In Memoriam Jan de Boer Sr. dat meerdere clubs van zich doen spreken. Feyenoord dus maar ook FC Twente, FC Groningen en andere. Dan krijgen we weer een aantrekkelijke kompetitie. Waar ik mij veel meer zorgen over maak is het vandalisme. Vooral over de lakonieke wijze waarop de heren ministers en de Tweede Kamer over dit probleem praten. Of hoe in het algemeen over het voetbal wordt gesproken. Als ik zie wat een plaats in de schouwburg kost en ik zie wat de overheid in feite aan het voetbal toebedeelt, dat krijgt het hele kuituurwezen in Nederland 50x zoveel subsidie als het Nederlands voetbal. Daarbij komt nog dat er hele grote BTW opbrengsten zijn en dat er inklusief de Europa Cup wedstrijden het afgelopen seizoen zo'n 3 miljoen mensen naar het voetbal zijn gaan kijken. Deze mensen zijn niet weg te cijferen. En als daar dan 2000 raddraaiers tussen zitten vind ik dat die 280.000 overigen rustig en op normale wijze naar een voetbalwedstrijd moeten kunnen gaan. Het is een plicht van de overheid daar voor te zorgen. Ajax betaalt per seizoen aan bewaking en anderszin 350.000 gulden. Men kan dus niet zeggen dat wij er niets aan doen. We moeten nu ook een nieuwe video-installatie aanschaffen om de politie haar werk goed te laten doen. Dat kost ons ook weer rond de 100.000 gulden. Ajax doet echt alles aan deze zaak. En als er dan een drie-daags concert is in Rotterdam verbaast het mij dat er dan 3 x 120 man politie beschikbaar is om dat concert te begeleiden. Dan vind ik dit verhoudingen die tot niets meer leiden. De politici moeten hun hand maar eens in eigen boezem steken en maatregelen nemen. Het kan niet meer zo zijn dat 3 miljoen mensen zich moeten laten chanteren door 2000 vandalisten. Ik weet wel dat het in onze omringende landen niet veel beter is, maar het zijn naar mijn mening dezelfde slappe politici die dit allemaal tolereren. En weet wel dat, als er morgen niet meer gevoetbald wordt, dezelfde vandalisten te vinden zijn bij andere sporten. Want aandacht hebben ze nodig en vernielen zullen ze. Het is een maatschappelijk probleem, maar er zijn in Nederland genoeg -logen om hier iets aan te doen. Wat de transfers betreft zal het u bekend zijn dat wij inmiddels vier nieuwe spelers hebben aangetrokken. Pettersson, Verkuyl, Werdekker en Willems zult u het komend seizoen in onze kleuren aantreffen. Alle verhalen ten spijt blijft Peter Larsson in ons midden en heeft John Bosman besloten z'n voetbal loop baan in België voort te zetten, waarbij wij hem natuurlijk alle succes toewensen. Tot slot wil ik opmerken hoe rustig het bestuur van Ajax gebleven is en hoe rustig eigenlijk de hele vereniging gebleven is ondanks de vele verhalen met randverschijnselen in de media. Ajax is intern het Ajax gebleven, wat het altijd is geweest. Het zou ook eigenlijk niet anders kunnen. Ajax is een 88-jarig instituut. Een instituut dat je niet overlevert aan een eenling. Ton Harmsen Op vrijdag 1 juli jl. overleed, gezeten in zijn eigen vertrouwde stoel, in alle rust op 89-jarige leeftijd ons ere-lid Jan de Boer. Het was bekend dat zijn gezondheid de laatste maanden achteruit ging, maar zijn bericht van overlijden kwam voor ons toch nog heel onverwacht. Jan de Boer is niet meer. Het verlies van deze grote persoonlijkheid en zeer aangenaam mens is voor velen moeilijk te aanvaarden. Wij condoleren bij deze zijn echtgenote, kinderen en verdere familie met dit vooral voor hen grote verlies. Zij zullen hem het meest gaan missen. Jan, een aimabel mens, die altijd belangstelling had voor een ander, het zij persoonlijk, hetzij voor diens werk of hobby. Jan de Boer, ere-lid van zijn Ajax, was een echte oer- Ajacied. Aangenomen als lid op 15 oktober 1911 (in oktober zou hij dus 77 jaar lid zijn geweest), speelde hij als middenvelder in diverse elftallen. In het seizoen 1919/20, bij gebrek aan een doelverdediger in een zekere wedstrijd, was Jan bereid die plaats in te nemen. Hij is daar nooit meer vandaan gegaan, met als resultaat dat hij doelverdediger was in Ajax 1 van 1920 t/m 1932. Met dit Ajax 1 werd hij diverse malen afdelingskampioen en 2x kampioen van Nederland. Tevens kwam hij 5x uit voor het Nederlands elftal en was 25x reserve keeper. Talrijke malen kwam hij uit voor het Zwaluwen- en Amsterdams elftal en ook nam hij deel aan de Olympische Spelen van Parijs (1924) en Amsterdam (1928). Zijn glansrijke voetbalperiode beëindigde hij in 1932 en vanaf dat moment werd hij als Commissaris in het toenmalige Bestuur gekozen. Zijn Bestuursperiode duurde tot 1950, waarna hij nog 15 jaar lid was van de Financiële Commissie, 10 jaar lid van de ledenraad en lid en mede-oprichter van de Ajax Bordjes Club sinds 1941. Terecht werd hij reeds in 1942 benoemd tot Ere-lid van zijn Ajax. Jan was altijd bij zijn Ajax. Een thuiswedstrijd missen was er niet bij al was de gang van huis naar Ajax steeds moeilijker. Jan was altijd bezig met Ajax, niet alleen met onze vereniging, maar vooral ook met zijn bekende bedrijf, uiteraard genaamd Ajax. Een zeer aangenaam mens is heengegaan. Wij betreuren dat ten zeerste, maar in onze herinnering zal deze Jan de Boer nooit heengaan. Zijn vaste plaats op de tribune zal leeg zijn, helaas het heeft zo moeten zijn, maar Jan de Boer vergeten, dat nooit. Jan, rust in vrede, Bestuur AFC Ajax

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 6