De pioniers pakken de titel Ajax op bezoek bij de Zesdaagse in Rotterdam U heeft in de pers iets kunnen lezen over een aktie van de Gemeente Amsterdam omtrent de bestrijding van het voetbalvandalisme. Naar onze mening een wat voorbarige publicatie omdat over dit onderwerp slechts heel globaal is gebrainstormed en nog niet concreets is beslist. Aan de orde is dat de vijf risico-gemeentes in Nederland binnen het kader van het LOV (Landelijk Overleg Voetbalvandalisme) door de overheid is verzocht een vandal ismeproject op te starten. Alleen Amsterdam was nog niet zo ver. Om die reden is er links en rechts wat gesproken over wat mogelijkheden waarbij Ajax zeker niet tegen de gedachte is iets te ondernemen. Maar omtrent vorm en inhoud is nog niets beslist. Er is wel een aanvraag uit naar WVC die bereid is 50% van de kosten op zich te nemen. Ajax zal ook zeker een deel van de overige kosten moeten bijdragen al is het alleen maar om onze goede wil te tonen het voetbalvandalisme aan te pakken. We zullen ons verder met deze zaak bezig houden en niet aarzelen aktiviteiten te ondernemen als dat zal leiden tot een verbetering aangaande het probleem. Ons medisch centrum gaat rustig z'n gang. We timmeren nog niet echt aan de weg maar toch al is de bezetting goed te noemen. De aanloop van mensen is zeker acceptabel en in de loop der maanden gaan we ons intensiever manifesteren, maar het begin zal rustig zijn. Natuurlijk hebben de gebeurtenissen van de afgelopen tijd onze club niet onberoerd gelaten. Onze ledenraad stond behoorlijk in de belangstelling en het is thans des te verheugender dat ook intern de zaken weer op orde zijn en iedereen weer naar behoren kan functioneren. In een club is het altijd van belang dat alle neuzen naar één kant staan. Ajax heeft in het verleden wel meer stormen moeten doorstaan en is daar altijd glansrijk uitgekomen. Dat bij deze gelegenheid de pers enorme publicaties nodig acht om de zaak alleen maar op te voeren is een bekend verschijnsel waar wij ons als bestuur weinig van aan trekken. Men houdt zich nu eenmaal liever bezig met randverschijnselen in de sport dan met de sport zelf. Het is nooit anders geweest maar het wordt m.i. wel erger. Men vergeet dat veel zaken in de sport in feite heel klein geschreven dienen te worden. Maar het schrijven op de man is tegenwoordig een normale zaak geworden. Persoonlijk acht ik dat van een vreselijk laag niveau van journalistiek dat het nauwelijks verdient gelezen te worden. Ik hoop u in mijn volgende Presidentieel meer te melden over onze nieuwe trainer en verdere bijzonderheden aangaande het volgend seizoen. Tevens hoop ik dan melding te kunnen maken van uitstekende prestaties in de Europa Cup en de KNVB-beker. Ton Harmsen Het zat er al enige tijd aan te komen maar op zaterdag 20 februari j.l. was het kampioenschap van' het zaterdag-1 elftal in de eerste klasse A van de AVB een feit. Na een vrij lange wachttijd, de weergoden zorgden steeds voor oponthoud, kon tegen IBM de tweede achtereen volgende titel in de wacht worden gesleept en dat gebeurde in een wedstrijd waarin de tegenstander felle tegenstand bood. Verdedigend had Ajax de zaken volkomen onder kontrole maar met name voor de rust kon maar een van de weinige kansen worden benut. Spits Dick Verheul knalde Ajax, na een onzekerheid in de IBM-verdediging, naar een 1-0 voorsprong. Na de thee ging IBM definitief door de knieën door twee fraaie goals van Martin van Leuven. 3-0 was de einduitslag die het kampioenschap definitief maakte én het sein de champagne te laten bruisen. Volgend jaar speelt Ajax zaterdag-1, de pioniers, dus in de hoofdklasse waarin het op jacht gaat naar wéér een kampioenschap. Ajax zaterdag-1 kampioen! Op de foto poseren de 'pioniers' die de titel in de eerste klasse A in de wacht sleepten: Op intitatief van verzorger Jan Heil vertrok op maandag 25 januari vanaf het Ajax-stadion per bus richting Rotterdam naar het jaarlijkse wielerspektakel een bont gezelschap Ajax- leden, t.w. 3 spelers zaterdag 1, 4 trainers, 14 commissieleden, onze administrateur, Jan Heil en 2 Bestuursleden, totaal 25 man. Per V.I.P.(!)-bus met een drankje zat de stemming er gelijk al goed in. Voor een ieder was dit bezoek voor de eerste keer en dus nieuwsgierigheid alom. Een perfecte organisatie van Adrie Blekkenhorst en Jan Heil zorgden voor een feilloze entree en op uitnodiging van Peter Post was er zelfs een speciale box voor ons. Voor een ieder gold, even wennen, even zich oriënteren op het middenterrein. Nu, dat duurde niet lang of iedereen was overal te vinden. Gezelligheid dus voor een ieder. Een Zesdaagse met vedetten als Moser, Freuler, Thureau, Clark, Teun van Vliet enz.; een waarlijk spektakel met als hoogtepunt de races achter de Denny-motoren. Vanaf 08.00 uur aanwezig was het zo ineens 12.00 uur middernacht. Sommigen verlangden naar huis, maar de grote meerderheid wilde blijven. Zoiets maak je van dichtbij niet veel mee. Wat is een Zesdaagse? Kermis, eten, drinken, kletsen (met veel bekenden) en, dat is waar ook: wielrennen. Het voornaamste was echter: niemand verveelde zich. En toen als klapstuk het optreden van Lee Towers. Toch maar even op wachten. Dus gewacht, gekeken, gehoord en toen om 01.00 uur op naar huis. Gebabbel, een drankje, afrekenen, want een ieder betaalde een deel van de kosten en om 02.00 uur weer bij Ajax. Moe en slaperig, maar tevreden over het meegemaakte wielerspektakel. Jan Heil, bedankt voor je initiatief, verzorging en begeleiding en tot de groep: bedankt voor de gezelligheid en volgend jaar weer? André Kraan 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 6