Stanley Menzo ruimt op Helaas bereikte ons het bericht dat Cees Groot was over leden. Bij Ajax was Cees, samen met z'n broer Henk, een doelpuntenmachine van het grootste formaat. Na z'n voetbalkarrière is hij nog even jeugdtrainer bij Ajax geweest, om zich vervolgens met andere zaken bezig te houden. Helaas heeft hij nu al van het leven afscheid moeten nemen. De nabestaanden wensen wij alle kracht toe Om dit verlies ie dragen. Op zondag 20 maart bezocht Fortuna Sittard ons stadion. In een zeer aardige wedstrijd realiseerde Ajax een ruime overwinning van 4-0 (goals van Bosman (2x), Winter en een beauty van John van 't Schip) waarbij ook Fortuna wel wat kansen kreeg, maar Menzo op hun weg vond. John Bos man scoorde overigens in deze wedstrijd niet alleen z'n 20ste treffer in deze competitie, maar tegelijkertijd z'n 100ste goal voor Ajax en de 1500ste treffer van deze com petitie in het betaalde voetbal. Jammerlijk was het bericht evenwel dat Ronald Spelbos door een knieblessure niet kon spelen, maar ook dat het niet onwaarschijnlijk zou zijn dat hij helemaal een punt achter z'n voetballoopbaan moet zet ten. En zo kan zeer plotseling een einde komen aan een prachtige karrière. De vriendschappelijke ontmoeting van het Nederlandse Elf tal op Wembley tegen Engeland werd met meer dan norma le belangstelling tegemoet gezien. Op zich is het spelen op Wembley al iets bijzonders, maar straks tijdens de EK ko men de heren elkaar weer tegen en dus was het interessant te zien hoe een en ander zich zou gaan voltrekken. Het werd een wedstrijd met enige hoogtepunten, maar ook saaie momenten waarin erg weinig gebeurde. Na 1-0 voor Engeland en 1-1 via een eigen treffer kwam de climax bij de 2-1 door John Bosman uit een uitstekende aanval met Gul lit en Van Aerle, waarna Bosman schitterend inkopte. Het werd uiteindelijk 2-2 hetgeen een bevredigende uitslag ge noemd mag worden, al was Jan Wouters heel dicht bij 3-1. Het belooft wat voor die EK waar teams eigenlijk niets voor elkaar onderdoen en het dus erg van de vorm van de dag zal afhangen hoever Nederland zal komen. Het is inmiddels 27 maart wanneer Ajax de competitie weer oppakt met de uitontmoeting tegen Volendam. Eerder lukte het Ajax 2 deze ploeg uit het bekertournooi te stoten. Nu was het de beurt aan de hoofdmacht om te laten zien 22 waartoe men in staat was. Het werd een matige vertoning met een minimale winst (1-2) door goals van Bosman en Roy. Het elftal ziet nog geen kans een wedstrijd volledig naar de hand te stellen en eens flink uit te halen tegen mindere tegenstanders. Door onze oproep om eens wat te schrijven over hoogte punten uit het verleden heeft Wim Volkers de pen ter hand genomen en "wat mijmeringen van een Old-Timer-Ajacied" opgeschreven. U vindt z'n epistel in dit Ajax-Magezine afge drukt, waarbij wij tevens nog eens een verzoek doen aan een ieder om leuke en/of opmerkelijke zaken uit de Ajax- historie nog eens aan het papier toe te vertrouwen, opdat de wat jongeren hiervan kennis kunnen nemen. Op 1 april herdacht het Rotterdamse Sparta het 100 jarig bestaan van die club. Een geweldig moment voor deze club die door al die jaren heen zich een uitstekende naam heeft weten te verschaffen; een begrip in het Nederlandse voetbal wat nog maar voor enkelen is weggelegd. Wij feliciteren de club uiteraard met dit heugelijke feit en hopen nog zeer lang met hen te maken te krijgen. Dat zal zich veelal op de groe ne grasmat afspelen, waar wedstrijden tegen Sparta altijd bijzondere zijn met veelal een grote hoeveelheid aan doelpunten. Vooralsnog loopt de competitie langzaam maar zeker naar het einde en kan PSV straks de kampioensvlag uithangen en heeft Ajax vrijwel Europees voetbal voor het volgend sei zoen veilig gesteld. Het ging dit seizoen niet allemaal even mooi en attraktief en juist dat laatste zal in het volgend sei zoen moeten worden hersteld. De competitiewedstrijden werden wat plichtmatig afgewerkt omdat er weinig eer meer te behalen viel, maar het geeft geen positieve uitstraling op het geheel en dat is waar het Ajaxpubliek toch eigenlijk op zit te wachten. Voorlopig gaat al onze aandacht derhalve uit naar het Euro pa Cup voetbal en de KNVB-beker. Daar zijn voor dit sei zoen de successen te halen en daar zal het de komende weken moeten gebeuren. Mogelijk dat wij U voor het sluiten van de markt goede berichten kunnen melden alsmede al wat kampioenschappen van diverse Ajax-elftallen welke al tijd aan het eind van ieder seizoen zijn te noteren. Het eerste zowel als het tweede zaterdagmiddagelftal hebben de titel reeds te pakken. Anderen zullen zeker volgen. Hennie Meijer, de tweede schutter van Ajax na het "kanon" Bosman, haalt uit voor een verwoestend schot in het duel tegen Fortuna Sittard. Helaas trof de knal van Meijer in dit geval geen doel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 4