Notulen van de ledenraadsvergadering van 28 januari 1988 1. Opening De voorzitter heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Aanwezig 25 leden, bericht van verhindering is ontvangen van de heren Lambregts en v.d. Zwaag. Voorts bericht van verhindering van de ere-leden de Boer en de Jongh. Verder aanwezig het ere-lid Volkers, de bestuursleden Been en Kraan, directeur algemene zaken v. Eijden en administrateur Holsheimer. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van de ledenraadsvergadering van 12 november 1987 De heer Henrichs merkt op dat op blz. 3 moet staan dat Harms en Henrichs een gesprek hebben gehad met Cruijff en Bruins Slot n.a.v. een opmerking van Pil en niet n.a.v. een opmerking van v.d. Wal. Verder worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 4. Mededelingen van het bestuur De voorzitter deelt mede dat er met een portugees zakenman een schriftelijke overeenstemming is gesloten inzake de transfer van Rijkaard. Overeengekomen werd dat de transfersom Hfl. 5.000.000,— zou bedragen en dat hiervan inmiddels Hfl. 1.000.000,— is betaald plus Hfl. 100.000,— aflossing van een lening van Rijkaard. Als op 1 februari 1988 de overeengekomen transfersom niet is betaald, vervalt het reeds betaalde aan Ajax. Vervolgens deelt hij mede dat twee maal een gesprek met de spelers heeft plaatsgevonden over de nieuw aan te stellen trainer. Alles vindt plaats in overleg met spelers en de huidige trainers. Binnenkort zullen contractbesprekingen plaatsvinden met de spelers Bosman en van 't Schip, daarna zullen besprekingen plaatsvinden met de jonge spelers. Hierna worden de financiële cijfers over de periode 1/7 tot 31/12 uitgedeeld. In verband met de hoge wedstrijdkosten vraagt de heer Lindeman of dit een bepaalde oorzaak heeft. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat thans ook alle kosten van wedstrijden gespeeld in het Olympisch Stadion als kosten worden geboekt in tegenstelling tot vorige jaren toen alleen de netto recette werd vermeld. Door deze wijziging zijn de opbrengsten eveneens gestegen. Op de vraag van de heer van Wijk of de transfer van Larsson is verwerkt in deze cijfers wordt bevestigend geantwoord. 5. Rondvraag De heer Sebus vraagt wat het standpunt van het bestuur is inzake de renovatieplannen van het Olympisch Stadion; hij is van mening dat het bestuur zijn mening nu al duidelijk moet kenbaar maken. De voorzitter zegt dat Ajax geen bespeler van een gerenoveerd of nieuw stadion zal worden als niet aan onze wensen zal worden voldaan. De heer Pil vraagt of het bestuur alleen de beslissing zal nemen of wel of niet naar het Olympisch Stadion zal worden gegaan. De voorzitter zegt dat ook de ledenraad hierin advies zal worden gevraagd. De heer Keizer vindt het niet verstandig om je standpunt nu kenbaar te maken. De voorzitter antwoordt dat Ajax voorlopig niets zal doen. De heer Lindeman vraagt wat er juist is aan het bericht over de F-side supporters. De heer van Eijden zegt dat het L.O.V. een rapport met aanbevelingen heeft aangeboden waarin een vijftal experimenten worden vermeld. De kosten dienen gedragen te worden door Rijk, Gemeente en Ajax. De bedoeling is dat een tweetal functionarissen hiervoor in dienst zullen treden bij de gemeente die zullen gaan inventariseren wat er aan de hand is met de supporters. Ze zullen gaan werken vanuit het Ajax Stadion. Ajax wordt min of meer verplicht hieraan mee te doen, de kosten voor Ajax zullen Hfl. 50.000,— per jaar bedragen en zal drie jaar duren. Alle andere verhalen die hierover gepubliceerd zijn, zijn slechts ideeën of zijn onjuist. De heer v.d. Wal vraagt wat de reactie van de spelers was nadat men het nieuws over onze ledenraads vergadering van 6 januari 1988 had vernomen. De heer Kraan zegt dat hij zich in de Algarve zowel door de voorzitter als door van Eijden had laten informeren over het verloop van die vergadering. Na de wedstrijd op donderdag was de stemming in de groep goed en bleek dat de groep verder geen behoefte had om hierover te praten. De voorzitter deelt mede op zondag naar Portugal te zijn gegaan en er aldaar perfecte dagen met de groep had doorgemaakt. De heer v.d. Wal vraagt zich af hoe het toch mogelijk is dat het salaris van Cruijff in de pers komt. De voorzitter zegt hiervoor geen verklaring te hebben. Op een vraag van de heer Alleman of de WON nog aktie heeft ondernomen tegen Hulshoff als trainer zonder diploma's, antwoordt de voorzitter dat dit inmiddels geregeld is met de WON. De heer Blekken horst vraagt aandacht voor de slechte accommodatie op Voorland, dat het plaveisel rondom het stadion uitermate slecht is en dat de vuilnisbelt naast het 3e veld op Voorland nog steeds aanwezig is. Verder vraagt hij hoe het staat met de toekomstige Jaap van Praag-tribune. De voorzitter antwoordt dat het totale noodzakelijke onderhoud van het stadion binnenkort zal worden besproken door de terrein- en onderhoudscommissie; als je goed wil verbouwen op Voorland ben je zo maar 1 miljoen gulden kwijt; wat de van Praag-tribune betreft moeten we begin volgend seizoen afwachten. De heer Schoevaart vraagt hoe het met het WVHEDW- veld staat. De heer van Eijden antwoordt dat thans de stadsdeelraad subsidie moet verlenen aan WVHEDW; de sportraad heeft positief geadviseerd, we wachten echter nog op antwoord. De heer van Wijk vraagt zich af of er gezien de langdurige problematiek, thans geen maatregelen voor enige verbetering op Voorland kunnen worden getroffen. De voorzitter zegt akkoord te gaan met het opknappen van de bestuurskamer aldaar. De heer Waas vraagt of het juist is dat er een contract op komst is met Cruijff Sportswear in 1990. De voorzitter zegt dat Ajax na dit seizoen nog 1 jaar aan Kappa verbonden is en dat er een kans bestaat dat we door zullen gaan met hen. De heer Potharst vraagt of Stapleton en Dick nog zullen worden getransfereerd. De voorzitter antwoordt dat hierover nog niets te zeggen is.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 8