Notulen ledenraadsvergadering van 31 oktober 1988 1. Opening De heer Kraan heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Bericht van verhindering ontvangen van de heren Van Wijk en Van der Zwaag wegens ziekte. De heer Waas zal later ter vergadering komen. Aanwezig 22 leden, de ere-leden Middendorp, Potharst, Timman, Volkers en Westrik, de heren Been, Van Eijden en Holsheimer. De heer Kraan merkt op tevreden te zijn met de situatie rondom Ajax 1; door de laatste resultaten (7 punten uit 4 wedstrijden) is de rust teruggekeerd, de opwaartse lijn is aanwezig. De keuze Kohn/Van Gaal bij de A-selectie blijkt de beste mogelijkheid te zijn die voorhanden was. De voor vanavond afgesproken ledenraadsvergadering zal normaal doorgaan, vervolgens zal er een pauze zijn, waarna de heren achter de tafel zich terug zullen trek ken om de commissie van goede diensten gelegenheid te geven de ledenraadsleden verslag te doen van hun bevindingen. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de Jaarvergadering gehouden op 1 september 1988 De heer Gianotten merkt op dat hij voorafgaande het geen hij op blz. 3, punt 14 voor de laatste alinea, heeft gezegd dat het een goede zaak is als ook Ajax bereid is om de eigen organisatie onder de loep te nemen. Verder worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 4. Verkiezing 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad De heren Van der Zwaag en Gianotten stellen zich herkiesbaar. Aangezien er verder geen kandidaten zijn gesteld worden de heren Van der Zwaag en Gianotten herkozen tot 1 e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad. 5. Mededelingen van het Bestuur De bijgestelde begroting wordt uitgereikt. De heer Van Eijden geeft een uitleg van diverse bijstellingen op de begroting. Met de financiële commissie is gesproken over een dekkingsplan. Over de belangstelling van Toulon voor Rob Witschge valt weinig te zeggen. Toulon heeft vandaag afgehaakt zonder overigens ooit een bod te hebben uitgebracht. Op de vraag van de heer Lindeman hoe het demissio naire bestuur handelt in dit soort transferzaken, ant woordt de heer Van Eijden dat dit duidelijk is door gesproken met de financiële commissie. De heer Kraan vult aan dat in voorkomende gevallen er in structurele zaken altijd met de heer Gianotten zal worden overlegd. De heer Gianotten merkt op dat de bijgestelde perso neelskosten toch het beeld geeft dat men erg afhanke lijk is van het spelen van E.C. voetbal. De heer Van Eijden antwoordt dat de basissalarissen hoger zijn dan vorig jaar. De heer Lindeman vraagt hoe het begrote tekort is op te vangen. De heer Van Eijden zegt dat er wat uitge leende spelers rondlopen en dat we toch wel wat spe lers zullen kwijtraken en dat er veel vertrouwen in de jeugdige spelers is. Nadat de bijgestelde begroting is ingeleverd, deelt de heer Kraan mede dat het gereedkomen van het kunst grasveld lang op zich laat wachten. De officiële opening zal plaatsvinden als er een nieuw bestuur is. De heer Been voegt er aan toe dat er veel vertraging is ontstaan door het weer, geen toestemming van de stadsdeelraad etc. De heer Kraan zegt dat de zg. "beloftencompetitie" met Belgische, Franse, Duitse en Nederlandse clubs ondanks de grote reisafstanden toch zijn positieve kan ten heeft. De heer Blekkenhorst vindt dat deze compe titie meer publiciteit nodig heeft. Naar aanleiding van de vele inbraken op Voorland wordt gedacht aan een beveiligingssysteem aldaar. Er ontstaat een discussie over de zin hiervan, waarbij de meningen duidelijk verdeeld zijn. De heer Van Eijden deelt verder mede dat op 3 januari 1989 de A-selectie deel zal nemen aan een zaalvoetbal toernooi in de AHOY, misschien op 6 en 7 januari 1989 in Keulen en op 8 januari 1989 naar de Can. Eilanden zal gaan, alwaar kosten vrij een week kan worden ge traind, waarna vervolgens nog 1 week in Nederland zal worden getraind voor hervatting van de competitie. 6. Rondvraag De heer Lindeman vraagt naar de opvolger van clubarts Stibbe. De heer Kraan antwoordt dat een com missie bestaande uit de heren Marti, Keeman en Greep de huisarts Chiel Bosman hebben voorgesteld. Op de vraag van de heer Henrichs dat de ons bekende Marcel de Ree ook op de lijst stond, deelt de heer Van Eijden mede dat Bosman van de vier kandidaten vol gens de commissie de meest geschikte was. De heer Lindeman vraagt hoe de blessure van Willems zich ontwikkelt. De heer Kraan zegt dat hij in het 2e elf tal speelt en bezig is met een kuur die binnenkort afloopt. Tot slot vraagt de heer Lindeman of het niet erg veel geld kost om onze twee Zweedse spelers met een jet uit Albanië op te halen, en of we verplicht zijn ze af te staan. De heer Kraan zegt dat dit inderdaad contractueel ver plicht is, maar als het tienduizenden guldens kost om ze op te halen het niet door kan gaan. Op de vraag van de heer Van der Wal hoe het met Hesp gaat, wordt geantwoord dat hij weer met looptrai ning is begonnen. De heer Blekkenhorst zegt destijds aan de penning meester een offerte voor anti-graffitti behandeling te hebben toegestuurd. De heer Van Eijden antwoordt thans een tweetal offer tes binnen te hebben en dat er nog een paar komen. De heer Henrichs vraagt of het bestuur nog contact heeft met de F-side. De heer Kraan antwoordt dat alles is gedaan om eens met ze te praten, maar dat de F-side wil wachten op het nieuwe bestuur. De heer Henrichs wijst er op dat er toch wat aan veiligheid moet worden gedaan. De heer Kraan zegt dat de aanstelling van twee brug- functionarissen een positieve werking zal hebben. De heer Andriese ergert zich aan het feit dat er zoveel commentaar uit de ledenraad naar de pers gaat en vindt dat dit via één persoon moet lopen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 10