KRONIEK In ons vorige Magazine konden wij de Kroniek vreugdevol afsluiten door de winst van ons eerste elftal op PSV. Een winst natuurlijk die meer betekende dan alleen de twee pun ten. Het was de enige manier om rond de club weer wat rust te brengen, welke broodnodig was om alle zaken goed op een rijtje te zetten. Het is nog altijd zo dat alleen presta ties het beeld van de club bepalen en wanneer deze uitblij ven worden alle registers open getrokken om het een club als Ajax niet eenvoudig te maken. Er wordt ons dan ook niets bespaard, maar de kracht van Ajax is dan altijd wel weer aanwezig om het rechte pad te vinden en alle kritiek goed te doorstaan. De club is altijd zichzelf gebleven in het oplossen van problemen en laat zich zelden of nooit leiden door invloeden van buitenaf. Natuurlijk wordt het allemaal wat minder moeilijk wanneer de prestaties op het veld beter worden. En daar kunnen we toch van spreken op het mo ment dat deze Kroniek wordt samengesteld. Achter de bestuurstafel wordt, zoals bekend, door de Com missie van Goede Diensten onder voorzitterschap van Mr. Nico Giahotten, hard gewerkt aan voorstellen omtrent een herziene organisatie binnen onze vereniging. Naar verwachting wordt uiterlijk 1 januari 1989 mededeling gedaan over nieuwe bestuursleden en verdere zaken om trent de algehele organisatie van de club. Uiteraard zal daar ook mededeling over worden gedaan in ons clubblad wan neer alles in een dusdanig stadium verkeert dat u daarover kunt worden geïnformeerd. Na die regenwedstrijd tegen PSV met dat goede resultaat van 2-0 moest Ajax richting Venlo om VVV aldaar te bestrij den. Nu waren de Venlonaren alles behalve in goede doen. De club verkeerde tot verrassing van velen in de onderste regionen van de ranglijst zonder één gewonnen wedstrijd, terwijl een jaar eerder iedere club met angst en beven rich ting Venlo ging omdat het daar meestal slecht toeven was. Nu stond Ajax ook niet zo florissant op de ranglijst en was de gerustheid op een goed resultaat allesbehalve aanwezig. Maar gelukkig verliep alles voor Ajax dusdanig gunstig dat althans de twee winstpunten werden binnengehaald door goals van Dennis Bergkamp en Mark Verkuijl. De tegengoal van VVV gaf nog wel de nodige spanning, maar de volle winst bleef bij Ajax en daarmee een stijging op de ranglijst naar de 9e plaats. Zonder de Zweedse inbreng moet dit het elftal toch goed hebben gedaan. Vervolgens vroeg het Nederlandse Elftal weer volop onze aandacht met de wedstrijd West Duitsland—Nederland in München in het kader van de voorrondes voor de Wereld kampioenschappen in Italië in 1990. Natuurlijk is West DuitslandNederland nooit zomaar een interland. Na de Europese Kampioenschappen is het vuur tussen beide lan den alleen maar aangewakkerd en wil West Duitsland alleen maar revanche op de geleden nederlaag in Hamburg. Wel nu, die revanche kwam dus niet, tot groot ongenoegen van coach Beckenbauer. En omdat Nederland ook al niet al te overtuigend te werk ging, kon er gerust gesproken worden van een saaie wedstrijd met een even saaie uitslag: 0-0. Nederland een punt gewonnen en West Duitsland een punt verloren. Puur gezien het resultaat voor Nederland niet slecht. Tournooivoetbal gaat nu eenmaal alleen maar om het resultaat en hoe dat bereikt wordt is dan niet even be langrijk. Maar toch zitten 70.000 mensen en miljoenen TV- kijkers zich erg te vervelen bij een wedstrijd die toch best 20 leuk had kunnen zijn. De verdere ontwikkelingen in deze voorrondes kunnen we pas in de loop van het volgend jaar tegemoet zien. Dus kunnen we ons voorlopig weer bezig houden met de competitie waar Ajax het op 23 oktober moest opnemen tegen FC Groningen in De Meer. In het verleden altijd zeer spectaculaire ontmoetingen met veel goals en een interessant scoreverloop. In een redelijk gevuld stadion met 11.000 mensen werd FC Groningen ruimschoots met 3-0 verslagen door goals van Mark Ver kuijl, Stefan Pettersson en Dennis Bergkamp. Natuurlijk werd weer gesproken over het doortrekken van de opwaart se lijn hetgeen ook tot uiting kwam in een stijging naar de vijfde plaats op de ranglijst. Nu waren de onderlinge verschillen in punten nog klein, dus waren er in die periode van de competitie nog grote wisse lingen te verwachten. Maar toch, Ajax verkeerde weer een beetje in de regionen waar het thuis hoort en dat gaf de burger weer de nodige moed. Na afloop van deze wedstrijd werd bekend dat Jan Wouters zich nog eens voor een periode van 6 jaar aan Ajax had verbonden, hetgeen voor velen als muziek in de oren heeft moeten klinken. Het is heden ten dage al niet eenvoudig om goede spelers te behouden voor de club. Het buitenland komt met enige regelmaat met de meest krankzinnige be dragen om spelers naar warme oorden te lokken. Het grote geld in het buitenland is eigenlijk niet te bestrijden. Gelukkig spelen er soms ook andere faktoren een rol om die stap niet te maken. Niet alle ervaringen in het buitenland zijn even succesvol, maar daar is geld te halen. De speler staat dan ook voor de keuze wat het zwaarst weegt. De Europa Cup avond van 26 oktober werd een geden kwaardige voor de mensen van PSV. Buiten verwachting van velen werd FC Porto, een oude bekende van Ajax, met 5-0 van het veld geveegd en konden de heren uit Eindhoven zich opmaken voor een volgende ronde. Ongelooflijk hoe een wedstrijd kan verlopen en hoe eenvoudig soms goals tot stand komen. Maar ook FC Groningen en Roda JC de den het voortreffelijk. En als het even meezit komen er straks drie clubs in de volgende ronde. Een dag eerder speelde Ajax vriendschappelijk tegen Racing Club de Paris, de club van Sonny Silooy. Het werd voor Ajax een 3-1 nederlaag na een 0-1 voorsprong door een knal van 25 meter van Arnold Scholten. Helaas bleek dat niet voldoende voor een goed resultaat al werd ruim schoots van de gelegenheid gebruik gemaakt zoveel moge lijk spelers in te passen. Voor de competitie moest Ajax het vervolgens opnemen te gen FC Utrecht in de Galgenwaard. Altijd lastig zoals dat heet. En nu ook weer want, zoals zo vaak, juist tegen Ajax wilden de Utrechters wel even laten zien waar toe het in staat is. Agressief en snel ging men van start met een gele kaart binnen een minuut voor Linford. Na eerst 0-1 voor FC Utrecht, was de ploeg in de tweede helft aanzienlijk rustiger door wat konditiegebrek. Dennis Bergkamp maakte 1-1 waarbij Ajax daarna wel wat kansjes kreeg voor de winst, maar ook FC Utrecht de mogelijkheden liet liggen. Ajax viel door dat resultaat terug naar de 9e plaats op de ranglijst, met weinig onderlinge verschillen naar boven, al bezette PSV riant op de eerste plaats.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 2