Ajax3 Jeugdoverzicht Ajax Zaterdag 2 (seniorenconvent) Junioren A1 Met ontzettend veel moeite handhaaft Ajax Zat. 2 zich in de top van de reserve 1e klasse AVB. Het grootste pro bleem blijft het maken van doelpunten. Door het uitblijven van dit meest elementaire onderdeel van het voetbal, komt de verdediging in het laatste kwartier vaak onnodig onder druk te staan. Met alle gevolgen van dien. Tegen Zeeburgia 3 stonden we eindelijk weer eens op scherp. Dit leidde in de eerste helft tot gigantische moge lijkheden om te scoren. Het werd slechts 0-1 bij rust. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. De voorsprong werd uit gebouwd tot 0-3. In een alles of niets offensief trachtte Zeeburgia nog iets terug te doen. Eindstand 1-3. Doelpunt- makers: Theo van Diepen en Henrichs (2x). Met veel vertrouwen werd de week erna begonnen aan de uitwedstrijd tegen NFC. Weinig inzet, veel gepraat en bles sures bracht ons onnodig in de problemen. Uitblinker in de tweede helft was invaller Theo van Diepen. Uiteindelijk werd met 0-1 gewonnen door een "Koeman-knal" van Ruud Haarms. De laatste wedstrijd voor de winterstop was de terug wedstrijd tegen De-Meer. "Uit" hadden we met moeite ge wonnen, deze keer ging het makkelijker. Het werd een re gelmatige 3-1 overwinning met goals van Hans Muller, Theo van Diepen en Henrichs. Voor Ajax Zat. 2 kwamen uit: Edwin v.d. Lugt, Nico Schlet- te, Joop de Vries, Hans Muller, Rob Ombre, Ed Lefeber, Jan Buskermolen, Theo van Diepen, Ruud Haarms, Joop Leeuwendaal, Frits Andriessen, Ron Oudendijk, Mike Harman en Arie van Eijden. Leider is Frans Grootenboer. Jan Buskermolen Na de goede start van de competitie begint een gebrek aan ervaring bij de meeste spelers een belangrijke rol te spelen. We weten ons vaak goede kansen te scheppen, maar er worden er teveel gemist om een tegenstander echt af te troeven. In de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit 2 werd vaak erg on volwassen en slordig gespeeld. Het aantal schoten op de vijandelijke veste was veel te weinig en wanneer het ge beurde gingen de ballen vaak ver over of naast. Het was in deze wedstrijd niet te zien dat de gasten op de onderste plaats verblijven. Men speelde fris en verrassend en schoot indien mogelijk goed op de goal. Men vond echter steeds Marco Korff als betrouwbare doelman op zijn weg. Waar voor te vrezen was, gebeurde dan ook in de tweede helft. Ajax was nog steeds niet tot scoren gekomen en plotseling haalde één van de Blauwwitters uit van zo'n meter of der tig en de bal verdween in het doel. Ajax had hier geen ant woord meer op en schonk Blauw Wit zijn eerste zege. (0-1) Tegen ADO'20 2 zagen we weer hetzelfde beeld. Een ster ker Ajax is niet in staat de tegenstander op de knieën te brengen. ADO, met twee goede vleugelspitsen, is niet on gevaarlijk en doelman Sander Geertsema moet zelfs een maal een zeker doelpunt voorkomen. Tien minuten voor rust dan toch eindelijk de voorsprong. Ernesto Miranda scoort met een prachtige volley 1-0. In de tweede helft was Ajax sneller en agressiever, maar opnieuw waren de counters van de gasten bijzonder ge vaarlijk. Sander Geertsema stond er echter en pakte alles wat op zijn weg kwam. Hij behield daarbij goed het over zicht, zag dat Theo Klinkert voorin in een 1-1 situatie goe de kansen had en bediende hem met verre trappen. Uit één daarvan scoorde Theo Klinkert dan ook met een droog schot, na een knappe passeerbeweging. (2-0) ADO liet daarop het hoofd hangen en twee belangrijke punten waren binnen. In IJmuiden tegen Stormvogels 2 had Ajax opnieuw het beste van het spel. Met name Celso Cyrus hield de vogels regelmatig bezig, creëerde ruimte voor anderen, maar op nieuw werd er niet van geprofiteerd. Het veldspel op zich was goed verzorgd, maar in het 16 meter gebied begonnen de problemen. Na een half uur namen we de leiding na een fraaie combinatie tussen Celso Cyrus en Robin van Lochem, vijf minuten later gevolgd door een tweede treffer. Marcel van Hus stormde op het vijandelijke doel af en scoorde met een prachtig schot. Toen de gastheren in de tweede helft alle registers open trokken en volop voor de aanval kozen, raakte Ajax het spoor volkomen bijster. De druk werd steeds groter en uit een corner werd het dan ook 1-2. Onze doelman stond als aan de grond genageld, maar zou zijn fout in de rest van de wedstrijd ruimschoots compenseren. Nu brak de hel geheel los. De gelijkmaker dreigde, maar gelukkig maakte Celso Cyrus aan alle onze kerheid een einde door met een solo de stand op 1-3 te brengen. Daarmee was Stormvogels verslagen en gingen weer twee belangrijke punten mee naar huis. DOS 2 startte met vijf A-junioren in de gelederen erg goed in De Meer en Ajax had geluk en doelman Marco Korff no dig om de stand op 0-0 te houden. Langzamerhand nam Ajax het initiatief over, wist zich kansen te scheppen, maar de zuiverheid liet weer alles te wensen over. Kort na de thee was het uiteindelijk good old Theo Klinkert, die met een onmogelijke kopbal scoorde, ledereen dacht dat de Utrechtenaren nu onder de voet zouden worden gelopen. Maar het tegendeel was waar. Ajax benutte de kansen niet en als Ernesto Miranda dan ineens op het middenveld een vrije bal verspeelde, werd het geheel onnodig 1-1. En bijna werd het in de slotminuten nog een nederlaag, maar geluk kig huppelde de bal juist naast de paal. Dom puntverlies. Door ziekte, blessures en schorsingen gekweld moest in Haarlem worden aangetreden tegen EDO 2. Het begin was bedroevend slecht en het was dan ook niet verwonderlijk dat we met de rust tegen een 2-0 achterstand aankeken. In de tweede helft kwam Ajax aanvankelijk goed terug en dat resulteerde in een doelpunt van Robin van Lochem uit een goede voorzet van Hesdy van Wijngaarden. Een inzet van Martin Bakker raakte nog de paal, maar toen EDO kort daarop een fraaie derde treffer produceerde, was het met de weerstand gedaan en speelden de Haarlemmers een gewonnen wedstrijd. Adri Blekkenhorst door: W. Heisterkamp Go Ahead A1 - Ajax A1 2-3 In Deventer speelden Ajax en Go Ahead een prima wedstrijd. Een wedstrijd waar alles in zat, twee ploegen die allebei op de aanval wilden spelen. Ajax kwam na 10 minu ten op achterstand, maar nog voor de rust werd de zaak rechtgetrokken en gingen wij aan de thee met een 1-2 voorsprong. Na de rust was Ajax de betere ploeg en bouw de de voorsprong uit naar 1-3. Go Ahead zakte weg en Ajax kreeg alle gelegenheid om de stand een nog mooier aanzien te geven. Dat gebeurde niet, waaruit Go Ahead weer moed putte, wat resulteerde in een tweede goal kort 31

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 11