Een vaste supporter Kampioenselftallen Seizoen 1987-'88 Als we de berichten in de media van de afgelopen weken moeten geloven, zijn ze er niet meer, de vaste bezoekers. De mindere resultaten van de afgelopen weken zouden menigeen volgend jaar doen besluiten geen seizoenkaart meer te nemen. Jan Snijders uit Zandvoort is één van die Ajacieden die 't tegendeel beweren. "Ik ben nu al zo'n twaalf jaar seizoenkaarthouder en volgend jaar hoop ik er weer te zitten. Ik hoor die jammerklachten ook, maar ge loof me, als straks 't seizoen weer begint, staan de huile balken weer vooraan. In de tijd van Johan Cruijff ging 't ook wel eens even wat minder en dan hoorde je hetzelfde." De reden dat we Jan Snijders aan 't woord laten is 't feit, dat hij al sinds zijn geboorte aan een rolstoel gekluisterd is, maar desalniettemin een fanatiek Ajax-aanhanger is. "De Amsterdamse humor, die houdt me overeind en daarom kom ik zo graag naar Ajax. Ik ga 's morgens tussen 9 en 10 uur de deur uit en ben pas tegen zevenen weer thuis. Met de trein naar het Amstelstation en dan op eigen gele genheid naar 't stadion. Eenmaal ben ik van Zandvoort naar Amsterdam gereden, omdat Ajax zo goed presteerde. En als ze dit jaar de Europa Cup weer winnen, doe ik 't misschien nog wel eens." Het is een hele prestatie, maar 't geheel wordt duidelijk als Jan opmerkt, dat hij als gehandicapte nog wel eens deel neemt aan een halve marathon. "Dit jaar heb ik niet zo veel geoefend en 't zal wel weer augustus worden voor ik weer ga trainen. Ik wil nu eerst met 't Nederlands Elftal mee naar Duitsland. Ik heb daar kaarten voor aangevraagd en ik hoop dat ik die krijg. Ik heb er hard voor gespaard en heb er wat Ajax Europa Cup-ontmoetingen in 't buitenland voor moeten laten schie ten, want anders ben ik er altijd bij. Ja, ook vorig jaar in* Athene heb ik genoten. Zelfs mijn verjaardag nog in 't vliegtuig gevierd. Dat was dubbel feest. Maar bij al die fantastische herinneringen, heb ik toch ook nog een klacht en wel deze: de faciliteiten voor gehandi capten in 't Olympisch Stadion laten te wensen over en wij zijn dan ook helemaal niet blij als Ajax naar die betonkolos moet uitwijken. In de Meer zijn er geen problemen, maar in 't Olympisch Stadion voelen we ons een beetje weg gestopt." Als ik hem beloof, dat we via de geëigende wegen zullen proberen daar verbetering in te brengen, lacht hij en zegt:"Tegen Olympique Marseille zal 't nog wel niet luk ken." W.W. Heisterkamp Ajax 2 Betaald Voetbal Ajax 1 Zaterdag Voetbal Ajax 2 Zaterdag Voetbal A1 Kampioen Land. jeugdcomp. afd. A hoofdklasse A2 Kampioen Land. jeugdcomp. afd. A 1e Klasse B1 Kampioen B. jun. 1e klasse afd. Amsterdam C4 Kampioen D1 Kampioen E1 Kampioen John Bosman vindt keeper en paal op z'n

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 16