Hans Kok tournooi Hema tournooi-Argon Exelsior-tournooi Junioren D1 Staand v.l.n.r.: H. Borman (trainer), D. v. d. Borg, B. Lindeman, P. Kluivert, M. Trmisek, M. Witzenhausen, C. Seedorf, M. van Gullik. Hurkend: J. Robbers, E. Louhennapessy, D. Landzaat, C. Neirs, S. Ritveld. Real was fysiek sterker, scoorde een gelukkige goal en hield toen de deur dicht. Ondanks alles blijft 't een fantastisch resultaat om in dit sterke tournooi, met achttien ploegen de tweede plaats te behalen, met daarbij als topscorer Clerens Seedorf met 9 doelpunten en Casper Nelis als beste keeper. Een compliment is derhalve zeer op z'n plaats. Voor de manier van voetballen en hun gedrag mocht de leiding diverse complimenten in ontvangst nemen. Ajax had zich weer eens zeer goed gemanifesteerd. Voor de competitie werd nog één wedstrijd gespeeld tegen Abcoude D1. Uitslag 2-1 in ons voordeel. Vriendschappelijk volgde nog een ontmoeting tegen IJselmeervogels en ook hier werd het een 5-3 overwinning. dag KV Mechelen D1. Het werd in een vooral van Belgische kant veel te harde wedstrijd (2-2). Een goed resultaat. Vervolgens moesten we tegen het favoriete Exelsior D1. Het werd opnieuw veel te hard, de scheidsrechter trad onvoldoende op en tenslotte kwamen we toch nog onverwacht als overwinnaar van het slagveld. Dezelfde arbiter had het ook in de slotwedstrijd tegen Sparta D1niet zo op ons voorzien, gaf de Rotterdammers vanaf elf meter een cadeautje, welke met beide handen werd aangegrepen en vervolgens met handen en voeten verdedigd. Het bleef 1 -0 en door deze nederlaag en een iets ongunstiger doelsaldo, werden wij derde in dit tournooi. Dolf van Zoest. Ajax D2 speelde tegen ADO-Sparta-PSV en Feyenoord en al deze wedstrijden werden in winst omgezet. Derhalve een eerste prijs. Door deze resultaten werd tevens een stevige basis gelegd voor de totaalprijs, ondanks een 0-2 verlies van de D1 tegen Feyenoord. Hier speelde onze D2 achtereenvolgens tegen Exelsior D1 St. Martinus D1, IJselmeervogels D1 en Argon D1. In de finale kwamen we opnieuw Exelsior D1 tegen. Ajax won alle wedstrijden en dat betekende dus opnieuw een eerste prijs. De eerste dag wonnen we achtereenvolgens van RKC D1, Mannheim D1 en Lierse SK. Daarna volgde op de tweede Rob Been bedankt ieder na afloop van 't Hans Kok-tournooi.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 11