Junioren A2 Junioren B1 Staand v.l.n.r.: Dick de Groot (trainer), Daniël Dekker, Michel Kreek, Rinaldo v. Arnhem, Ben Lups, Edwin van Holten, Jeffrey Armsen, Frank de Bruyn, Michel Mols, Cor v. d. Wal (leider). Hurkend: Simon Vonk (verzorger), Remco van Lopik, Fahrid van Raayen, Stanley de Haas, Guus Uhlenbeek, Johan de Vos, Gerrit v. d. Roest, Martin Cruyff, Gui- do Smits. Lisse A1 - Ajax A2 0-0 Een wedstrijd waarin wij bij winst kampioen konden worden. Het mocht echter niet zo zijn, zodat 't feest een week uitgesteld moest worden. Het werd een pittige wedstrijd, waarin Lisse in de eerste 45 min. behoorlijk stand hield. In de tweede helft kwamen zij er echter niet meer aan te pas, maar het mag een wonder heten dat Ajax dat drie kwartier op de helft van de tegenstander speelde, de kansen en kansjes niet in doelpunten wist om te zetten. Ajax A2 - Quick Boys A1 3-0 Wij creëerden ons direct al een groot veldoverwicht met goed en snel spel. Alleen de passing kon wat zuiverder. Het tempo werd er goed in gehouden en mede omdat onze schoten op doel nog de juiste richting misten, kon Quick Boys de boel met kunst en vliegwerk dichthouden. Direct na de thee werd de ban gebroken, toen Michel Mols een goed opgezette aanval afrondde. Kort hierna werd een penalty door Guido Smits over de lat "gestift", maar als de bal erin gegaan was, had ieder het een prachtgoal gevonden. Nu werd het 2-0 na een prachtige solo van Michel Mols en dezelfde speler kapte vervolgens eerst zijn tegenstander uit en scoorde zijn hattrick. De wedstrijd was gespeeld en we waren op eigen kracht kampioen geworden. (Proficiat-red.). Cor van der Wal 26 Zoals in 't vorig clubblad reeds aangekondigd moesten we na het behalen van 't afdelingskampioenschap een beslissingswedstrijd spelen, tegen de winnaar van de andere afdeling Volendam, met als inzet hét districtskampioenschap, wat daarna weer recht gaf om mee te doen in een tournooi in Zeist met de andere districtskampioen. Daar zou bepaald worden welke twee verenigingen tenslotte zouden strijden om 't kampioenschap van Nederland. De ontmoeting tegen Volendam werd spannender dan de uitslag doet vermoeden, want niet zonder geluk werd het tenslotte 3-0. Na een 1 -0 ruststand kwamen we in de problemen toen keeper Remco van Lopik voor vijf minuten op de strafbank werd gezet. Ulrich Landvreugd redde ons in deze periode met een aantal zeer goede reddingen als vervangend doelman. De uiteindelijke 3-0 betekende dus dat we op 14 mei in Zeist moesten aantreden. Na twee overwinningen van 4-0 tegen Noordster en Nee, moesten we in de derde wedstrijd tegen PSV.Tegen 't wedstrijd beeld in verloren we met 1 -0. Na de pauze moesten we opboksen tegen Feyenoord, dat dit jaar een zeer goede B1 heeft. We hadden dan ook niet veel te vertellen en verloren met 4-0!!. Het leek wel of daarmee ook de kracht uit de ploeg verdwenen was en we konden ons niet meer voldoende opladen voor de laatste kans tegen Fortuna. De wedstrijd ging geheel onnodig met 2-1 verloren en dat betekende een finale Feyenoord - Fortuna.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 9