23 En zo stond Ajax weer in de picture van vele miljoenen mensen in een Europese bekerfinale. Het wederom binnen halen van deze Cup zou iets unieks zijn, omdat nog nooit een team twee keer achter elkaar dit heeft gepresteerd. En helaas lukt het Ajax niet de winst te pakken. Ondanks een uitstekende wedstrijd met goed voetbal en de beste kansen lukte het alleen KV Mechelen bij die spaarzame kansen een goal te produceren welke genoeg bleek te zijn voor de volle winst. Zelfs met tien man ten gevolge van een rode kaart voor Danny Blind, beheerste Ajax zeker de tweede helft de wedstrijd en het spel. Maar het zo dik verdiende doelpunt bleef uit al waren John Bosman en Aron Winter er heel dicht bij. En als dan die negentig minuten voorbij zijn, telt alleen die ene goal van KV Mechelen. Maar Ajax kon zeker met opgeheven hoofd het veld verlaten. De ploeg heeft zich uitstekend gedragen, terwijl het spel zeker het aanzien waard was. Het kan nu eenmaal niet altijd feest zijn en ver liezen is ook een onderdeel van het spel. Ajax sloot hiermee het seizoen af om in alle rust zich te kun nen voorbereiden voor de volgende competitie. Natuurlijk wacht ons nog de EK in West Duitsland, waar ongetwijfeld Ajaxspelers aan zullen deelnemen, maar het is voor de club nu even uitblazen van een enerverend seizoen. We komen daar in ons laatste Ajax-Magazine op terug. Inmiddels hebben zich ook de kampioenen afgetekend, zoals bijvoorbeeld de A1 junioren, die er in slaagden als eerste te eindigen in de landelijke jeugdcompetitie. PSV deed dat in de andere afdeling, zodat deze twee zullen gaan uitmaken wie zich kampioen van Nederland mag noemen. De nodige beslissingen zijn gevallen. Na de landstitel lukte het de Eindhovenaren ook de nationale beker te bemachti gen ten koste van Roda JC. Ajax, PSV, Roda JC en FC Gro ningen spelen het volgend seizoen Europees voetbal. Tot slot willen wij hier PSV feliciteren met alle successen van het afgelopen seizoen, de landstitel, de KNVB-beker en de Europa Cup 1. Een schitterend resultaat! Tijn Middendorp De verjaardag van Dennis Bergkamp (19) ging niet ongemerkt voorbij!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 4