Ajax3 Ajax 2—Haarlem 2 7-1 Elf zeer gretige Ajacieden stonden bij de pauze na prima spel op een riante voorsprong met goals van Wim Jonk, Ronald de Boer en Brian Roy 3x. Dat er na de rust wat gas teruggenomen werd, is niet goed maar wel begrijpelijk. Het hoge tempo van de eerste helft zal daar wel debet aan geweest zijn. Voordat de Haarlemmers uit een penalty kon den terugscoren, hadden eerst Celso dos Santos en weer Brian Roy met prima doelpunten nog enige glans aan de tweede helft gegeven. Overigens werd de gezonde agres sie van de laatste weken voortgezet, met bij vlagen uitste kend spel. Feyenoord 2—Ajax 2 1-7 Een uitstekende wedstrijd, die door onze jongens in een zeer hoog tempo werd uitgevoerd met een gezonde agres sie, die hartverwarmend was. De combinaties, die ons wer den voorgetoverd, plus een splijtende laatste pass of voor zet, waren om te smullen. In deze vorm en deze mentaliteit een perfekte groep. De spelers, die gestalte gaven aan de show waren voor de rust Wim Jonk, Youri Mulder 2x, en na de pauze Ronald de Boer, Youri Mulder, Eric Tammer en aanvoerder Jaap Meijer. De overige spelers die de Rot terdammers van het veld speelden, waren: Lloyd Does burg, Aron Winter, Hans Werdekker, Arnold Scholten, Frank Verlaat, Ron Willems, Brian Roy en Marcel Keizer. Misschien een vrome wens. Ga zo door!!! A. Boerkoel Ajax 3 startte de competitie met een doelpuntloos ge lijkspel tegen Rood-Wit A2. De scherpte ontbrak nog dui delijk. Keeper Marco Korff hield, met name in de eerste helft, zijn doel bekwaam schoon. Aan 't eind van de wedstrijd liep het bij Ajax wat beter, maar er werd niet gescoord. In Utrecht tegen DOS2 kwam Ajax fel uit de startblokken en leidde na tien minuten reeds met 0-2. Fraaie afstand schoten van Marcel van Hus en Gerard Boeske. De kana ries lieten het echter niet afweten en namen meer en meer het initiatief. Marco Korff toonde zich opnieuw een rots in de branding. Zelfs toen Celso Cyrus met een fraaie solo 0-3 maakte, was de strijd nog niet beslist. Goed voetbal lend kwamen de gastheren na rust terug en scoorden tweemaal. Pas toen Celso Syrus, opnieuw na een solo 2-4 scoorde, gaven zij zich definitief gewonnen. De thuiswedstrijd tegen EDO2 leverde opnieuw twee pun ten op. Het werd een leuke ontmoeting met twee goed voetballende elftallen. In de eerste helft scoorden beide teams éénmaal. De Ajax-goal kwam van Marcel van Hus, die op links een bal oppikte, twee spelers passeerde en ook de keeper kansloos liet. Bij de treffer van de Haarlem mers stond de hele defensie te kijken wat Marco Korff zou doen. Deze stopte een goed genomen vrije schop fan tastisch, maar moest zich in de rebound gewonnen geven. Na de thee werd Ajax veel sterker. Theo Klinkert benutte een strafschop (2-1), Celso Cyrus rondde fraai werk van Marcel van Hus bekwaam af (3-1) en laatst genoemde rondde zelf fraai solowerk met een stiftbal af (4-1). Kort voor tijd gaf de defensie nog geheel onnodig een te- gengoal weg, zodat de eindstand 4-2 werd. De uitwedstrijd in Amsterdam Noord tegen DWV2 eindigde in een 2-1 nederlaag. DWV is traditioneel altijd een lastige tegenstander met voor ons als extra handicap het publiek als twaalfde man. Onze spelers waren evenwel terdege voorbereid. Toch was het begin alles behalve prettig. Al in de derde minuut liet onze sterke man, Marco Korff, een af standsschot door de handen glippen. Daarna moesten bij ons de mouwen extra worden opgerold om wat terug