keer in successie lag voor het oprapen. Het team ging goed van start en speelde een alleszins acceptabele eerste helft met een goede goal van Peter Larsson waardoor Ajax hele maal op rozen kwam te zitten. Dat was ook misschien de reden waarom de tweede helft zoveel minder was. Ajax kon de motivatie niet meer opbrengen er iets sprankelends van te maken, al werden er genoeg kansen gerealiseerd. Een juichtoon trekt door het Olympisch Stadion wanneer Peter Larsson de score tegen Olympique Marseille heeft geopend. Danny Blind, Johnny Bosman en Aron Winter fêteren de Zweed. Marseille kwam wat beter in de wedstrijd en zag kans twee maal te scoren waardoor de wedstrijd eigenlijk in een anti climax eindigde. Geen al te grote vreugde voor het behalen van de finale. Dat feestje was eigenlijk al in Marseille gevierd, twee weken eerder. Nu ging de wedstrijd als een nachtkaars uit, maar de finaleplaats was er niet minder om. Op woensdag 11 mei tegen KV Mechelen, de club van Aad de Mos in Straatsburg. En PSV twee weken later de finale Europa Cup I tegen Benfica in Stuttgart. Of het allemaal niets is Zondag 24 april stond een inhaalprogramma gepland met voor Ajax het bezoek aan Feyenoord in de Kuip. Altijd goed voor een volle bak, doch dit keer helaas slechts ruim 26.000 mensen. De Rotterdammers verkeerden nu niet in de meest ideale omstandigheden en moesten hard knokken om nog iets van Europees voetbal veilig te stellen. Tegen Ajax lukte dat niet omdat ons elftal de kracht vond sterk te spelen en makkelijk te scoren. Eerst Arnold Mühren uit een vrije trap, dan onmiddellijk gelijk door Hoekstra, maar Henny Meyer en John Bosman zorgden voor de 1-3 winst ondanks nogal wat kansen voor Feyenoord. Ajax dus goed op weg naar wat meer zelfvertrouwen. Marcel Keizer maakte in deze wedstrijd z'n debuut in de basis en trad zeer verdienstelijk op. En zo kroop de competitie naar z'n einde. Een seizoen waarin de beslissing om de landstitel al erg vroeg viel en waarbij de verschillen in punten te groot waren. Van span ning was alleen sprake in de onderste regionen en mogelijk dat de na-competitie nog enig spektakel met zich mee brengt. Voor het overige moest het voetbal het qua belangstelling meer hebben van wat randverschijnselen dan van echte happenings op de velden. Het is te hopen en ook te ver wachten dat in ieder geval Ajax het volgend seizoen kans ziet langer te wedijveren met PSV om de landstitel terwijl ook andere clubs wat meer de top kunnen benaderen dan thans het geval is, waardoor er wat meer spanning wordt teruggebracht in de competitie, hetgeen alleen maar goed kan zijn voor de publieke belangstelling. Zondag 1 mei was een donkere dag, zowel in de Ajax- historie als het Nederlandse voetbal. De laatste thuis wedstrijd van deze competitie tegen Haarlem, werd afge werkt zonder publiek op last van de KNVB. In de aanhef van deze Kroniek is daar al over uitgewijd. En zo werden duizenden mensen de dupe van enkelen, die meenden er goed aan te doen, wedstrijden te verstoren. Of dat ooit eni ge zin heeft gehad. Ook dit soort straffen lost in ieder geval het probleem niet op. Het benadeelt de clubs alleen maar extra, clubs die het toch al niet eenvoudig hebben om de zaak draaiende te houden. Nu is het Ajax, straks FC Den Haag. Wie volgt? In ieder ge val heeft Ajax te kennen gegeven uit principiële overwegin gen iets te doen tegen dit soort strafmaatregelen, om in de toekomst dit soort zaken te voorkomen. Overigens eindigde de wedstrijd tegen Haarlem in een 3-1 winst door goals van Bosman (2x) en Larsson. Een compleet leeg stadion waar ook zelfs de pers werd geweerd. Een heel slechte zaak voor het Nederlandse voetbal, waarbij een ieder zich nog maar eens moet realiseren wat er in feite aan de hand is. In deze periode hebben zich inmiddels ook de jaarlijkse kampioenen aangemeld. Mogelijk dat in ons laatste nummer van dit seizoen nog enige elftallen kunnen worden toegevoegd aan het geheel. Vervolgens stond ons nog te wachten de laatste competitie wedstrijd in en tegen Groningen en dan natuurlijk die finale tegen KV Mechelen in het Europa Cup 2 tournooi. Voorafgaand aan die finale kende de vaderlandse competi tie toch nog een opvallend einde. Niet zo zeer in de bo venste regionen, want daar was inmiddels alles al beslist. Of het moet Feyenoord geweest zijn dat geen kans zag zich te plaatsen voor Europees voetbal of zelfs maar de nacom- petitie. Het werd afhankelijk van Ajax om nog tot iets te ko men. Daarvoor moest de Europese bekerhouder wederom het pronkstuk zien te winnen van KV Mechelen. Maar meer venijn zat in de staart waar PEC Zwolle en Volendam een schijnvertoning opvoerden met uiteindelijk AZ als de schle miel. Een opmerkelijke gang van zaken. Op zich een interes sante zaak om het te blijven volgen, want elke uitspraak van de tuchtcommissie van de KNVB heeft natuurlijk conse- quencies voor de toekomst. Zoals ook bijvoorbeeld het spe len van wedstrijden zonder publiek, wat Ajax is overkomen. Dat kan nog aardig worden in het volgend seizoen!! Ajax trok dus voor het laatste optreden in deze competitie naar Groningen. De Groningers waren zeker gebrand op een overwinning met het oog op deelname aan de nacom- petitie. Ajax zal eerder met de gedachtes bij KV Mechelen zijn geweest. Het werd nog wel eerst 0-1 door John Bos man, maar de gastheren gaven vol gas en produceerden twee goals en daarmee het succes voor de nacompetitie. De nationale competitie was hiermede ten einde, maar het I seizoen nog lang niet. Woensdag 11 mei, dan moest het ge beuren. Finale Europa Cup 2 tussen Ajax en KV Mechelen in Straatsburg. Daar lag voor Ajax nog succes te behalen, maar de tegenstander mocht er ook zijn. En dus kon naar een spannende en aantrekkelijke wedstrijd worden uitgezien die evenwel vooraf minder aandacht kreeg dan vorig jaar bij Ajax tegen Lokomotiv Leipzig, terwijl de plaats van hande ling aanzienlijk dichterbij lag. Het leek wel of de media niet wist wat men met deze wedstrijd aanmoest. Vorig jaar was er nogal pompeus over vele details bericht, nu evenwel werd het meer als normaal beschouwd dat Ajax de finale weer had bereikt, terwijl toch niets minder waar is. Hoe het ook zij, het draait uiteindelijk allemaal om die 90 minuten op het veld en aan wat daar allemaal gebeurt verandert niemand wat aan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 3