gelijkmaker. Derhalve een zeer gunstige uitgangspositie voor de tweede ontmoeting in het Olympisch Stadion op 4 november. De andere Nederlandse clubs presteerden in het algemeen redelijk tot goed met nog alle mogelijkheden voor het bereiken van de volgende ronde. FC Den Haag, Feyenoord en FC Utrecht hebben het op 4 november niet makkelijk maar perspectief is er zeker. Ook PSV staat er uitstekend voor. Na al dat Europa Cup geweld viel er voor de topclubs even een stilte ter voorbereiding op het duel tegen Cyprus op 28 oktober in Rotterdam, waarbij helemaal deelname aan de eindrondes om het Europees Kampioenschap door het Nederlands Elftal beslist kon worden. Dit allemaal veroor zaakt door die goede prestatie van de nationale ploeg in Polen en die uitschieter van Hongarije tegen Griekenland. De Kuip was vervolgens in korte tijd volledig uitverkocht, want als er wat te vieren valt is men er als de kippen bij om het allemaal mee te mogen maken. Zo ook op die gedenkwaardige 28ste oktober. Wat zo mooi had kunnen zijn werd één grote ellende ondanks de 8-0 winst en de vijf-klapper van John Bosman. Die kon echter niet op tegen die ene dreun op het veld vlak voor de keeper van Cyprus. Bijna hadden we een eerste dode op het veld kunnen aanschouwen! Zover zijn we al gezakt! U heeft verder in alle media tot in detail het relaas kunnen zien, horen en lezen. Inmiddels zullen ook wel de sancties bekend zijn welke de UEFA wil nemen. Het is voor het Nederlandse voetbal te hopen dat het niet de dupe gaat worden van een enkeling. Verder kan men er beter maar het zwijgen toe doen en ons stilletjes in een hoek diep gaan schamen. Het gezonde verstand zal ooit nog wel eens zegevieren. Ajax Hamburg: Hennie Meyer en John Bosman op zoek naar de bal De kater na het gebeuren rond Cyprus was nog lang niet uitgewerkt toen op 1 november toch moest worden aange treden tegen Feyenoord in De Meer. Wat er ook gebeurt, Ajax-Feyenoord blijft een wedstrijd met traditie die altijd weer bijzondere emoties oproept. Het zijn nooit slechte wedstrijden, de spelers van beide partijen hebben altijd lekker gespeeld, hoe de uitslag ook is en de entourage mag er zijn. Een goed gevuld Ajaxstadion zorgde voor een uitstekend sfeertje waarbij de stemming aanzienlijk toenam naarmate de wedstrijd vorderde. In de eerste helft scoorde Bosman 1-0, waarna van 't Schip en Winter de stand naar 3-0 opvoerden. Ajax nam toen wat gas terug en dan komt er toch die tegengoal in de allerlaatste minuut waarbij weer eens het bewijs werd geleverd dat 90 minuten lang volle concentratie geboden is om tot optimale prestaties te komen. Nu was 85 minuten voldoende voor de volle winst in een door Ajax uitstekend gespeelde wedstrijd, zeker de beste die tot op heden in De Meer te aanschouwen viel. Uitblinker Aaron Winter werd terecht Man of the Match, maar in feite verdiende het totale elftal grote waardering voor het vertoonde spel. Veel tijd evenwel om lang bij dit succes stil te staan was er niet want drie dagen later stond de tweede ontmoeting voor de Europa Cup tegen Hamburger SV op het program ma. Maar liefst 5 Nederlandse clubs kregen op woensdag avond 4 november de kans zich te plaatsen voor de volgende rondes in de verschillende Europese tournooien. Ajax kende vooraf de weelde van een 1-0 voorsprong maar vooral keek men uit naar de gedragingen van het publiek na de ellende bij Cyprus. Gelukkig gebeurden er tijdens de wedstrijd geen noemenswaardige incidenten waarbij een oproep werd gedaan aan het publiek sociale controle uit te oefenen, om zodoende het voetbal niet door enkelingen ten gronde te laten richten. Bij Europa Cup wedstrijden is het zeker van belang dat het publiek zich correct gedraagt om nog verdere narigheid te voorkomen. Ajax-Hamburger SV verliep perfect. Een uitgekiende, zij het wat kille, maar glasheldere herfstavond, met een volle maan boven het stadion en een uitstekend spelend Ajax dat geen moment echt in gevaar kwam tegen de bekerwinnaar van West Duitsland. De 1-0 voorsprong, opgebouwd in Hamburg, werd in de eerste helft verder uitgebouwd door een goal van Arnold Mühren, weliswaar via slecht ingrijpen van de Duitse keeper, maar ook die doelpunten tellen. Ajax heerste volkomen en alleen Stanley Menzo bracht zich onnodig in de problemen door een wat vreemde vangbal, maar had eerder in de wedstrijd via een ongelooflijke reflex een tegendoelpunt voorkomen. In de tweede helft hetzelfde wedstrijdbeeld en een uitstekend doelpunt van Hennie Meyer. Ajax dus 2-0 winst en naar de kwartfinale op 2 en 16 maart 1988. Samen met PSV. Ook Feyenoord kwam een ronde verder maar moet op 25 november en 9 december nog een keer aantreden. Dan tegen Bayern Leverkussen. FC Utrecht en FC Den Haag haalden de volgende ronde net niet, maar met nog drie clubs in de race mag Nederland zeker niet mopperen. We hebben slechtere tijden gekend! Als toch eens dat voetbalvandalisme uit de wereld zou zijn, wat zou alles er dan schitterend uit kunnen zien! Voorlopig kunnen we dus even de Europa Cup laten voor wat het is en ons weer helemaal richten op het competitie- gebeuren, toch altijd nog de basis van het totale voetbal. Zondag 8 november stond de uitwedstrijd tegen Willem II in Tilburg op het programma. Nu heeft Ajax het in uitwedstrijden nooit makkelijk dit seizoen en helemaal niet na nogal wat zware weken interland-, Europa Cup en competitie voetbal. Het werd dan ook een nipte 0-1 zege door een goal van John Bosman. Zaterdag 14 november j.l. was er weer de jaarlijkse huldiging van leden met een lange staat van dienst. Liefst 16 mensen herdachten hun lidmaatschap van 25 tot en met 75 jaar. In aanwezigheid van het bestuur en andere geno digden werden de jubilarissen volop in het zonnetje gezet met bijbehorende versierselen. In het volgende clubblad komen we hier op terug, inclusief de aandacht aan oud- redakteur Tinus Middendorp die, zoals bekend, na bijna 30 jaar het clubblad te hebben geredigeerd, het verder overlaat aan anderen. We kunnen deze Kroniek op 8 november afsluiten met de opmerking dat dit keer meer informatie over de jeugd valt te lezen en iedereen niet moet nalaten kopij in te sturen. Iedere positieve bijdrage is welkom! Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 5