D - Junioren Junioren B1 Staand v.l.n.r.: Cor van Eijden (leider), Korse, Martin Cruyff, Bas v. d. Kuyl, Beril Muhlandiz, Patrick Hartzema, Patrick Kraak, Dennis Groen, Remco van Lopik, Dick de Groot (trainer). Hurkend: Dennis Marcus, Teler Aipteki, Uhlrich Landvreugd, Raymond de Bruyn, Tji Gan, Patrick Ernst. Als afsluiting hadden er een zeer sterk bezet tournooi in het Duitse Wiedenbruck. Hier was de hele Duitse top vertegenwoordigd, met Ajax als enige buitenlandse gast. Na een eerste kennismaking met de tegenstanders bleek al dat we hier niet met fysieke kracht zouden kunnen winnen, maar alleen met technisch, geconcentreerd voetbal. De eerste wedstrijd tegen het organiserende Wiedenbruck werd een simpele 4-0 winst. Vervolgens liepen we tegen FC Köln al na 30 sec. tegen een erg ongelukkige goal aan en ofschoon we de wedstrijd daarna volkomen beheersten leverde dat geen doelpunt op. In de derde wedstrijd tegen Borussia M.G. werd het een 1-1 gelijkspel en tenslotte speelden we tegen Kaisersiautern en wonnen zeer verdiend met 2-0. We kwamen 1 punt te kort om de finale te kunnen spelen. Het zou nu dus om de derde plaats gaan, in dit sterke gezelschap geen slechte prestatie. We verloren in een zeer goede wedstrijd met 2-1 van Stuttgart, de naar onze mening de best voetballende ploeg van 't tournooi. Cor van Eyden. Internationaal D-junioren tournooi te Braine (België) De eerste wedstrijd was tegen de organiserende vereniging Braine. Deze ploeg had eerder op de dag al met 8-0 verloren van de bekerhouder Aris Saloniki, een zeer sterk team. Wilden wij voor een hoge klassering in aanmerking komen, moest er minimaal met dezelfde cijfers gewonnen worden. Trainer Borman zorgde met zijn speech voor de wedstrijd, dat onze jongens wakker uit de startblokken kwamen. Met zeer redelijk voetbal gaven we ons visitekaartje af en wonnen met 11 -0. De tweede ontmoeting was tegen het torenhoog favoriete Aris Saloniki. Om verder te komen moest minimaal gelijk gespeeld worden, omdat ons doelsaldo beter was. Zeer geconcentreerd en weinig of geen kansen weggevend bleef de stand 0-0, zodat de Grieken uitgeschakeld waren voor één der topplaatsen, een grote sensatie op deze eerste dag. De volgende dag werd de derde wedstrijd gespeeld tegen RWDM, een Belgische ploeg, waartegen 't altijd lastig spelen is. In 't veld waren zij niet veel slechter, maar ze konden zich geen kansen creëren. Wij grepen ze wel en scoorden vijf maal. De vierde krachtmeting was tegen Mons, opnieuw zo'n Belgische ploeg, die bovendien ook RWDM had geklopt. Een gelijkspel was dan ook minimaal noodzakelijk. Het talrijke publiek zag een uitstekende wedstrijd, waarin Ajax wederom het beste van 't spel had. Voor de rust kwamen we op 1 -0, maar daarna hielden wat arbitrale dwalingen een normaal wedstrijdverloop tegen. Mede hierdoor werd het 1-1, maar door nog wat energieker aan te pakken wisten we toch de finale te bereiken, door een goal te scoren, waar niets op af te dingen viel. De derde dag de finale tegen niemand minder dan Real Madrid. Schitterend weer, veel publiek en een internationale arbiter. Wat kun je je nog meer wensen?. Juist de eerste plaats. Maar helaas, zover kwam het niet. In de wedstrijd die niet kon boeien verloren we met 0-1.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 10