Senioren-overzicht Jeugdoverzicht Ajax Zaterdag "2" Junioren A2 Junioren C3 Telstar A1 - Ajax A2 1 -6 (comp.) Voor de senioren was 't de afgelopen maand een uiterst stille periode. Voor de competitie moest uit alleen worden aangetreden tegen DWS2. Met een wat gewijzigde tactiek en een 4-4-2 opstelling, werd DWS van achteruit goed onder druk gezet. Ajax was veelvuldig in balbezit, maar de tactische zet kwam nog niet zo goed uit de verf. Er kwamen diverse kansen, René Franken schoot net naast maar alleen Etienne Verveer wist er een van te verzilveren. Na de rust zoals verwacht een agressiever DWS. We lieten ons geheel onnodig terugdringen, waardoor verschillende misvattingen ontstonden. Èen daarvan leidde tot de gelijkmaker. Pas toen werden de zaken door Ajax weer wat energieker aangepakt en 't was Dennis Turk die ons met een strak schot op 1 -2 zette. Adri Blekkenhorst Frans Grootenboer kwam in ons vorige clubblad niet aan 't woord. Hij had ons nog een staartje te melden van voor de winterstop en vertelt vervolgens de situatie na 't nieuwe jaar. Tegen Flora boys hielden we de score in de thuiswedstrijd beperkt tot 12-1 (de uitwedstrijd eindigde destijds in 0-31). Leeuwendaal (3x), Stroomer (3x), Muller (4x) en Jongebloet en Harman ieder één maal, zorgden voor een regelmatige scoreverdeling. In de uitwedstrijd tegen Rood Wit A maakten we het onszelf onnodig moeilijk. Na een snelle openingstreffer van Langendonk zakten we een beetje terug, misten teveel kansen en hielden de gastheren in de racë. Na de thee scoorde Muller 0-2, kwam Rood Wit nog even terug, maar besliste Langendonk met zijn tweede treffer de wedstrijd 1-3. In de thuiswedstrijd tegen De Geuzen zijn we in grote moeilijkheden gekomen. Kennelijk was niet iedereen er volledig met 't hoofd bij. Na de achterstand van 0-1 en 1-2 kwamen we tenslotte terug tot 3-3. Eén minuut voor 'f einde konden we ons via een benutte penalty nog veilig stellen (4-3). Rest te vertellen dat onze doelman, via enkele goede reddingen in de tweede helft, de zege voor zijn ploeg verdiende. Na een minimale winterstop stond de ontmoeting tegen DWSV op de rol. Op sportpark Eendracht wilde het voor rust nog niet erg vlotten, maar na de hervatting werden de gastheren onder de voet gelopen. Eindstand 1 -9. De goals kwamen van Leeuwendaal (3x), Langendonk (2x), Harman, v. Diepen, Stroomer en Haarms. Vervolgens kwam RKAVIC op bezoek. Op papier hadden zij nog een kansje op 't kampioenschap. Het werd de wedstrijd van de gemiste kansen. Zelfs voor een lege goal kwamen we niet tot scoren. Alleen Polak wist éénmaal 't net te vinden en in plaats van zes of zeven goals te maken bleef 'f bij die magere 1 -0. En daar mochten we dan uiteindelijk best tevreden mee zjn, omdat RKAVIC ons wel in moeilijkheden bracht, maar niet wist te scoren. Het kampioenschap is nu bijna binnen, nog twee overwinningen. Rest ons tenslotte te vermelden dat doelman E. v.d. Luyt hersteld is en sinds lange tijd weer tussen de palen staat. Rolf Grootenboer wordt vanaf deze plaats nogmaals bedankt voor 't spelen van stand-in-doelman, gedurende al die weken. Frans Grootenboer door: W. Heisterkamp Hoewel er in deze wintermaanden geen competitievoetbal plaats heeft gevonden, kan niet worden gezegd dat 't jeugdvoetbal óók stil gelegen heeft. Er zijn diverse vriendschappelijke wedstrijden gespeeld, zodat ieder straks weer optimaal kan presteren na de winterstop. Van een aantal elftalleiders treft u hieronder wat bijdragen aan betreffende inhaalwedstrijden, dan wel andere activiteiten die hebben plaatsgevonden. Onze A-2 junioren namen op 2 januari deel aan het Glezon Maritiem Indoor Soccer Tournooi. Ons elftal was aangevuld met enkele B-1 spelers. Het was een goed georganiseerd tournooi en voor de jongens een lange, maar leuke en hopelijk leerzame dag. In onze eerste wedstrijd van 30 minuten tegen de Helderse kampioen moesten we duidelijk aan het grote veld en de vloer wennen. Uitslag 1 -2. In de tweede wedstrijd ging 't al veel beter en dat betekende tegen Cambuur een 3-9 winst. Als poulewinnaar moesten we vervolgens in de kruisfinale tegen Haarlem. Helaas verloren we deze wedstrijd door teveel persoonlijke fouten met 6-4. We waren daarmee uitgeschakeld voor de finale, maar behaalden de derde prijs door weer van de Helderse kampioen met 3-2 te winnen. Winnaar van 't tournooi werd AZ door in de finale met 3-1 van Haarlem te winnen. Ajax C3 - F.I.T. Cl 0-3 Een uitermate zwakke vertoning van Ajax-zijde, waarover niet meer valt te zeggen, dan dat alle spelers maar eens goed bij zichzelf te rade moeten gaan. Ron Oudendijk Nadat we reeds enige keren in de buitenspelval waren gelopen, stond 't na tien minuten 0-1na een dieptepass op Michel Kreek. Toen onze voorstopper Ton Fens een vrije doortocht naar 't strafschopgebied van Telstar kreeg en de bal op tijd aan Gerrit Roest gaf was het 0-2. Dit waren twee mooie goals, maar we verzuimden toch om een veel grotere afstand te nemen. Toen Rinaldo van Arnhem in de tweede helft Fahrid v. Raayen kwam vervangen, kwam er meer gevaar over de rechterflank. Rinaldo zijn trekbal werd door Michael Mols verzilverd, Paul Tisera schoot van elf meter raak (0-4) en weer Michael Mols maakte er 0-5 van. Toen Rinaldo van Arnhem binnen de 16- meterlijnen onderuit gehaald werd, voltrok Guido Smits, de beste man van 't veld, het vonnis (0-6). Op een doorloopbal redde Telstar nog de eer (1 -6). Cor van de Wal 33

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 16