Jeugdoverzicht Junioren A 1 Junioren A 2 door W.W. Heisterkamp Tegen VEENDAM uit heeft de A 1 een matige wedstrijd gespeeld. Door het harde spel van onze tegenstander werden wij helemaal uit ons spel gehaald. Maar ook dat hoort er nu eenmaal bij. Er zal in de persoonlijke duels meer strijd geleverd moeten worden. Eindstand 1—1. GO AHEAD EAGLES bezorgde ons de eerste nederlaag dit seizoen. In een van beide kanten goed gespeelde wedstrijd, waren wij dit keer de mindere. Ogenschijnlijk hadden wij het beste van het spel, maar Go Ahead maakte goed gebruik van de ruimte achter onze defensie. Een verdiende overwinning van de gastheren. 2-1Vermeld moet nog worden, dat 4000 toeschouwers bij deze wedstrijd aanwezig waren. In de thuiswedstrijd tegen VOLENDAM hebben wij hard moeten werken voor een goed resultaat. Door persoonlijke fouten maakten wij het ons zelf extra moeilijk. De 3-2 overwinning was verdiend, maar het heeft veel moeite gekost. VITESSE uit was weereen matige vertoning, dat beslist met onderschatting te maken heeft. Wij beginnen vaak te makkelijk, terwijl er juist steeds gezegd wordt direct bij de les te zijn. Als de instelling niet goed is, loop je meer tegen jezelf te voetballen. Eindstand 1-2. Tegen VEENDAM thuis was onze ploeg erg gebrand opeen goed resultaat. De start was goed en de tegenstander kwam met de rug tegen de muur te staan. Binnen twintig minuten 3-0 is natuurlijk goed, maar daarna gingen wij weer te slordig spelen. In de rust werden de puntjes weer op de i gezet, wat na de thee nog drie treffers opleverde. Eindstand 6-0. Een goede uitslag, maar voortaan meer aan de toeschouwers denken. De eerste helft tegen HEERENVEEN uit was niet om aan te zien. Het oude verhaal: een opponent die weinig kan voetballen, maar fysiek wel wat in te brengen heeft. Wij spelen dan in een te laag tempo, lopen met de bal, passen onzuiver, lijden veel balverlies en krijgen nog schoppen op de koop toe. Bij rust (0-2) moet dan weer veel worden gepraat, met als resultaat binnen twintig minuten 0-6. De eindstand werd nu 1 -8, maar had veel hoger moeten zijn. Cas Harms Doelman van Veendam weet op het nippertje een doelpunt te voorkomen. Ajax A 2-Roodenburg A 1 3-1 Vermoedelijk was Roodenburg naar Amsterdam gekomen om de score zo klein mogelijk te houden. Na tien minuten spelen een indirecte vrije trap, goed door Guus Uylenbeek in het kruis gekopt. Hierna kregen we nog enige kansjes, maar die werden niet benut. De tweede helft een zelfde beeld: elf man van Roodenburg verdedigen en een enkele keer een counter. Een goede pass van Michel Kreek op de ingevallen Gerrit Roest betekende 2-0 en een verre trap van Roodenburg, die met een boog in ons doel verdween 2-1Vlak voor tijd tekende Gerrit Roest tenslotte nog voor 3-1Het is tegen een zo verdedigend spelend team moeilijk de juiste oplossingen te vinden en teveel jongens bleven bij ons dan ook onder de maat. Ajax A 2-Lisse A 1 14-2 Omdat we in het begin van de wedstrijd al direct scoorden, speelden we Lisse compleet van de mat. Reeds na tien minuten een goede dieptepass van Paul Tisera op Hesdy Doest (1 -0) en weer tien minuten later een goede actie van Fahrid van Raayen (2-0). Een goed genomen indirecte vrije schop, langs de muur werd verzilverd door Rinaldo van Arnhem (3-0). Het werd een spel van kat en muis. Een mooie trekbal op maat van Frank de Bruin, werd keurig ingekopt door Hesdy Doest en vlak voor rust werd het met een fraaie hakbeweging van Fahrid van Raayen 5-0. Na de thee werd er door Rinaldo 6-0, Hesdy 7-0 en Michel Mols 8-0. Fahrid zorgde vervolgens voor 9-0 en 10-0 alvorens de gasten tweemaal konden tegenscoren door even zo vele defensiefoutjes. De ingevallen Jeffrey van Ansen scoorde vervolgens weer tweemaal voor Ajax, waarna Hesdy en Michel Kreek de eindstand van 14-2 op het wedstrijdformulier brachten. Zelden vielen er bij een wedstrijd van de Landelijke Jeugd competitie zoveel treffers in één ontmoeting. Quick Boys A 1 - Ajax A 2 0-0 We gingen met een sterk verzwakt elftal naar Katwijk i.v.m. blessures en dergelijke. Er stonden liefst vier B-junioren in het elftal. Het werd een matige partij voetbal van beide kanten en fysiek kwamen we vooral stukken te kort. In de tweede helft creëerden wij ons toch een veldoverwicht en ontstonden er reële kansen, die helaas niet werden benut. De beste mensen deze middag waren doelman Holten en aanvoerder Guido Smits. Ajax A 2-DWV A 1 5-2 Een oppermachtig Ajax. Voor de rust een trekbal van Guus Uylenbeek, goed ingetikt door Fahrid van Raayen, een benutte rebound van Rinaldo van Arnhem, een afgeronde dieptepass door Hesdy Doest en een helaas gemiste strafschop, die de stand op 3-0 bepaalde. Direct na de thee zorgde Gerrit Roest voor 4-0, alvorens DWV iets terug kon doen, maar het was opnieuw Gerrit Roest, die een goede trekbal van rechts goed intikte (5-1). In de loop van de tweede helft kwamen we met negen man te staan, omdat de wissels opgebruikt waren en daarvan profiteerden de gasten om kort voor tijd met een prachtig schot in de kruising de eindstand op 5-2 te bepalen. Cor van de Wal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1988 | | pagina 14