Maandag 31 oktober kwam de Ledenraad bij elkaar voor hun periodieke vergadering, waarbij na afloop nog eens ex tra van gedachten werd gewisseld met de Commissie van Goede Diensten omtrent de stand van zaken aangaande de hun opgedragen werkzaamheden. Tijdens deze vergadering kreeg de commissie het groene licht de ingeslagen weg te vervolgen. Zoals gezegd hoopt men voor het einde van het jaar met concrete voorstellen te komen. De thuiswedstrijd tegen MVV kon het elftal aantreden met de Zweden Larsson en Pettersson. Beide heren hadden ver plichtingen met het Zweedse elftal in Albanië op zaterdag, doch met hulp van onze sponsor Martinair lukte het toch de Zweden op tijd in Amsterdam terug te hebben voor hun in breng tegen MVV. Een wedstrijd met een zeer eenzijdig ver loop zonder hoogdravend spel in de eerste helft, ondanks de goals van Arnold Mühren en Dennis Bergkamp. In de tweede helft viel er wat meer te beleven door een wat grote re agressiviteit van de Ajax-ploeg. Pettersson en weer Müh ren, met een schitterende lob, bepaalden de eindstand op 4-0 en daarmee is alles van de wedstrijd gezegd en ge schreven. In dit clubblad komt u wat verslagen tegen van Ajax 2 in het kader van de z.g. Beloftencompetitie. Dat zijn ontmoetingen, welke veelal op donderdag worden gespeeld tegen een aan tal clubs uit Nederland, België, West Duitsland en Frankrijk welke blijk hebben gegeven ook geïnteresseerd te zijn in wedstrijden tegen toch andere tegenstanders dan men nor maal gewend is. Lille, Brugge, Anderlecht, Sparta, PSV, Feyenoord en nog een paar spelen met Ajax in een echte competitie en ervaren toch wel de voordelen door het spe len tegen wat minder bekende elftallen uit het buitenland. Bovendien ervaart Ajax zeker extra weerstand van de clubs uit België e.d. omdat men het nog immer een eer vindt van Ajax op z'n minst niet te verliezen. Zeker de moeite waard om een dergelijke ontmoeting eens bij te wonen. U vindt nog wat meer informatie over deze beloftencompeti tie elders in dit blad. Het avondje Europa Cup voetbal op woensdag 9 november bestond voor de Nederlandse deelname louter uit succes sen. PSV had het uiteraard eenvoudig door die wonderbaar lijke 5-0 winst in de eerste wedstrijd. Derhalve was de 2-0 nederlaag in Portugal bij FC Porto nauwelijks van enig be lang. Een plaats bij de laatste acht deelnemers was een feit en daar gaat het in het bekervoetbal altijd om. Zo ook voor Roda JC en FC Groningen. Eerst genoemde hield alles op 0-0 in Rusland en ook FC Groningen bereikte uiteindelijk de volgende ronde bij Servette in Zwitserland al was het op het nippertje. Alleen het resultaat telt, PSV en Roda JC kunnen rustig overwinteren tot de volgende ronde. FC Groningen kon een week later al weer aan de bak tegen VFB Stuttgart van Arie Haan. Inmiddels stonden we aan de vooravond van de traditionele thriller Feyenoord-Ajax, een wedstrijd met heel erg veel historie en altijd iets bijzonders voor beide clubs. Er kan altijd erg veel over dit soort ontmoetingen gezegd worden, het zijn altijd weer andere wedstrijden dan gewoonlijk, waarbij de faktor prestige een niet onbelangrijke rol speelt in het geheel. Natuurlijk gaat het in de eerste plaats om de punten en zeker in de huidige situatie waar én Feyenoord én Ajax proberen de race met PSV bij te houden. Opvallend was natuurlijk de vrijwel uitverkochte Kuip waar 55.000 mensen de weg vonden naar weer eens een ouder wetse Feyenoord-Ajax. Het werd over het geheel genomen een aardige wedstrijd met een wat vlakke eerste helft maar een boeiende tweede 45 minuten. Dennis Bergkamp scoor de schitterend 0-1 en invaller Brian Roy verrichtte uitstekend werk op de linkervleugel en bekroonde zijn optreden met de tweede goal voor Ajax. Dat Feyenoord nog tegen wist te scoren uit een strafschop was meer te danken aan de scheidsrechter die een z.g. overtreding van Blind volkomen foutief beoordeelde en Feyenoord de strafschop kado deed. Het zijn van die momenten waarop men zich kan afvragen op welke wijze dit soort dwalingen van scheidsrechters kun nen worden voorkomen. Het had gelukkig geen invloed op de verdiende overwinning van Ajax op Feyenoord. De Rot terdammers speelden zeer opportunistisch terwijl Ajax een meer verzorgd spel speelde en de wedstrijd grotendeels goed in handen had. En zo kunnen wij deze Kroniek met net zo veel hausanna afsluiten als de vorige na Ajax-PSV. Een belangrijke wedstrijd werd in winst omgezet met als gevolg een vijfde plaats op de ranglijst. Het zijn ontwikkelingen waar de club in z'n totaliteit erg blij mee kan zijn en het bewijst eens te meer dat Ajax op de goede weg is het verloren terrein te herwinnen. Tijn Middendorp Een stormachtige rentree in het eerste elftal van Ajax was er twee weken geleden voor Bryan Roy. De kwikzilveren buitenspeler met het ongekende raffinement in het linkerbeen, dolde zijn direkte tegenstander Kenneth Monkou en hielp Ajax aan het tweede doelpunt tegen Feyenoord. Bryan lijkt uit het dal te zijn geklommen en is vastberaden om een plaats in het eerste elftal voor zich op te eisen. 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 3