Jeugdoverzicht Ajax A1 Ajax A2 door: W. Heisterkamp Toernooi Ajax A1 in Reichkirchen Duitsland Onze eerste wedstrijd in dit toernooi was tegen Hornbach. Reeds na acht minuten kregen we een penalty mee, maar deze werd te nonchalant door Ronald de Boer genomen. Aangezien onze tegenstander er niet zo veel van bakte, werd 't toch een eenvoudige zege. Guido Smits scoorde keurig 1-0. Ronald de Boer kopte een trekbal van Stanley de Haas goed in 2-0. Vervolgens waren het Ronald de Boer, Danny Muller en Jeffrey Amsen die de score naar 5-0 opvoerden. Daarna moesten we tegen Osziek (Joegoslavië). Een zeer goede tegenstander, deze Joegoslaven. Voor de rust bleef de stand 0-0, maar vlak na de thee voerde een zeer goede Joegoslavische aanval over vier schijven tot 't enige doel punt (0-1). De derde wedstrijd deze eerste dag bracht ons tegen Pirmasens (Duitsland). Deze ontmoeting werd beslist door een zeer hard schot van Brian Roy vóór en een kopbal van Ronald de Boer, na een trekbal van Stanley de Haas, na rust (2-0). Op zondag was Kickers Offenbach de volgende opponent. We zijn 2x20 min. op de helft van de Duitsers geweest, maar dezen knalden alles weg wat er voor hun voeten kwam. Een.zuiver doelpunt werd vervolgens door een zeer slechte arbiter afgekeurd. Ook al omdat sommige jongens onder hun niveau bleven, kwamen wij niet tot scoren. (0-0). De tweede wedstrijd deze dag was tegen CSSR (Tsje chisch nationaal elftal). Ook in deze wedstrijd domineerden wij volledig. Wij kwamen voor door een geweldige snoek- duik van Stanley de Haas, maar via een directe vrije schop kwamen de Tsjechen weer langszij. (1-1). Omdat deze ont moeting een winnaar moest opleveren, moesten straf schoppen de beslissing brengen. Marko Korff stopte twee strafschoppen, maar onze jongens misten er drie van de vijf. Dat is slecht en 't betekende tevens dat we uit 't toer nooi lagen en naar huis konden. AZ - Ajax 1-1 Een technisch veel beter Ajax is er niet in geslaagd om AZ te verslaan. In de eerste helft werden er veel kansen ge creëerd, maar er werd er niet één benut. AZ nam met een afstandschot de leiding. Kort na de rust viel de Ajax-treffer, maar daarna zagen we weer 't zelfde beeld: een sterker Ajax, maar geen doelpunten. Ajax - Vitesse 6-0 Vitesse was een zwakke tegenstander, maar 't duurde toch nog vrij lang voor Ajax de leiding kon nemen. Daarna was 't echter snel gebeurd. En hoewel we niet mogen vergeten dat de tegenstand minimaal was, kan gezegd worden dat ons team goed speelde en fraaie goals scoorde. Groningen - Ajax 0-1 Deze uitwedstrijd tegen Groningen moest gewonnen wor den om mee te blijven doen om het kampioenschap. Op een zeer slecht bespeelbaar bijveld - erg ongelijk en smal -moest worden gespeeld, hetgeen in ons nadeel werkte. Groningen was er duidelijk op uit één punt te pakken, ze hielden vaak alle mensen achter de bal en daar was moei lijk doorheen te komen. Ajax speelde echter goed, bleef druk uitoefenen, wat hen minuten voor tijd de verdiende goal opleverde. Geconcentreerd en goed de posities in de gaten houdend, werd de wedstrijd uitgespeeld. Dit keer werd door ieder hard gewerkt om een goed resultaat neer te zetten. Cas Harms Ajax A2 - AFC'34 A1 9-0 AFC'34 stond op de een na onderste plaats en dat was aan hun spel te merken ook. Reeds na 9 minuten legde Jeffrey Amsen de bal goed terug op Rinaldo van Arnhem (1-0) en kort daarna scoorde Michel Mols een fraaie twee de treffer. Een vrije schop van Rinaldo van Arnhem bete kende 3-0, Nordien van Schuppen scoorde 4-0 en vlak voor rust Michel Mols 5-0. De tweede helft werd daarmee een formaliteit. Een zeer fraaie actie van Nordien van Schuppen werd door de vrijstaande Jeffrey Amsen afge rond (6-0). Gerrit Roest, Jeffrey Amsen en Michel Mols zorgden tenslotte voor de alleszeggende 9-0 uitslag. Roodenburg A1 - Ajax A2 2-5 Kort na 't begin een directe vrije trap van ±25 m., ver schrikkelijk hard ingeschoten door Rinaldo van Arnhem. De keeper kon de bal niet klemvast krijgen en uit de rebound scoorde de attente Jeffrey Amsen 0-1Het werd een tame lijk felle en harde wedstrijd, waarbij tot de rust niet meer werd gescoord. Na de thee kwam Roodenburg na een goed genomen corner, via een kopbal op 1-1 en was alles weer mogelijk. Jeffrey Amsen bracht ons opnieuw op voor sprong, door na een vrije schop de uit de muur terugsprin gende bal goed mee te nemen en de keeper kansloos te laten. Bennie Lups omspeelde alleen de hele defensie en zorgde voor 1-3 en hoewel Roodenburg via een penalty nog terugkwam tot 2-3, maakte Rinaldo van Arnhem een einde aan alle twijfels (2-4) en bepaalde Michel Mols met een strak schot in de hoek de eindstand op 2-5. Soest A1 - Ajax A2 3-7 We moesten, indien mogelijk revanche nemen voor 't punt dat Soest ons eerder had afgesnoept (thuiswedstrijd 1-1). We hadden snel een groot veldoverwicht en dicteerden de wedstrijd. Guido Smits opende de score uit een strafschop, Michel Mols maakte schitterend 0-2, Jeffrey Amsen mocht na een goede trekbal van Stanley de Haas 0-3 aantekenen en na een dieptepass van Bennie Lups naar Michel Mols, die zag dat Jeffrey Amsen er nog beter voor stond was 't zelfs 0-4. Soest, dat de punten toch ook hard nodig had, kwam er niet aan te pas en had de hulp van onze doelman nodig om tegen te scoren. Na de thee scoorde Jeffrey Am sen opnieuw en daarna ging onze defensie ongeconcen treerd tweemaal de mist in. Verder kwam het niet. Michel Mols tekende nog voor 3-6 en Fahrid van Raayen met een 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 8