Nieuws van de ontspanningscommissie Junioren C2 Junioren C3 In Memoriam Verslag van het Sint Nicolaasfeest d.d. 3-12-'88 De C2-groep van dit jaar is misschien kwalitatief iets min der, het behoeft niet te betekenen dat ook de resultaten minder zijn. Er zijn echter een aantal spelers die het wel geloven, en zich niet voor honderd procent inzetten. Resultaten moeten door de "gehele groep" behaald wor den, anders kun je het wel vergeten. Bovendien heeft deze spelersgroep ook laten zien, dat ze wel degelijk kan voet ballen. leder vanuit zijn eigen positie, met zijn eigen kwali teiten. De resultaten van deze groep waren als volgt: AFCC2 AjaxC2 1-3 CTO C1 Ajax C2 (vr) 0-6 Rood Wit C1 Ajax C2 4-3 AjaxC2 AlmereCI 3-0 DWSC1 Ajax C2 3-1 Zeeburgia C1 Ajax C2 4-2 Zaanlandia C1 Ajax C2 (vr) 0-11 Watergraafsmeer C1 Ajax C2 4-3 Ajax C2 DWV C1 1-3 Ajax C2 Pancratius C1 (vr) 17-0 AjaxC2 AFCC1 4-1 Germaan C1 Ajax C2 (vr) 0-8 WA/SP. C1 AjaxC2 1-2 Tot slot wensen wij jullie en je ouders een blessurevrij en gezond 1989. Gunther de Haan en Frits Andriese Ajax C3 - The Victory C1 2-1 Zeker niet onze beste wedstrijd. Het positiespel was vaak matig verzorgd en de aanvalsopzet werd wat eenzijdig uit gevoerd. Hierdoor maakte Ajax het de tegenstander vaak te gemakkelijk. Desondanks lieten wij ons dankzij treffers van Eric de Jongh en Erik van Ingen ook nu "The Victory" niet ontgaan. Ajax C3 - Diemen C1 2-0 Na een goed gespeelde eerste helft was de eindstand reeds bereikt. Na de thee liepen de combinaties wat min der vloeiend, maar doordat het aan strijdlust niet ontbrak, liep de overwinning geen gevaar. De produktie werd ver zorgd door Elia Louhenapessy. USMA C1 - Ajax C3 4-0 Nadat onze jongens tegen deze fysiek opvallend sterke op ponent van de eerste schrik waren bekomen, keek men halverwege de eerste helft tegen een 2-0 achterstand aan. Langzaam maar zeker werden de bakens echter verzet en speelde het restant zich voor een groot deel af op de helft van de tegenstander. Doordat het geluk ons enigszins in de steek liet, paal en lat werden liefst vier maal op de proef gesteld, was de eerste, verdiende, competitienederlaag on afwendbaar. In dit duel ontbrak onze doelman Arnold Smit als gevolg van een gebroken vinger. Gelukkig herstelt de blessure snel. Overigens was Patrick Artmanni een goede vervanger. Ajax C3 - TOS Actief C1 4-2 Een sterke periode van Ajax-zijde besliste het duel reeds voor het rustsignaal. Na de hervatting viel er niet veel meer te beleven. Doelpunten van Eric de Jongh (3x) en een fraaie van Bobby de Hoogd. RKDES C1 - Ajax C3 2-3 Het duurde even, maar nadat Ajax zijn draai had gevon den, viel er bij vlagen weer het een en ander te genieten. De 3-0 voorsprong kwam in de slotfase toch nog in gevaar, doordat onze defensie zich een tweetal slordigheidjes per mitteerde. Foei! Goals van Dennis de Haan, Elia Louhenapessy en Eric de Jongh, de laatste na goed voorbereidend werk van Deen van Ooyen. Ron Oudendijk Gerard de Jongh Einde jaar 1988 werden wij verwittigd van het overlijden van ons ere-lid Gerard de Jongh op 95-jarige leeftijd. Hoe wel op die leeftijd altijd rekeninghoudend met, kwam deze trieste mededeling voor ons toch volledig onverwacht. Allereerst gaat onze troost en medeleven uit naar zijn vrouw en zoon, dat zij dit voor hen grote verlies kunnen accepte ren. Gerard was een echte Ajacied. Lid geworden in 1916, 72 jaar lid, dus een trouw lid van onze vereniging. Gevoetbald in lagere elftallen, in de veteranen en als 2e penning meester in 1927 in het Bestuur. Later bekleedde hij nog de functies van 1e penningmeester en 2e secretaris in het Bestuur, totaal zo'n 12 jaar functie in het Bestuur. Tevens maakte hij zich zeer verdienstelijk als clubblad redacteur waar hij o.a. een eigen colom had onder de naam "clubleven", een genoegen om te lezen. In 1963 werd hij terecht voor zijn vele verdiensten benoemd tot ere lid van Ajax. Na zijn benoeming tot ere-lid was hij nog 6 jaar lid van de ledenraad en 4 jaar lid van de Financiële Com missie. Voorwaar een enorme staat van dienst, waar Ajax Gerard enorm dankbaar voor moet zijn. Ondanks zijn ver gevorderde leeftijd bezocht hij nog trouw de thuiswedstrij den van Ajax en was jaarlijks aanwezig op de Bordjesclub. Helaas is aan dat alles een einde gekomen. Gerard de Jongh, een bescheiden en vriendelijk mens. Een heer in zijn gehele doen en laten. Altijd opbouwend in zijn hulp voor Ajax. Wij zullen hem zoals hierboven beschreven, al tijd in gedachten houden. Gerard heeft zijn lichaam ter beschikking van de weten schap gesteld. Bestuur AFC Ajax Op zaterdag 3 december 1988 j.l. was het weer zo ver en konden wij als Ontspanningscommissie onze Ajax jong junioren weer ons overbekende Ajax Sint Nicolaasfeest aanbieden. Al een paar weken was onze jeugd in de ban van dit eve nement. 's Morgens om 08.00 uur stonden de eersten al zeer nerveus voor de deuren van het Sportcentrum Wethouder F.B. Duran te Diemen te trappelen van onge duld, om maar aan de slag te kunnen. Om precies 09.00 uur werd er begonnen met het zaalvoet- baltournooi. De in grote getale aanwezige familieleden heb ben erg kunnen genieten van dit spektakel, met als klapstuk de finale tussen de teams van H. Borman en J. v.d. Veen. In een zinderend slot, waar strafschoppen de beslissing moesten brengen, was het uiteindelijk het team van H. Borman, welke de eerste plaats veroverde. De tota le uitslag tenslotte: 1. Team H. Borman. 2. Team J.v.d.Veen. 3. Team H. van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 15