te doen. Dat lukte door Theo Klinkert, die een perfecte voor zet van Marcel van Hus schitterend inkopte. Na rust kreeg Ajax nog enkele mogelijkheden, maar DWV wist in de 35e minuut te scoren uit een vrije trap, via een Ajax-been. In de slotfase kregen we zelfs nog een penalty tegen, welke door onze doelman uitstekend werd gestopt. Wij putten hier weer moed uit voor een slotoffensief, maar twee ongeoor loofde acties van de DWV defensie werden niet bestraft, waardoor Ajax ditmaal geen loon naar werken kreeg. Een versterkt Stormvogels2, 't eerste elftal was vrij, zou het Ajax deze middag echt lastig maken. Droog, nuchter en met veel fysieke kracht, gepaard aan een redelijke tech niek, kwamen de "vogels" uit de startblokken. Zij kregen ook de beste mogelijkheden en het is vooral aan Marco Korff te danken, dat de ruststand slechts 0-1 was. Zo pakte hij in een geweldige reactie een keiharde vrije schop van de IJmuidenaren klemvast. Na de thee waren de rollen enigszins omgedraaid. Ditmaal had Ajax de betere kansen, maar Celso dos Santos en Rudi Vahrmeijer brachten enke le ideale kansen om zeep. Stormvogels profiteerde van de geboden ruimte en scoorde zelfs 0-2. Dat Van Uden in de laatste minuten de eer wist te redden, was alleen nog be langrijk voor de statistiek (1-2). De uitwedstrijd tegen RCH2 werd met de nodige vrees te gemoet gezien en naar spoedig bleek niet ten onrechte. RCH speelde goed gegroepeerd voetbal, de linies sloten goed aan en indien mogelijk werd er direct geschoten. Het wordt wat eenzijdig, maar gelukkig was onze doelman nog steeds in een blakende vorm, die werkelijk alles pakte. Af en toe werd Ajax ook gevaarlijk voorin, maar Verveer, Dos Santos en Boeske verslikten zich in de kansen. Ge heel verdiend nam RCH, via een corner, toch de leiding toen de hele defensie dacht dat Marco Korff ook dit wel zou klaren. Maar op deze inzet was ook hij kansloos. In de tweede helft raakte de arbiter totaal het spoor bijster. Hij presenteerde RCH een strafschop, terwijl er geen bal in de 16 meter te vinden was en stuurde Rudi Vahrmeijer van het veld, omdat een schot op het doel door hem werd uit gelegd als het wegtrappen van de bal na een fluitsignaal. Het was z'n tweede vermaning. Gelukkig hielden de 21 overgebleven spelers wel "het koppie" erbij. Zo wisten we met tien man toch de tegenstander onder druk te zetten. Toch scoorden de gastheren met een uitval 3-0. Nadat de leidsman het duel tien minuten gestaakt had het werd hem kennelijk wat teveel, bracht Celso dos Santos de achterstand terug tot 3-1 na enkele fraaie bewegingen en even later trof Marcel van Hus, goed naar binnen komend, de roos. De druk van Ajax werd steeds groter, maar het eindsignaal voorkwam de gelijkmaker. De thuiswedstrijd tegen SDW2 begon met een sterker SDW, dat duidelijk meer routine en fysieke kracht in huis had. Ajax had het moeilijk, maar hield het hoofd koel. Langzamerhand kreeg de rood en witte brigade grip op het spelletje en nam zelfs de leiding, toen na een goede pass van Franklin Sedoc, Henk Verveer goed voor zijn man kwam en schitterend inkopte. In de tweede helft zorgde Theo Klinkert voor 2-0, toen hij een te zachte kopbal ter gend langzaam over de doellijn zag huppelen. Gerard Boeske zorgde voor 3-0 door goed werk van Celso dos Santos beheerst af te ronden en nadat de gasten een foutieve terugspeelbal onberispelijk afstraften, was het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 7