NIEUW BESTUUR VAN START invaller Ronald de Boer. Verder is zeker het vermelden waard het goede werk van Lloyd Doesburg in het doel voor de geblesseerde Stanley Menzo. Ajax is na deze winst op gerukt naar een derde plaats op de ranglijst. In een ogenschijnlijk rustige periode voetbalde Ajax met eni ge regelmaat z'n competitiewedstrijden op weg naar het einde van deze eerste helft van het seizoen. Een competitie, die voor Ajax zo dramatisch begon, maar zich uitstekend herstelde getuige de lange reeks van overwinningen terwijl de concurrentie ook niet onfeilbaar bleek te zijn. Zodoende was de uitwedstrijd tegen Haarlem op 4 december van het vorige jaar van groot belang om de afstand met de kopposi tie echt te verkleinen daar PSV reeds een wedstrijd vooruit had gespeeld vanwege buitenlandse verplichtingen. Bij winst kon Ajax op drie punten afstand van de Eindhove- naren komen, zowaar een niet onoverbrugbare afstand. On der slechte weersomstandigheden werd inderdaad met een minimale score van de Haarlemmers gewonnen. De goal van Dennis Bergkamp betekende een voortzetting van een inmiddels geworden traditie dat hij op z'n "nieuwe" stek in het elftal iedere wedstrijd tot scoren kwam. Het getuigt hoe vol vertrouwen niet alleen Bergkamp speelt, maar zeker het hele elftal dat toch ook niet ontkomt aan blessures en schorsingen, maar toch uitstekend blijft presteren. De volle winst dus bij Haarlem in een overigens vlakke wedstrijd om dat ook Haarlem aanvallend weinig indruk kon maken en al leen het laatste kwartier voor Menzo kwam. Onze keeper had derhalve een vrij rustige middag hetgeen niet slecht uit kwam vanwege een nog steeds hinderlijke blessure in de schouder. Voor Jan Wouters had de thuiswedstrijd tegen Volendam nog een vervelend staartje. U herinnert zich het wegsturen van Johan Steur van Volendam na een trapbeweging rich ting de benen van Jan Wouters. Daar zou het evenwel niet bij blijven want, wat de scheidsrechter niet constateerde legden wel de televisie-camera's haarfijn vast: ook Jan Wouters bleek iets te doen wat niet door de beugel kon. Gevolg: zowel Wouters als Steur voor twee wedstrijden ge schorst. Het opmerkelijke in deze zaak is natuurlijk de schorsing van Wouters op "advies" van de televisiebeel den. Indien men consequent televisiebeelden gaat gebrui ken als bewijsmateriaal voor al dan niet juiste of onjuiste handeling op het veld, is het niet zo moeilijk bepaalde situa ties te bedenken om zaken achteraf te corrigeren. Zeker in een tijd waar de leiding op het veld het nog wel eens laat afweten. Wat te denken van onterecht gegeven strafschop pen, buitenspel doelpunten, bal wel of niet de doellijn ge passeerd en ga zo maar door. Daarnaast is het ook nog zo dat clubs welke vrijwel iedere week in beeld komen, slech ter af zijn in dat soort situaties dan anderen. Indien bij Ajax- Volendam geen televisie aanwezig zou zijn geweest was Jan Wouters niet geschorst voor twee wedstrijden. En zo kunnen we nog veel verder borduren. Opmerkelijk op z'n minst De laatste thuiswedstrijd voor de winterstop ging tegen FC Den Bosch waarbij Ajax dus moest aantreden zonder Jan Wouters (ook z'n aanvoerdersband mocht hij tot het einde van dit seizoen inleveren), Peter Larsson en Arnold Mühren. Aron Winter, Arnold Scholten en Wim Jonk completeerden de Ajax-elf. Omdat PSV in dat weekeinde moest aantreden in Tokyo voor de Wereldbeker (en deze bokaal op het nip pertje miste) zou Ajax bij winst zelfs op 1 punt afstand ko men, dan wel met een wedstrijd minder gespeeld voor de Eindhovenaren. Wederom werd de prestatiecurve in goede lijn doorgetrokken, want de 5-1 winst op FC Den Bosch kwam geen moment in gevaar. Petterson, Witschge (2x), Blind en Bergkamp(l) zorgden voor de produktie en een tweede plaats op de ranglijst. Net voor het sluiten van dit clubblad kon Ajax het bericht wereldkundig maken dat de commissie van goede diensten in opdracht van de ledenraad er in geslaagd was een nieuw Bestuur te formeren naar aanleiding van de eerder ontstane bestuurscrisis. Nadat eerst de ledenraad op maandag 16 januari j.l. met het voorstel van de commissie omtrent de kandidaat-bestuursleden werd geconfronteerd en ook instemming werd betuigd met het voorstel volgde op donderdag 19 januari j.l. de definitieve aanstelling van het bestuur zoals dat zal gaan functioneren: Michael van Praag Uri Coronel Arie van Os André Kraan Hennie Henrichs Voorzitter Commerciële Zaken Financiële Zaken Algemene Zaken Jeugd- en amateurvoetbal Door deze ontwikkelingen kon het demissionaire Bestuur worden ontbonden met uiteraard een woord van dank voor het werk wat men in hun periode heeft gedaan. Een bijzonder woord van dank gaat uiteraard naar Jan Neefjes en Rob Been voor het vele werk wat beide heren hebben gedaan in hun bestuursperiode. Het nieuwe bestuur wensen wij alle kracht en wijsheid toe om Ajax daar te brengen waar het hoort: aan de top van het Europese voetbal! V.l.n.r.: Coronel, Kraan, van Praag, van Os en Heinrich Zoals gezegd haalde PSV het net niet tegen Nacional uit Uruguay in de strijd om de Wereldbeker in Tokyo. Op een grasmat van zand en klei met maar weinig groen, was de wedstrijd zelf van een niet al te hoogstaand niveau, doch de spanning en het scoreverloop vergoedde veel. Vooral de veelheid aan strafschoppen na de 2-2 eindstand had erg veel weg van een thriller. In zo'n situatie moet altijd een ver- 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 3