ZATERDAG 1 Knokken naar de top Ajax Zaterdag 2 opnieuw Theo Klinkert die bij een scrimmage voor 4-1 zorgde. Aan de Boelelaan tegen AFC2 kwamen de gastheren regelmatig sterk naar voren en scoorden in die periode een volgens velen geheid buitenspeldoelpunt. Na een kwartier kreeg Ajax wat meer vat op het spel en verbleef meestal op de helft van de tegenstander. Er kwamen ook wel wat kansen, maar het was duidelijk dat de echte scherpte ont brak. Ook in de tweede helft had Ajax een optisch over wicht, doch de uitvallen van de AFC-ers waren zeker niet van gevaar ontbloot. Ondanks het harde werken van de he le ploeg bleef het resultaat uit. Opnieuw een nederlaag met één doelpunt verschil. A Blekkenhorst Sinds de laatste berichten over de "pioniers", het zaterdag één-elftal van Ajax is er weer heel wat water onder de Amstelbruggen doorgestroomd en zijn er ook weer heel wat voetbalavonturen achter de rug. Een domper leverde de strijd met DWS op. In Amsterdam- West leek er, ook gezien de povere tegenstand van de blauw-zwarten, geen vuiltje aan de lucht, zeker niet nadat Ronald de Vries Ajax op voorsprong had gebracht. Na rust zakte Ajax helaas nog dieper dan de tegenstander die vlak voor tijd twee keer profiteerde en tot ieders verbijstering twee punten pakte. Een week later volgde de revanche. In het stadion hielden de jongens van Bobby Haarms het sterke DCG van zich af met goed voetbal en, heel belangrijk, de juiste wedstrijd mentaliteit. Ronald de Vries zorgde voor 1-0 waarna DCG in de eerste minuut na de thee gelijk maakte. Invaller Kim van der Waals zorgde met een beheerste treffer na voorbe reidend werk van Jan de Ronde voor een Ajax-feestje. Het volgende slachtoffer van Ajax Zaterdag 1 was buurman Zeeburgia. Het terreinvoordeel voor Zeeburgia ging niet op en Ajax speelde zijn beste wedstrijd van dit seizoen. De soepele 5-0 zege kwam tot stand via goals van Ronald de Vries (3x), Eef Heijt en Jan de Ronde. Heel wat moeilijker ging het tegen Wartburgia. Nadat Jan de Ronde had toegeslagen, kwam Ajax niet meer tot sco ren maar wel onder zware druk. Doelman Niels Tamminga en laatste man Sjaak Swart moesten alle zeilen bijzetten om Ajax naar de 1-0 overwinning te loodsen. Vol verwachting werd het duel op Voorland met AFC tege moet gezien. Ajax kreeg geen greep op het wat beladen duel en dolf, uiteindelijk terecht, het onderspit: 1-3 met een Ajax-doelpunt van Eef Heijt. Tegen Buitenveldert waren de rollen omgekeerd. Na taaie tegenstand in de eerste helft sloeg Ajax via doelpunten van Marco van Zoest, Ronald de Vries en een own goal toe, om tenslotte met een 3-1 triomf van het veld te stappen. Met name in het tweede bedrijf domineerde Ajax en dat wekte het nodige optimisme voor de volgende thuis wedstrijd, tegen hekkesluiter Sporting Zuid. Helaas bracht deze ontmoeting niet wat men ervan ver wacht had. Een vroeg doelpunt van Martin van Leuven bleek na negentig minuten beslissend maar niet nadat Ajax tegen het zwakke Sporting Zuid een paar keer door het oog van de naald was gekropen. DWG-uit is altijd moeilijk en dat bleek ook op 5 november. Hoewel Ajax de tegenstander ver de baas was, kwam het niet verder dan 0-0 al moet daarbij worden aangetekend dat een glaszuiver doelpunt van Kim van der Waals om onbegrijpelijke reden werd afgekeurd. De weg is nog lang en gaat lang niet altijd over rozen. Zaterdag 1 heeft inmiddels begrepen dat er geknokt moet worden om de top te bereiken. Gelukkig kan dat weer met de steun van trainer Bob Haarms, die iedereen liet schrik ken door op doktersadvies een tijdje buiten spel te blijven. De volgende spelers kwamen fn de afgelopen weken voor Ajax Zaterdag 1 in aktie: Niels Tamminga, Lorenzo Roberts, Sjaak Swart, Marco van Zoest, Joop van Nielen, Ronald de Vries, Dave Endt, Rob Been, Kenneth Pont, Eef Heijt, Kim van der Waals, Martin van Leuven, Jan de Ronde, Henk de Gier en Marco °vermeer-Dave Endt Ajax 2 heeft de oefencampagne goed afgewerkt. Een ge lijkspel in Utrecht tegen Fajalobbi en overwinningen op VVGA en Swift, gaven goede hoop voor de competitie. De eerste wedstrijd in de reserve eerste klas werden we di rect met ons neus op de feiten gedrukt. GERMAAN 2 bracht ons een 5-2 nederlaag toe, zij het enigszins geflat teerd. In de volgende wedstrijden kwamen we beter voor de dag, met overwinningen op DE MEER 2-0, DVVA 3-0, NFC 3-0 en IJBOYS 4-1. En dat was ook dik verdiend. Daarna werd het allemaal wat minder. Van AMSTELVEEN werd nog wel gewonnen met 1-0 door een strafschop van Joop Leeuwendaal, maar tegen DE GEUZEN werd aan beide zijden niet gescoord, alleen maar heel veel gepraat en bijzonder slecht gevoetbald. Tegen ST.MARTINUS tenslotte, een ploeg die laatste stond op de ranglijst, was het helemaal droevig. Wat een regelmatige overwinning had moeten worden, werd een pover 2-2 gelijkspel met twee goals van onze centrumspits. Er werd ook nu weer eindeloos veel gepraat en zo ging een simpele 2-0 voorsprong even eenvoudig weer verloren. We zullen de hand in eigen boezem moeten steken en de komende ontmoetingen tegen mede koplopers "voetballend" proberen tegemoet te treden. Alleen dan is er een vrij reële kans de zo nodige punten binnen te halen. Frans Grootenboer Spelmoment Zeeburgia-Ajax, uitslag 0-5.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 9