Senioren-overzicht Junioren-overzicht Junioren A 1 Wat in 't vorige clubblad al voorzichtig werd aangekondigd is helaas werkelijkheid geworden. Ajax3 kon dit jaar de kampioensvlag niet hijsen. Onze rivalen van de Boelelaan (AFC) maakten geen enkele misstap meer en was daardoor niet meer te achterhalen. Wij moesten genoegen nemen met de tweede plaats. Bij 't kampioenschap van Nederland in Zeist presteerden The Reds 't zelfs op de eerste plaats te eindigen. Van De Treffers werd met 0-1 verloren, tegen Sittard 0-0 gespeeld en van TSC Oosterbeek (3-0), DHC (1 - 0) en Hoogeveen (2-0) gewonnen. Vanaf deze plek felicitaties aan AFC. W. Heisterkamp. Ajax3 ging in de laatste drie wedstrijden tweemaal in de fout. Tegen RKAVIC2 nam Ajax welliswaar nog de leiding door Niels Langeberg, die na een goed genomen vrije trap van Rob Been, voor zijn tegenstander kwam en met een droog geplaatst schot scoorde. Toch bleek dit min of meer de ommekeer in de wedstrijd. RKAVIC werd vinniger en de Ajacieden werden fysiek en op snelheid afgetroefd. De overtuiging bij Ajax ontbrak en dat werd door de Amstelveners goed uitgebuit. Eindstand 4-1. Tegen DWS2 speelde Ajax in de eerste helft goed voetbal, maar de diverse kansen gingen als zo vaak dit seizoen verloren. De rust brak aan met 1-0, omdat alleen een 1-2- combinatie tussen René Franken en Philip Uitdenboogaard doeltreffend werd afgerond. Na de thee ging 't heel wat beter. Marcel van Vark soleerde langs drie verdedigers en stelde de goed meegekomen Dennis den Turk in de gelegenheid te scoren. Een goede actie van Niels Langenberg betekende 3-0, een penalty van Marcel van Vark 4-0, en in de laatste minuut scoorde Jeffrey Amsen met een kopbal beheerst 5-0, na een goede voorzet van Frank de Bruin. De laatste wedstrijd tegen Stormvogels2 in IJmuiden was alleen nog van belang voor de statistiek. Het werd de wedstrijd van de missers, die tot grote hilariteit in beide kampen leidde, ook al omdat de arbitrage volledig in de malaise deelde. Tinus Teunenbroek stond als doelman op zijn post en kon niet verhinderen, dat Stormvogels middels een strafschop de leiding nam, en diep in de tweede helft via een prachtige lob zelfs naar 2-0 liep. De gemiste Ajax- kansen waren al niet meer op twee handen te tellen, toen Ajax aan de beurt was voor een penalty. Marcel van Vark maakte geen fout. De IJmuidenaren werden daarna onder druk gezet, maar Ajax bleef volharden in kansen missen. De gastheren daarentegen hadden aan één kansje genoeg om de eindstand op 3-1 te brengen. Adri Blekkenhorst. door W. W. Heisterkamp De A1 heeft op de toernooien dit jaar niet goed gepresteerd. Door allerlei redenen (examens, blessures etc.) moest er steeds weer met een ander elftal worden aangetreden, hetgeen je op grote toernooien zonder meer opbreekt. Nu bleek ook dat er met diverse spelers dit seizoen teveel gesold is. Dan in Ajax 1dan weer Ajax 2 en als 't even kan ook nog in de A1Jongens van 17-18 jaar kunnen veel hebben, maar de spanning die dit alles met zich meebrengt, plus de school, is dit seizoen echt teveel van het goede geweest. Ik denk een duidelijke aanwijzing hoe 't niet moet. In 't PSV-tournooi en 't Feyenoord-tournooi eindigde de A1 als vijfde, bij 't Eurotournooi in Groningen bereikten we zelfs ons dieptepunt: nummer acht en in 't Daventria tournooi was 't iets beter; daar werden we vierde. Op de landelijke jeugddag moest de A1 spelen tegen PSV om het kampioenschap van Nederland. De jongens hebben zich voor deze wedstrijd nog een keer extra opgeladen. Met de herinnering aan de slechte tournooien en belust op revanche hebben zij er een prima wedstrijd van gemaakt. Een echte finale, veel fouten, mooie duels en veel goals. Ajax trok na verlenging tenslotte aan 't langste eind. Een 4-3 overwinning, die volkomen verdiend was en die voor de jongens, als ook voor de leiding dit seizoen toch nog een heleboel goed maakte. Cas Harms Staand v.l.n.r.: Spitz Kohn (trainer), Cas Harms (leider), Marco Korff, Danny Muller, Michel Kreek, Hesdey Doets, Ronald de Boer, Marciano Vink, Frank de Boer, Hans Bijvank (wedstr. seer.), Simon Vonk (verzorger). Hurkend: Jean Paul de Jong, Stanley de Haas, Nordin van Schuppen, Guus Uhlenbeek, Raymond de Bruyn, Tji Gan, Remco van Lopik. Door blessures, studie etc. ontbreken enkele vaste spelers. Ook zij echter proficiat!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 8