Ajax2 In de competitiewedstrijd in IJmuiden tegen TELSTAR 2 was de einduitslag van 0-2 al na een half uur bereikt, dank zij twee treffers van Eric Tammer, die voorbereidend werk van Allister Dick bekwaam afrondde. Tegenover de prima eerste helft, stond een veel matiger tweede, waarin een veel hogere score absoluut tot de mogelijkheden behoorde. De vriendschappelijke ontmoeting tegen en in Zaandijk ein digde in een alleszeggende 3-10 overwinning, met treffers van Eric Tammer (5x), Ron Willems (2x), Jaap Meyer (2x) en Marcel Keizer. Het tweede elftal speelt verder een aantal wedstrijden in het zogeheten "beloftentournooi", een competitie met een internationaal tintje. In ons vorige overzicht hebben we kunnen melden, hoe met 4-1 gewonnen was van het Belgi sche Anderlecht. De tweede wedstrijd in dit verband ging tegen FEYENOORD in "De Kuip". De Rotterdammers tra den ons met een jong elftal fel tegemoet. Ons team speel de geen beste wedstrijd, omdat er teveel met de bal werd gelopen en het tempo te laag bleef. Desalniettemin werd de wedstrijd met 1-2 gewonnen, door goals van Eric Tam mer voor rust en Pieter Mulder, via een penalty na de thee. De Bekerontmoeting tegen RAPIDITAS in Weesp was er een om snel te vergeten. Het was erg matig. Vooral enige A-selectiespelers konden of wilden de kar niet trekken en het was dan ook aan de grote werklust van de overige spe lers te danken dat de overwinning, via twee goals van Eric Tammer met 1-2 mee naar Amsterdam ging. De competitiewedstrijd tegen VOLENDAM 2 ging met 1-3 verloren. De vinnigheid waarmee de Volendammers van leer trokken, is voor onze jongens een groot probleem ge bleken. Men had geen antwoord op de harde, gesloten ver dediging en daar kwam bij dat de snelheid uit de strijd werd gehaald, doordat sommige spelers opnieuw teveel met de bal liepen. Eén dag later stond de ontmoeting GENK 2 uit België te gen Ajax op het programma. Daar stonden we tien minuten voor tijd nog met 0-2 voor. Dat de Belgen de stand dan nog gelijk kunnen trekken, is iets dat toch eigenlijk niet mag gebeuren. Achteraf gezien was het overigens een juiste uitslag van een aardige wedstrijd. Ajax 2—FC Brugge 2 0-0 Deze wedstrijd werd gespeeld in het kader van de Belof- tencompetitie. De fel van zich afbijtende Belgen gingen met een verdiende punt naar huis omdat onze jongens geen mogelijkheden zagen om de hechte Brugge defensie te doorbreken. Ondanks een zeer groot veldoverwicht kreeg Ajax slechts twee goede kansen welke knullig wer den verprutst. Al met al toch geen slechte wedstrijd. SVV 2—Ajax 2 0-5 Gelukkig een prima herstel ten aanzien van de agressiviteit van de laatste weken. Door deze toch mentale instelling werden de Schiedammers behoudens de eerste vijf minu ten volkomen weggespeeld door onze jongens. Jaap Meyer opende de score in de eerste helft met een prima kopbal uit een voorzet van Allister Dick. Deze hardwerkende Schot maakte een prima derde goal waaraan een benutte penalty van Ronald de Boer voorafging. Dezelfde speler deed ook de vierde en vijfde goal aantekenen. En prima wedstrijd met goed voetbal. RKAVIC 1—Ajax 2 0-3 Een oefenwedstrijd welke door onze trainer werd gebruikt om een en ander uit te proberen. Doelpunten: Willems 2x en Youri Mulder. Ajax 2—Sparta 2 3-3 In deze competitiewedstrijd lieten de Ajaxspelers zich in de eerste helft afbluffen door agressief spel en goed voetbal van de Rotterdammers, wat prompt resulteerde in een 0-2 achterstand. Door twee bevliegingen van Celso vijf minuten voor rust, werd deze achterstand teniet gedaan. De tweede helft was 10 minuten oud toen door prima voetbal van Ajax een 3-2 voorsprong werd genomen. Helaas lukte het niet deze voorsprong vast te houden mede door goed volhou den van Sparta. Al met al een goede uitslag. Ajax 2—Lille 2 2-2 Deze wedstrijd voor de Beloftencompetitie werd een cliché van de vorige wedstrijd, waarbij aangetekend dat in de beginfase wij zeker tweemaal behoorden te scoren. Ajax bleef keihard werken voor een goed resultaat met twee goals van Ron Willems en Brian Roy sleepte het elftal een gelijkspel uit het vuur. Loyd Doesburg behoedde ons ver der voor nog meer tegengoals via de snelle Franse coun ters. Absoluut een leuke wedstrijd. Excelsior 2—Ajax 2 1-8 Wederom moest voor de rust een 1-0 achterstand wegge werkt worden, terwijl wij een enorm veldoverwicht hadden, alvorens in de 2e helft ons prima spel met nog eens zes doelpunten werd beloond. De goals werden gescoord door Ronald de Boer 2x en Brian Roy, Arnold Scholten, Wim Jonk, Youri Mulder, Frank Verlaat en Jaap Meijer ieder 1x. Sparta 2—Ajax 2 2-4 Een leuke wedstrijd om te zien, met van beide kanten goed aanvallend voetbal en spectaculaire doelpunten. Ondanks dat de Rotterdammers de eerste twintig minuten het initia tief hadden, kon Wim Jonk van een misverstand in de Spartaverdediging profiteren en 0-1 aantekenen. Na de mooie gelijkmaker van onze tegenstander, kwamen onze jongens in hun ritme en scoorden Eric Tammer en Ron Willems voor de rust een riante 1-3 voorsprong. Eenzelfde spelbeeld na de pauze, waarbij Brian Roy eerst 1-4 aantekende, alvorens Sparta 2 minuten voor tijd na een grote fout van één onzer de eindstand op het scorebord bracht. Kopduel voor het FC Haarlem-doel (Verslag op de volgende pagina) 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 5