Jubilarissen Als ieder jaar in november werd ook nu een zaterdag besteed aan de huldigingen van de rasechte Ajacieden welke minimaal 25 jaar de club trouw zijn gebleven. Nu is 25 jaar tegenwoordig niet zo erg lang omdat Ajax reeds be schikt over velen met een 40-jarig lidmaatschap terwijl ook de mensen met een 60-jarige staat van dienst ruim verte genwoordigd zijn. En dan zijn er natuurlijk de oer- Ajacieden met een nog langer lidmaatschap. Overhandiging oorkonde behorende bij ere-lidmaatschap van Wim Schoevaart. vl Dit jaar evenwel kwamen de 25-, 40- en 60 jarigen op za terdag 12 november bij elkaar om de versierselen in ont vangst te nemen. In aanwezigheid van het Ajax-bestuur on der waarnemend voorzitterschap van André Kraan werden de jubilarissen met dames welkom geheten in de bestuurs kamer van het Ajax-stadion. En natuurlijk werd er al snel gekeuveld over de tijden van weleer waarbij schitterende verhalen en prachtige anekdotes de revue passeerden. Vervolgens dan het officiële gedeelte waarbij André Kraan voor iedere jubilaris een korte historie citeerde uit de verza melde werken van de Ajaxhistoricus Wim Schoevaart. Uiteraard werd begonnen met de jongsten onder de jubila rissen, de 25-jarigen: Gerard van Dijk, Jack van Beetz en Harry de Waal kregen het bijbehorende bordje uitgereikt en werden tevens verzocht vanaf volgend jaar de Bordjesclub te bezoeken! Huldiging Cor Timman 60 jaar lid. Dan de mensen met een 40-jarige staat van dienst: Cor van der Wal, Freek Moinat, Gerard Mossing Holsteyn die helaas niet aanwezig kon zijn, en Jan de Boer. Alle maal Ajacieden met een behoorlijke staat van dienst. Een keurig Delfts Blauw bordje viel hen ten deel, maar in jaren komt met nog wat te kort op de mensen die recht hebben op de Gouden Speld: de 50-jarigen. Jaap Moos, Dick Keyzer, George Couton, Frans van Douwe en Wim Prins vierden hun halve eeuw lidmaatschap van Ajax. Tot slot de allersterksten: twee 60-jarigen, Cor Timman en Ben Vogel kwamen in aanmerking voor de Gouden Speld met het diamantje. Ben Vogel verblijft in een verzorgings tehuis en kon niet aanwezig zijn. Cor Timman kon zich rangschikken onder de sterken der Ajaxfamilie. Nadat alle aanwezige jubilarissen de bijbehorende versier selen in ontvangst hadden genomen, werd een ieder in de gelegenheid gesteld een rondleiding door het stadion te maken. Evenwel niet alvorens onze drie nieuwe ereleden Tinus Middendorp, Jan Potharst en Wim Schoevaart hun prachtige oorkonde in ontvangst hadden genomen en me vrouw Schoevaart in het zonnetje werd gezet als blijk van waardering voor de tijdrovende behandeling van heel veel fanmail met verzoeken uit alle hoeken en gaten van de we reld. Met enige foto's van onze hoffotograaf Jan Mud (ook inmiddels al 33 jaar aktief voor Ajax!!!) kunt u de jubilaris sen nog eens op uw gemak bekijken en is alles voor het nageslacht vastgelegd. Tijn Middendorp Huldiging jubilarissen benoemde ereleden door waarnemend voorzitter André Kraan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 18