Ajax2 In Memoriam Junioren C4 Ajax C4 - PSV D1 Ajax C3 - Ajax C4 1-2 Na de goede start van de competitie is de reeks overwinningen met uitzondering van de wedstrijden tegen Roda '23 thuis en CTO '70 uit, tot aan de winterstop voortgezet. Tegen deze beide clubs moesten we, als gevolg van gelijke spelen twee punten laten liggen, maar de status "ongeslagen" bleef echter gehandhaafd. De uitslagen: Ajax C4 - KBV C1 7-2 Zeeburgia C2 - Ajax C4 0-2 Ajax C4 - Roda '23 C1 2-2 CTO '70 C1 - Ajax C4 2-2 F.I.T. Ci - Ajax C4 0-2 Als eerste wedstrijd na de winterstop werd de club-derby C3-C4 gespeeld. Een goede partij voetbal, waarbij beide teams de mogelijkheid hadden de winst te pakken. De C4 wist de gecreëerde kansen beter te benutten, hetgeen in de 1 -2 zege resulteerde. Doelpuntenmakers C4: Dave v.d. Berg en Björn Lindenberg C3: Lennard Siemons Voorafgaand aan 't competitieduel in de Eredivisie tussen Ajax en PSV speelde de D1 jeugd van beide clubs een voorwedstrijd. De wijze waarop de D'tjes PSV bestreden, moet de Eindhovenaren voor de toekomst hebben doen vrezen. De wedstrijd werd volledig door onze jongens beheerst en speelde zich hoofdzakelijk op de helft van PSV af. Door 't uitblijven van doelpunten kon PSV zich, in de eerste helft nog enigermate handhaven, maar toen onze machine na de thee op volle toeren ging draaien, werd PSV van de mat gespeeld. Met prachtige doelpunten van o.a. Mike Offenberg en Dave van de Berg werd de uiteindelijke uitslag van 4-1 bereikt. Onze ploeg kende in deze wedstrijd geen zwakke plekken, wel vele sterke. Met name Björn Lindenberg speelde op de rechtervleugel een excellente partij. Doelpuntenmakers voor Ajax: Mike Offenberg, Dave van de Berg, Marco van Gullik en Danny Landzaat. Rob Ombre K.N.V.B. beker - Volendam'-Ajax2 2-3 (rust 0-2) Wat voor ons een gelopen race scheen te worden, werd toch nog een benauwde slotfase. Een scheidsrechterlijke dwaling (penalty?) plus een verdedigingsfout zorgden ervoor dat het publiek op de banken ging. Behoudens de eerste 20 minuten, waarbij de Volendammers tegen de paal schoten, was het Ajax, dat de wedstrijd bepaalde. Voor de rust scoorden Dennis Bergkamp (prima solo) en Henny Meyer met een kopbal voor een veilige ruststand. Toen na de hervatting Dennis Bergkamp na een vrije trap van Arnold Scholten met een kopbal 0-3 aantekende, was het wachten op meerdere goals, welke onze ploeg, die zeer gemotiveerd speelde zeker verdiende. Al met al een pluim voor de gehele ploeg en de derde eredivisionist werd uitgeschakeld door onderstaande jongens: Lloyd Doesburg, Marcel Keizer, Frank Verlaat, Ronald Spelbos, Dennis Hesp, Arnold Scholten, Richard Sneekes, Richard Witschge, Brian Roy, Henny Meyer, Dennis Bergkamp, Allister Dick. Competitie: S.V.V.2-Ajax2 0-3 (rust 0-1) Frank Stapleton bekroonde z'n rentrée met een goal voor de rust, na een vrije trap van Brian Roy. En één na de rust uit een goede combinatie met Regtop en Bergkamp. Een keihard werkend S.W. wist tot 5 minuten voor tijd de schade tot slechts 1 goal beperkt te houden, toen was het Eric Regtop die met een droge schuiver, na een prachtige schijnbeweging aan alle onzekerheid een einde maakte. Rest mij te zeggen, dat deze wedstrijd van ommezijde op karakter werd gewonnen, mede door de 2 dagen daarvoor gespeelde bekerwedstrijd tegen Volendam die vele van ons nog in de benen zat. Ajax2 - Sparta2 2-0 (rust 1 -0) Een veel beter spelend Ajax heeft concurrent Sparta in de directe confrontatie teruggewezen van de bovenste positie. Door goed vrij te lopen en de bal het werk te laten doen, werd het een snelle wedstrijd. Het was alleen jammer, dat enige doelrijpe kansen niet werden benut. Richard Sneekes en Dennis den Turk waren de doelpuntenmakers. Ajax2 - Haarlem2 6-0 (rust 4-0) Een klinkende zege, waarbij aangetekend dient te worden, dat onze A-selectie spelers, de jongere garde het goede voorbeeld gaven, door een gezonde agressie en een niet- aflatend tempo. Een compliment aan 't hele elftal is hier op z'n plaats. De doelpunten kwamen op naam van Eric Regtop (4x) Hennie Meijer en John van 't Schip. Telstar2 - Ajax2 2-4 (rust 1-4) Een na twintig minuten opgelopen 1 -0 achterstand werd in zeer korte tijd teniet gedaan door Hennie Meijer en Allister Dick (3x). Dat betekende een riante voorsprong bij rust. Een keihard werkend Telstar en een tegenvallend Ajax na de thee beperkte de schade voor de IJmuidenaren. P.J. Paternotte Het nieuwe jaar - 1988 - was nog maar pas enkele uren oud, toen ons de mededeling werd gedaan, aangaande het overlijden van onze clubgenoot Pieter Jacobus Paternotte. Hij was op de leeftijd van 76 jaar en sedert 1925 lid van Ajax. Sedert meerdere jaren verbleef hij in het pension tehuis "Patrimonium' waar hij het goed naar de zin had; maar toch Op donderdag 7 januari j.l. hebben we Piet op zijn laatste 'reis' begeleid. Een bewogen leven had afscheid genomen. Mart J.W. Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 18