In Memoriam In Memoriam Dr. John Rolink Daan Schalm Tot slot deelt hij mede dat Silooy verkocht is voor 2V2 miljoen aan RC de Paris, dat de publieke belangstelling voor de Europa Cupwedstrijden goed is maar dat de toeschouwersaantallen bij kompetitiewedstrijden tegenvalt. Over de financiële cijfers zijn geen vragen. 6. Rondvraag De heer Schoevaart vraagt hoe de situatie is rondom het veld van WVHEDW. De heer van Eijden zegt dat er wederom contact is geweest met de Dienst voor de Sport en met de Wethouder; men ziet de noodzaak van verkiezing van WVHEDW wel in; maar men wil een sterkere motivering voor het feit dat Ajax dit veld wil hebben. De heer v. d. Wal vraagt zich af wat je dan nog meer kan aandragen. De heer van Eijden zegt dat het de Wethouder niet duidelijk is; ook het kunstgrasproject was hem onbekend. De heer Potharst vraagt of bij de voorvelden geen grotere ballenvangers kunnen komen. Op de vraag van de heer Blekkenhorst inzake de mogelijke vernoeming van een tribune naar onze overleden ere-voorzitter, antwoordt de voorzitter dat hij hierop in januari terug zal komen. Verbouwing c.q. onderhoud heeft met financiële mogelijkheden te maken. Op dit moment bestaat er enige interesse in transfers van Dick en Stapleton. De heer Alleman merkt op dat zolang er geen jeugd overgaat naar senioren er in de toekomst weinig kader aanwezig zal zijn voor opvolging in bijvoorbeeld ledenraad. De heer Been zegt dat er vroeger a amateurelftallen waren tegenover 3 op dit moment en dat er hetzelfde probleem bestond. 7. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en stelt de volgende vergadering na overleg vast op 21 januari 1988. Amsterdam, 22 december 1987 Aldus goedgekeurd in de vergadering van 21 januari 1988 A. Harmsen G. M. Holsheimer Voorzitter Administrateur In zijn woning te Santpoort overleed op 65-jarige leeftijd onze voormalige clubarts Dr. J. H. M. (John) Rolink. Na veertien jaar dienstverband werd hij tijdens een wedstrijd in Nijmegen enige jaren geleden getroffen door een hersenbloeding. Dat was een zeer harde slag. John Rolink begon zich in de jaren vijftig als één der eerste het lot van geblesseerde sportlieden aan te trekken. Wielrenners als Post, Geldermans, Zoetemelk e.a. consulteerden hem regelmatig in z'n praktijk te Velsen. Andere sportlieden uit diverse takken van sport volgden al spoedig. John toonde enorme belangstelling voor de sportmedische wereld en was jaren lang dan ook de bekendste sportarts in Nederland. Hij was o.m. vijftien keer aktief in Olympia's Ronde van Nederland. Zijn landelijke bekendheid ontleende hij evenwel aan zijn periode bij Ajax. Het bijna voltallige Ajax-elftal uit de jaren 60/70 bewees John de laatste eer. Zijn inbreng in de ontwikkeling op het sport-medisch vlak mag uniek genoemd worden. John zal als een groot vakman in onze gedachten blijven staan. Mart. J. W. Middendorp Op zondag 20 december j.l. werd de Ajax-familie opgeschrikt door het overlijden van Daan Schalm op de leeftijd van 66 jaar. Daan was een markante verschijning in de Ajax- gelederen. Hij werd aangenomen als lid op 11 okto ber 193^ en ontpopte zich als een verdienstelijke doelverdediger. Daarnaast was hij aktief op het gebied van cricket, honkbal, basketball en water polo. Hij was altijd en overal inzetbaar, niet aan een bepaald elftal gebonden en zeer aktief voor de club. Vanaf 1976, bij de ingebruik neming van de Pers kamer, trad Daan op als intermediar tussen de pers en Ajax. Hij deed dat met volle overgave en zeer enthousiast. Zijn liefde voor Ajax was heel erg groot en niets was hem te veel om in het belang van zijn club te handelen. Helaas heeft hij veel te vroeg van ons afscheid moeten nemen. We zullen Daan blijven herinneren als een echte Ajacied die 53 jaar lang de club bijzonder heeft gediend. Wij wensen de nabestaanden alle kracht toe dit enorme verlies te dragen. Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 8