Junioren C 3 E Pupillen Voor de competitie werd vervolgens (als B 3 dus) aangetre den tegen SLOTERDIJK B 1. De jongens waren kennelijk nog niet goed wakker, want binnen enkele minuten ston den we al op een 0-1 achterstand. Bij een corner stond men meer op elkaar te letten, dan op de tegenstander. Het werd zelfs 0-2 door een afstandschot, dat onhoudbaar voor onze keeper in het doel verdween. Pas daarna namen wij het heft in handen en kort voor rust werd het 1-2 door Mi chael Offenberg. Na rust speelden we Sloterdijk helemaal weg. Met leuke combinaties en goed veldspel zetten we de tegenstander onder druk en sleepten de overwinning als nog uit het vuur. Bas Visser en Jop Robbers zorgden voor de produktie. Evenals vorige week kwamen we tegen het fysiek sterke SDZ B 1 op achterstand. Nu was het binnen tien minuten al 3-0, stuk voor stuk grote fouten in de defensie. Desalniettemin kregen we diverse mogelijkheden om iets aan de score te doen, maar al die kansen werden jammer genoeg gemist. Het was daarentegen SDZ dat verder uit liep naar 6-0. Trainer H. Borman en de leider hebben on danks deze grote nederlaag heel wat positieve dingen ge zien. Er werd soms goed gevoetbald, maar ditmaal hadden wij geen antwoord op de fysieke kracht van de tegenstan der. Het gaat nu ook allemaal wat sneller en ieder foutje wordt direkt afgestraft. Maar het is niet erg, we kunnen er alleen maar van leren. We zullen heus nog wel eens tegen zo'n nederlaag oplopen, het gaat om een verdere ontwik keling in de opleiding bij Ajax en daarom is bewust voor de B-afdeling gekozen. Rolf Grootenboer DJK C 1—AJAX C 3 0-9 Wegens de deelname van ons hoogste D juniorenteam (want dat is de C 3) aan de C junioren competitie, werd de eerste krachtmeting met meer dan normale belangstelling tegemoet gezien. Welnu, het eindresultaat spreekt boekde len. Met vaak vloeiende combinaties werd de tegenstander kansloos gelaten. Doelpunten o.a. van Eric de Jongh (4x) en Elia Louhenapessy (3x). AJAX C 3—BUITENBOYS C 1 9-0 Wederom een ruime overwinning. Toch stagneerde de pro duktie tijdens een tweetal fasen langdurig, doordat bij de aanvalsopzet de vleugels werden overgeslagen. Treffers o.a. van Eric de Jongh (3x) en Elia Louhenapessy, die eve nals in de vorige wedstrijd een puntgave hattrick scoorde. JOS C 1AJAX C 3 2-1 Bij deze tegenstander werd het verschil in leeftijd wel heel nadrukkelijk in de fysieke kracht tot uiting gebracht. Toch wekte de wijze waarop onze jongens zich staande wisten te houden, alom bewondering op. Pas in de laatste tien mi nuten moesten wij de overwinning aan de "reusachtige" opponent laten. Ajax kon met opgeheven hoofd het veld verlaten en terugzien op een leerzame ervaring. En daar is het toch allemaal om begonnen. AJAX C 3—WATERGRAAFSMEER C 2 10-2 Een wedstrijd met twee gezichten. Na een matig gespeelde eerste helft afgesloten met een gelijke stand, werden in de rust de puntjes op de i gezet. Het resultaat was ernaar en de tegenstander werd in het tweede bedrijf overlopen. De treffers kwamen ditmaal o.a. van Eric de Jongh (5x) en Menno Willems (2x). AMSTELLAND C 1—AJAX C 3 1-6 Bij vlagen goed combinerend werd een regelmatige over winning behaald. De score kwam mede tot stand door tref fers van Arno Splinter (2x) en Menno Willems (2x). Grote pechvogel in dit duel was Alain Berghahn, die naar later bleek zijn scheenbeen had gebroken. Alain, ook langs deze weg een spoedig algeheel herstel toegewenst. We hopen snel weer van je acties op het veld te kunnen genieten. AJAX C 3—BIJLMER C 1 2-1 Een goed gespeelde eerste helft leverde als gevolg van en kele gemiste kansen slechts een 2-1 voorsprong op. Door dat wij in het tweede gedeelte het speltype van onze gasten overnamen, zijn we niet meer echt aan voetbal toe gekomen. Met moeite werd de zege uit het vuur gesleept. Doelpunten van Eric de Jongh. AS 80 C 1—AJAX C 3 1-2 Gelet op de ongeslagen status van beide ploegen, een on vervalste topper. De eerste helft leverde een verdiende 0-1 voorsprong op (weer Eric de Jongh), maar na de hervatting werd het initiatief om onverklaarbare redenen aan de te genstander gelaten. De gelijkmaker was er een logisch ge volg van, maar was tevens voor Ajax het keerpunt in de wedstrijd. Matchwinner: Elia Louhenapessy. Tot slot, via dit kanaal, een blijk van waardering aan de vereniging Vitesse Delft, die er voor zorgde, dat woensdag 19 oktober voor onze D-junioren niet letterlijk in het water viel. Een vereniging met een dergelijk organisatietalent kan o.i. de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Ron Oudendijk Op 17 september begon dan eindelijk ook de competitie voor onze E-pupillen. Er wordt tot op heden zeer wisselval lig gepresteerd. Heel goede momenten worden steevast afgewisseld met zeer magere. Maar ja, je bent jong en je wilt wat. Toch begint er langzamerhand een beetje lijn in het geheel te komen en we zien de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet. UITSLAGEN: BuitenboysAjax 2-15 AjaxVoorland 9- 0 CTO—Ajax 0-13 ZeeburgiaAjax 1- OH AjaxDe Geuzen 5- 0 Ajax—Buitenveldert 2- 0 Zaandijk D1—Ajax 2- 1 Vooral de nederlaag tegen Zeeburgia zal ons nog lang heugen, maar ook daaraan komt een eind. Hoofdzaak is dat wij het spelletje zo goed mogelijk moeten proberen te blijven spelen. Ik heb daar, zoals altijd, het volste vertrou wen in. De nederlaag tegen Zaandijk D 1 was een vriend schappelijke voorwedstrijd voor Zaandijk-Ajax 2. Het werd een voortreffelijke krachtmeting met veel publiek, dat regelmatig op de banken stond voor onze E-tjes. De uitslag 2-1 voor Zaandijk was qua voetbal niet terecht, maar dat hoort er nu ook allemaal bij. Henk van Teunenbroek

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 17