elftal zou zeker geen kwaad doen na alle emoties in de afgelopen weken. Ook in deze wedstrijd bleef het Ajaxteam volledig overeind. In een stijl zoals ook werd geopereerd tegen FC Porto en Roda JC kwam Ajax in feite geen moment in gevaar. Voor rust scoorden Bosman en Bergkamp 2-0 terwijl na de hervatting nog eens Bosman en Scholten 4-0 winst realiseerden. Gezien de gemiste kansen was deze uitslag nauwelijks geflatteerd te noemen en kon Ajax terugzien op drie competitie wedstrijden in successie waarbij men geen tegengoal incasseerde. Het kwam het doelsaldo alleen maar ten goede. Helaas werden er in dit weekeinde nogal wat wedstrijden afgelast zodat er een behoorlijk vertekend beeld ontstaat op de ranglijst. Het is te hopen dat alles zo snel mogelijk wordt recht getrokken. Het komt het verloop van deze competitie alleen maar ten goede. Gelukkig kon er een week later wel een volledig programma worden afgewerkt. Ajax moest richting Dordrecht om DS '79 aldaar te bekampen. Op papier een ogenschijnlijk eenvoudige zaak maar er gebeuren wel meer gekke dingen in het voetbal en dus is een wedstrijd nooit beslist alvorens die is gespeeld. De eerste helft verliep voor Ajax uiterst gunstig hetgeèn tot uitdrukking kwam in drie goals van Jan Wouters, John Bosman en zowaar de eerste treffer van Peter Larsson. De tweede helft werd door Ajax wat makkelijker opgenomen waardoor de score stagneerde en zelfs DS nog kans zag een tegentreffer te produceren. De 1-3 eindstand kon in de boeken worden genoteerd. In deze wedstrijd moest Stanley Menzo (voor zover ik mij kan herinneren) voor de eerste helft met een lastige rugblessure het veld ruimen voor Uoyd Doesburg terwijl Ronald Spelbos z'n rentrée kon maken na een wekenlange afwezigheid, door blessures geveld. En dus kon iedereen zich gaan opmaken voor het prestige duel tegen PSV in ons eigen stadion. Gezien de stand op de ranglijst kan nauwelijks sprake zijn van enige spanning maar er waren nog genoeg ingrediënten aanwezig om van deze wedstrijd iets bijzonders te maken. Vele oude bekenden kwamen elkaar in het veld weer eens tegen. Een boeiende ontmoeting was op z'n minst te verwachten. llpif Spelbos knalt! Gerets wil het niet zien, Bosman wel. Voor het evenwel zo ver was bereikte ons toch nog onverwachts het bericht dat Rob de Wit had besloten definitief het topvoetbal vaarwel te zeggen. Dat de gezondheidsredenen hier de grootste en enige rol spelen zal een ieder duidelijk zijn. ledereen had Rob echt een terugkeer in het Ajaxteam gegund en velen rekenden daar ook wel een beetje op gezien de grote inspanning welke hij zich getrooste om zijn terugkeer te realiseren. Helaas ontwikkelde zich een negatieve wending in z'n gezondheid hetgeen hem deed besluiten met topvoetbal te stoppen. Een jammerlijke zaak, niet in de laatste plaats voor Rob zelf die nu voor de taak staat een ander leven op te bouwen. Wij wensen hem hierbij enorm veel succes en voorspoed en in ieder geval een goede gezondheid. Inmiddels is besloten om voor Rob de Wit aan het einde van dit seizoen een benefietwedstrijd te organiseren tegen PSV in het Ajaxstadion. Juiste data zullen nader volgen. Zijn we inmiddels toegekomen aan het duel tegen PSV op 7 februari in ons stadion. Gelukkig weer eens een uitstekende ambiance met een uitverkocht huis, een goede sfeer, een ondanks de vele voorafgaande regen uitstekend bespeelbaar veld en twee teams die het momenteel in het vaderlandse voetbal uitmaken. Weliswaar met PSV op straatlengte voorsprong maar dan nog kan van deze wedstrijd over een topper worden gesproken. Helaas werd dat niet door iedereen begrepen en voelden enige F-side 'supporters' zich geroepen pogingen te ondernemen de zaak te verzieken. Derhalve kon de wedstrijd pas zo rond drie uur echt beginnen na allerlei ellende op het veld waardoor weer eens vele duizenden mensen de dupe dreigden te worden van een beperkt aantal lieden die echt niet begrijpen waar men mee bezig is. Maar de wedstrijd werd dan toch gespeeld. Een groot deel van de ontmoeting gaf het vertrouwde Ajax-PSV- beeld. Ajax het betere spel, PSV vrijwel uitsluitend defensief ingesteld en met uitvallen proberen iets te ondernemen. Ook wel genoemd loopgravenvoetbal, niet mooi maar wel efficiënt. Ook FC Porto is er ver mee gekomen. Ajax dus het meest aan de bal en verdiende ook een voorsprong als Larssen niet de paal raakte. Voor rust komt PSV op 0-1 door Lerby, echter voorafgegaan door een overtreding van Gilhaus op Spelbos, evenwel niet gezien door fluitist Keizer. Het bleef Ajax in het verdere verloop niet mee ziften waarbij Menzo op het sluipvoetbal van PSV nog enkele keren goed in aktie moest komen. Vlak voor tijd nog alle kansen op 1-1 via een schot van Spelbos en een schitterende pegel van Danny Hesp. Beide pogingen verdienden beter lot. Hoe dan ook, het bleef 0-1, Ajax echt uit de race voor de landstitel en dus kan iedereen zich gaan richten op de Europa Cup ontwikkelingen en de KNVB-beker. Daar ligt voor Ajax nog de winst voor dit seizoen plus uiteraard het veiligstellen van Europees voetbal voor het nieuwe seizoen. Maar dat zal wel lukken. De KNVB-beker vond z'n vervolg in Volendam waar Ajax 2 na de successen tegen FC Groningen en Sparta voor de derde keer mocht proberen een goed resultaat neer te zetten. Vooraf uiteraard enige discussie omtrent de samenstelling van het Ajaxelftal. Van belang was dat Ajax in de bekerstrijd een ronde verder moest komen. Na goed overleg werd besloten toch grotendeels het tweede team te laten aantreden waarvan verwacht mocht worden dat het voldoende klasse in huis zou hebben om Volendam te kunnen bestrijden. Hetgeen ook de realiteit werd. Op eenvoudige wijze werd een voorsprong van 0-3 opgebouwd door goals van Dennis Bergkamp (2x) en Henny Meyer. De scheidsrechter wilde wat spanning terug brengen door Volendam een strafschop kado te geven. Het werd zelfs nog 2-3 maar verder lieten de Ajaxspelers het niet komen en was de vreugde om de winst toch aanwezig. Ajax dus naar de kwartfinales waarbij dan wel met het eerste team zal worden aangetreden. Afhankelijk van de loting zal de tegenstand aanzienlijk meer zijn waarbij het belang om zo ver mogelijk in het bekertournooi te komen zeer groot mag worden geacht. Overigens alle complimenten aan de spelers van Ajax 2 die kans hebben gezien het in het tournooi ver te schoppen. Het bewijst weer eens hoe sterk men in de breedte is geworden en hoe goed vele jonge spelers reeds op hoog niveau presteren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 4