Junioren C 1 AJAX B 2 DEM B1Ajax B1 1-12 Door afwezigheid van ondergetekende kunnen hier alleen maar de doelpuntenmakers genoemd worden: Eggie Tuhu- tera 3x, Clijde Wijnhard 2x, Michael Reiziger 4x, Edgar Davids, Dennis Boogaard plus een eigen inzet van DEM. Ajax B1CTO B1 1-2 Een geladen tegenstander die ons meer dan goede tegen stand bood mede door zeer grote fysieke kracht van deze ploeg. Al na 5 minuten kwam CTO op voorsprong (0-1) welke goed werd verdedigd tot 1 minuut voor rust toen Mi chael Reiziger de gelijkmaker scoorde. De verwachting dat wij in de tweede helft over onze tegenstander heen zouden lopen kwam niet echt uit. Na 7 minuten keken we zelfs weer tegen een achterstand aan. Wat wij verder in de tweede helft ook probeerden, het lukte ons niet de gelijk maker te produceren. Zelfs niet in de 9 minuten die de scheidsrechter langer liet spelen vanwege tijdrekken van CTO. Ajax B1KBV B1 14-0 Ondanks het feit dat KBV voorrondes heeft moeten spelen om in onze competitie geplaatst te worden, mist de ploeg de kwaliteit om op dit niveau te spelen. Zonder enige tegenstand werd het in de eerste helft al 9-0 door Michael Reiziger 2x, Clijde Wijnhard 4x en Birel Muhlandiz 3x. De tweede helft werd begonnen met de gedachte er maar 20-0 van te maken om toch maar vooral de strijd er in te houden. Zover kwam het niet. De overige 5 goals werden gemaakt door Eggie Tuhutera, Danny Marcus, Edgar Davids 2x en Menno van Appelen. Purmersteyn B1—Ajax B1 0-11 Afgaande op de uitslag leek deze wedstrijd veel op die van vorige week. Het verschil was nu het goede spel dat werd gespeeld door onze ploeg. Al bij rust stond het 6-0 door. goals van Danny Marcus, Edgar Davids, Clijde Wijnhard, Michael Reiziger en één eigen goal van Purmersteyn. De tweede helft zagen de in grote getale opgekomen toe schouwers een kopie van de eerste helft met weer veel doelpunten, ditmaal gescoord door Menno van Appelen, Dennis Boogaard, Edgar Davids en Michael Reiziger 2x. Ajax B1—Lelystad B1 7-0 De stand op de ranglijst en de duels van het vorig jaar nog in gedachte was de verwachting dat we het wel eens moei lijk zouden kunnen krijgen tegen Lelystad. Maar omdat wij het goede spel van een week geleden konden continueren kwam Lelystad geen moment in de wedstrijd. Bij rust een 3-0 voorsprong door goals van Birel Muhlandiz, Dennis Boogaard en Clijde Wijnhard. In de tweede helft gingen we rustig door en mocht Lelystad helemaal niet klagen dat wij slechts vier goals produceerden door Birel Muhlandiz, Clijde Wijnhard 2x en Danny Marcus. Doordat CTO ook z'n andere wedstrijden goed weet te winnen voeren we voorlopig samen de kop van de ranglijst aan. Cor van Eijden DCG B1— Ajax B2 1-3 Van onze kant een matige vertoning. Al vrij snel kwamen we op een 1-0 achterstand door een misverstand in de defensie. Door een prachtige goal van v. Werven was het bij rust 1-1. In de tweede helft kwam er geen verbetering in ons spel doch we wisten wel te winnen door doelpunten van Huijbrechts en Fokke. Almere B1—Ajax B1 1-2 In deze wedstrijd hebben wij het ons heel moeilijk gemaakt. Ondanks de vele kansen bleef het bij de rust 0-0. Ook in de tweede helft weer veel kansen. Een benutte strafschop van Lock en een doelpunt van Schreuder zorg den voor een 0-2 voorsprong. In plaats van de score uit te bouwen kwam Almere via een tegenaanval op 1-2 en moesten we nog alle zeilen bijzetten om de twee punten mee naar huis te nemen. Ajax B2—Blauw Wit B1 4-1 Altijd een wedstrijd met een speciaal karakter. Het werd een leuke ontmoeting met een 1-1 ruststand. Dit kwam o.m. tot stand door een mooie goal van Lock. In de tweede helft hebben wij bij vlagen heel goed gevoet bald en kon Ouhda door goed combineren de eindstand op 4-1 bepalen. J.A. van Eijden In de eerste wedstrijden voor de competitie behaalde de C 1 een aantal zeer grote overwinningen. Het werd 9-1 tegen ALMERE, 17-1 tegen AFC en 7-0 tegen DCG. Het spreekt vanzelf dat wij van deze ploegen geen tegenstand ondervonden en dat wij qua opleiding niets meer in deze competitie hadden te zoeken. Daarom hebben trainer Bor- man en ondergetekende besloten om de C 1evenals vorig jaar, te laten spelen in de B competitie. In het eerste geval waren wij slapend kampioen geworden en hadden elke wedstrijd met grote cijfers gewonnen, maar in de ontwikkeling hadden de jongens dan stilgestaan. Maar bij Ajax moet je altijd vooruit denken. We zullen nu wel meer tegenstand krijgen, vooral fysiek, maar dat moet voetballend toch weer op te lossen zijn. Het elftal bestaat voor de helft uit eerste jaars en dat kan in de verdere ontwikkeling alleen maar profijt opleveren. De eerste wedstrijd in de nieuwe competitie was tegen ADE (A-B junioren). Het kon betekenen dat je met een leef tijdsverschil van vier jaar te maken kon krijgen. Maar wat onze jongens deze middag hebben laten zien was grote klasse, ledereen heeft er hard voor gewerkt en bij vlagen werd er zelfs zeer goed gevoetbald. Men liet het balletje lekker rondgaan en onze veel grotere tegenstanders kwa men er soms niet aan te pas. Natuurlijk kwamen we her haaldelijk onder druk te staan, maar voetballend kwamen we er steeds weer uit, hetgeen uiteindelijk resulteerde in een 2-1 overwinning. Als we op deze wijze doorgaan kunnen we ook in deze competitie zeer hoge ogen gooien en dingen naar het kam pioenschap. Doelpuntenmakers waren vandaag Bas Visser en Jerry Borrius. Tournooi Vitesse Delft Wij namen voor de tweede keer aan dit tournooi deel. Vorig jaar werd nog met overmacht gewonnen, maar nu speelden we zeer slecht, wonnen maar één wedstrijd en verloren de rest. De oorzaak voor het slechte spel was ons niet duidelijk. Wij zullen het maar houden op een slechte dag. UITSLAGEN: Ajax-Vitesse 3-1, Ajax-PSV 1-2, Ajax-Sparta 0-5, Ajax-Haagse sel. 0-3, Ajax-Feyenoord 0-6.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 15