Junioren C 2 Junioren C 3 Ajax jong-junioren D 1 Ajax jong junioren E Ajax C 2-DWV C 1 2-2 Opnieuw een tegenstander die bereid was te knokken voor elke meter grond. Tegen dit soort opponenten is het altijd moeilijk voetballen, omdat wij meestal met een inzet spelen, die nogal wat te wensen overlaat. Almere C 1 - Ajax C 2 4-5 In Almere is het meestal moeilijk winnen en ook deze keer was dat weer zo. Een gelijkopgaande strijd, waarin Ajax tenslotte aan het langste eind trok. Ajax C 2-DCG C 1 9-1 Een zeer zwakke tegenstander waar we totaal geen moeite mee hadden. Het probleem is dan meer geconcentreerd te blijven voetballen en niet te zelfzuchtig te worden. Een verdiende zege. Bijlmer C 1-Ajax C 2 2-5 Een van de weinige wedstrijden die deze dag doorging. Omdat de keeper van de tegenpartij nog niet helemaal wakker was en flink blunderde, konden we snel een voorsprong nemen, die we niet meer uit handen gaven. Zeeburgia C 1 - Ajax C 2 3-2 Nog voor de waterzak was neergezet stonden we al met 1 -0 achter. Helaas, maar het was niet anders. Het was van onze kant een te rommelig geheel, dat door persoonlijke fouten verloren ging. Ajax C 2-Bijlmer C 1 5-1 Ook de tweede wedstrijd tegen de Bijlmer verliep succesvol. Men liet echter wel zien, dat er gevoetbald kon worden. Helaas ontbreekt bij enkele spelers nog wel eens het overzicht. Jammer, want de uitgespeelde kansen zouden dan waarschijnlijk nog beter worden benut. Rood-Wit A C 1 - Ajax C 2 0-5 Een wedstrijd waarin wij flitsend uit de startblokken kwamen en de tegenstander al na 15 minuten op een 0-3 achterstand stond. De tweede helft was minder en de concentratie verslapte enigszins. Al met al een verdiende overwinning. Frits Andriese Sloterdijk C 1-Ajax C 3 3-4 Een wedstrijd waarin de tegenstander de grenzen van het toelaatbare te vaak overschreed en waartegen de arbiter onvoldoende optrad. Met de 2-1 voorsprong bij rust mochten wij, ondanks een gemiste strafschop, beslist niet ontevreden zijn. Na de pauze kreeg Ajax steeds meer g reep op de wedstrijd en werd bij vlagen, via goed aanvalsspel een toch wel verdiende overwinning uit het vuur gesleept. Een compliment aan de spelers die zich zeer gedisciplineerd hebben gedragen. Matchwinnaar werd Ringo Spaargaren, de overige goals waren van Lennard Siemons (2x) en Rogier de Jong. Ajax C 3-Blauw-Wit C 1 6-1 In de eerste helft kon de tegenstander zich niet aan onze greep ontworstelen. Ajax zocht echter niet erg doordacht de aanval en sprong bijzonder slordig om met de kansen. Omdat een paar spelers op persoonlijk succes uit waren en het combineren verwaarloosden, was de tweede helft het aankijken nauwelijks waard. Wij zullen het er maar op houden, dat de concentratie was verdwenen door de plotselinge vertraging rond het aanvangsuur. Treffers van Iwan Raben (2x), Richard Fransen (2x), Ringo Spaargaren en Alexander Kroes. Blauw-Wit C 1 - Ajax C 3 4-2 Na een voortvarende start, werd al snel de fout gemaakt de combinaties in een te kleine ruimte uit te voeren, waardoor de variatie in de aanvalsopbouw ontbrak. De opponent wist met deze speelwijze wel raad en profiteerde bovendien goed van een aantal individuele fouten van Ajax zijde. Toch zal ook de uitslag van een week eerder gespeelde wedstrijd hebben meegewerkt aan de onderschatting, omdat deze tegenstander tot dan toe nog geen overwinning had behaald. De Ajax goals waren van Alexander Kroes en Richard Fransen. Ajax C 3-Abcoude C 1 4-1 Een prima wedstrijd van Ajax-zijde, waarin de jongens zich revancheerden voor de wat mindere vertoningen van de voorafgaande weken. Het initiatief werd direct gegrepen en de tegenstander kwam niet in het stuk voor. De overwinning was volkomen verdiend en had veel hoger kunnen uitvallen, wanneer wat beter met de kansen was omgesprongen. Als wij dit niveau nu eens zouden kunnen handhaven, is een hoge eindklassering gegarandeerd. De Ajax-goals waren van Rogier de Jong, Dennis Bruijn en Richard Fransen (2x). De oefenwedstrijd tegen KVB C 1 werd benut om de werkelijke krachtsverhouding in de score tot uiting te brengen. Werd in competitieverband nog geheel onnodig een punt verspeeld, nu liet Ajax het zo verniet komen. In een aantrekkelijke ontmoeting werd een dik verdiende 5-2 overwinning behaald. De produktie werd verzorgd door Richard Fransen (2x), Iwan Raben, Lennard Siemons en Kay Bergman. Ron Oudendijk Voor de competitie werden gespeeld: Ajax D 1-SV Almere D 1 4-0 VDO D 1 -Ajax D 1 0-7 In deze laatste wedstrijd werd de tegenstander kansloos van de mat gespeeld. VDO was tot deze ontmoeting al bijna twee seizoenen niet verslagen, maar aan dit trotse record maakten onze jongens een abrupt einde. Ondertussen is op 5 december j.l. weer het traditionele Sint Nicolaasfeest gehouden en wederom in het Weth. Duran Sport-accommodatie te Diemen. Het voetbaltournooi, zwemmen, eten, vertonen van enkele films en een panel van enkele 1 e elftalspelers waren ingrediënten voor weer een bijzonder goed geslaagde dag. Vanaf deze plaats wil ik namens de ontspannings commissie een ieder danken, die deze dag voor onze jong junioren weer mogelijk maakte. Dolf van Zoest Door een misverstand van ondergetekende zijn er tot nu toe geen verslagen of uitslagen gepubliceerd van onze jongste jeugd. Excuus daarvoor. De start van het seizoen '87-88 was niet zoals we de laatste jaren gewend zijn, maar met een op één na geheel nieuw elftal is dat ook niet zo verwonderlijk. 33

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 16