Junioren A2 voor tijd. Verder liet Ajax het echter niet komen. Een com pliment voor de instelling van de hele ploeg. Ajax A1 - Veendam A1 3-0 Tegen Veendam is het een moeilijke wedstrijd geworden. Ajax heeft keihard gewerkt, maar voor de rust waren er maar weinig mogelijkheden tegen een erg verdedigende te genstander. Na de rust werd de druk toch te groot voor Veendam en maakte Ajax 3 goals snel achter elkaar. Het was niet zo leuk om naar te kijken, maar de ploeg heeft wel de rust opgebracht om gewoon de kans af te wachten om te scoren. Cambuur A1 - Ajax A1 2-2 Uit tegen Cambuur is een afknapper geworden. Tegen een ploeg die helemaal onderaan staat mogen wij geen punt verliezen. Ook al kwamen wij snel achter, dan nog moet er zoveel veerkracht in de ploeg zitten om dat snel weer recht te zetten. Nu duurde het veel te lang voor de gelijkmaker gemaakt werd, wat ook de ruststand betekende. Nadat wij in de tweede helft een voorsprong genomen had den, was bij ons de koek op. Cambuur kwam vijf minuten voor tijd door een strafschop op gelijke hoogte. Er moet van onze kant toch aan overschatting gedacht zijn. Ik vind dat wij in deze wedstrijd meer tegen onszelf dan tegen de tegenstander hebben gespeeld. Cas Harms Roodenburg A1 - Ajax A2 2-0 In de beginperiode hadden wij onze handen vol aan de gastheren, die via een penalty met 1-0 de leiding namen. Daarna waren beide teams tegen elkaar opgewassen, maar voor de thee kwam er geen verandering meer in de stand. In de tweede helft creëerden wij wel een veldover- wicht en tevens diverse kansen, maar het zat ons deze middag niet mee. Eenmaal werd een bal van de lijn ge haald en een paar keer stond het houtwerk in de weg. En zoals zo vaak, valt er een goal aan de andere kant (2-0). Jammer van de verloren punten, want zo missen wij de aansluiting met de bovenste. Ajax A2 - Quick Boys A1 7-0 Een snelle openingsgoal na een foutieve terugspeelbal, be tekende voor ons een aardige opsteker. Ramon de Bruyn scoorde na een kwartier uit een corner 2-0 en Bas v.d. Kuyl zorgde na een indirecte vrije schop voor 3-0. Quick Boys werd volledig overspeeld en nog voor halftime viel de mooiste treffer van de wedstrijd. Een prachtige aanval van achter opgezet, liep over drie man naar Jeffrey Amsen, die de bal naar Ben Lups kaatste (4-0). Na de thee uiteraard een minder gretig Ajax, dat via Bas v.d. Kuyl, na een fraaie dieptepass en twee goede goals van Ben Lups uitliep naar 7-0. Ajax A2 - Quick Den Haag A1 7-1 In een wedstrijd waarin Ajax constant domineerde, scoor den wij voor de rust vijf maal. Fahrid van Raayen reageer de allert na een schot van Dennis Groen op de lat, Jeffrey Amsen lobde de bal over de uitgelopen doelman na een goede dieptepass, Mark Borlee nam razendsnel een vrije schop, Martin Cruyff trof de goal met een geweldig af standsschot en Fahrid van Raayen en Jeffrey Amsen maakten samen koppend de vijf vol. Dat de gasten terug krabbelden tot 5-1 kon zelfs een schreeuwende trainer De Groot niet verhinderen. Dat de spelers in de tweede helft nog in de wei kwamen, had alleen nog nut voor de sta- Ajax in de aanval tistiek. Fahrid van Raayen en Ramon de Bruyn scoorden hierin elk nog een keer. Hollandia A1 - Ajax A2 0-4 In deze wedstrijd hadden we een groot veldoverwicht en dicteerden het spel volledig. De eerste goal onstond uit een corner. Jeffrey Amsen kopte de bal bij de eerste paal goed door, waarna Dennis Groen eenvoudig kon scoren. Een goede 1-2 combinatie tussen Dennis Groen en Tellart Alpteki had een tweede goal tot gevolg, omdat laatstge noemde speler ook nog een tegenstander uitspeelde en scoorde. Vlak voor de rust zagen we nog een zeer goede actie van Tsja Gang, waarna Jeffrey Amsen slim over de bal heen stapte, waardoor Dennis Groen kon scoren. Hollandia was in die periode niet geheel ongevaarlijk en onze doelman moest dan ook een aantal keren handelend optreden. In de tweede vijfenveertig minuten kwamen de Noordhollanders er niet meer aan te pas en signaleerden wij nog een vierde goal van Rinaldo van Arnhem, ingevallen voor de grieperi ge Tellart Alpteki. Ajax A2 - Telstar A1 1-2 Reeds na vijf minuten stonden wij achter na een foutieve terugspeelbal van Martin Cruyff op zijn doelman. Frank de Bruyn bracht ons echter weer langszij, al had hij daar een strafschop voor nodig. Na de hervatting hadden we een geweldig veldoverwicht en speelden konstant op de helft van Telstar. Een doelpunt bleef echter uit en toen wij op rechts eenmaal in de fout gingen, werd dit met een geweldig mooi doelpunt af gestraft. (1-2). In deze stand kwam verder geen verande ring meer. Cor van der Wal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 13