De strafcommissie van de KNVB heeft Ajax laten weten een onderzoek in te stellen naar de onregelmatigheden zoals die plaatsvonden bij Ajax-PSV. Een uiterst vervelende situatie waarbij het bestuur besloot de Europa Cup wedstrijd tegen Young Boys in het Olympisch Stadion te spelen om nog grotere narigheid te voorkomen. Al met al een jammerlijke zaak. Het competitietreffen tegen FC Twente in Enschede verliep niet helemaal naar wens. Het uitverkochte Diekmanstadion zag een wat tamme eerste helft. De voorsprong van Ajax door een goal van Aron Winter werd helaas teniet gedaan door een kopbal over Menzo waardoor de 1-1 eindstand op het bord kwam. Peter Larsson vergat vlak voor tijd de volle winst alsnog te pakken. Enigszins teleurgesteld ging het Ajax gezelschap huiswaarts. Meer vreugde viel er te beleven op zaterdagmiddag 20 februari j.l. toen Ajax' eerste elftal bij IBM door een 0-3 winst het kampioenschap binnen haalde. De felicitaties natuurlijk aan alle betrokkenen. U vindt elders hierover nog een bijdrage van mede-redakteur Dave Endt. We sluiten deze Kroniek af met de verwachting dat ons team zich goed blijft manifesteren om aan het einde van deze competitie met recht te kunnen spreken van een geslaagd voetbalseizoen met uitstekende perspectieven voor de toekomst. Want daar gaat het natuurlijk om Tijn Middendorp Na het vertrek van Johan Cruijff als Technisch Direkteur bij Ajax is onze club gelukkig in een wat rustiger vaarwater terechtgekomen. Zijn turbulente afscheid heeft nogal wat gemoederen losgemaakt. Aan de vele informatie welke u via de media heeft bereikt heeft het Ajax-bestuur niets toe te voegen. Voor ons is de periode Cruijff een gesloten zaak en wij zijn thans druk bezig ons voor te bereiden op het nieuwe seizoen zonder overigens de lopende zaken te onderschatten. Eens te meer is bewezen dat, wat er ook gebeurt, alles gewoon doorgaat en dat er in feite geen tijd is om lang bij gebeurtenissen stil te staan. We hebben diverse zaken onmiddellijk aangepakt waarbij voorlopig Spitz Kohn, Barry Hulshoff en Bobby Haarms zijn aangesteld om de technische zaken rond het eerste elftal te behartigen. Dat is overigens een tijdelijke zaak. Wij zijn druk doende een nieuwe hoofdtrainer aan te stellen waarbij het de bedoeling is dat hij in de loop van dit seizoen reeds komt teneinde zich te orienteren, in te werken en mee te denken als voorbereiding voor het nieuwe seizoen. De spelers hebben een profielschets van de aan te trekken trainer gemaakt waar het bestuur het mee eens kan zijn. Dat tussentijds aantrekken kan natuurlijk een probleem opleveren maar dat is afwachten. Verder zijn wij bezig om kontrakten van spelers welke wij graag behouden te verlengen. Wij verwachten in ieder geval een betere tweede helft van deze competitie waarbij deze inmiddels van minder belang is geworden mede door het onverdiende verlies tegen PSV. Maar bij KNVB-beker en Europa Cup doen wij nog volop mee, ook al is er een kleinigheid voor nodig om bij dergelijke toernooien uit de boot te vallen. Het is in ieder geval zaak om Europa Cup voetbal voor het volgend seizoen weer veilig te stellen hetgeen naar verwachting wel zal lukken. Een meer dan treurige zaak was het optreden van onze F-side mensen tijdens de wedstrijd tegen PSV. Het heeft ons doen beslissen de wedstrijd tegen Young Boys in het Olympisch Stadion af te werken om al te grote schades en boetes te voorkomen. Tussen alle bedrijven door werd Ajax gekozen tot voetbalploeg van Europa 1987. De versierselen werden ons in Monaco uitgereikt. De naam Ajax stond weer eens centraal in Europa en daar kunnen we als club alleen maar erg blij mee zijn. Triest was het bericht omtrent Rob de Wit. Helaas moest hij beslissen het topvoetbal vaarwel te zeggen vanwege een mindere gezondheid. Helaas, we hadden hem graag teruggezien op de linkerkant van het veld. Er is besloten een benefietontmoeting tegen PSV voor hem te organiseren. Dat zal zich ergens aan het einde van het seizoen afspelen. Rob wensen wij natuurlijk alle voorspoed toe in z'n verdere leven. Inmiddels heeft u ook kunnen lezen dat de problemen rond Frank Rijkaard in zoverre zijn opgelost dat hij vertrokken is naar Portugal maar, naar ik begrepen heb, nog niet mag voetballen. Het is overigens een zeer langlopende zaak geworden waar alle partijen geen baat bij hebben gehad. De invloeden van buitenaf waren kennelijk dermate groot dat een andere oplossing niet mogelijk bleek te zijn. Het werd helaas steeds meer een complexe zaak die niet meer oplosbaar leek te worden, mede gezien de vele partijen die allemaal belang hadden of kregen bij welke transfer van Rijkaard ook.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 5