C 4 Ajax Jong-Junioren D 2 (D 1) nauwkeuriger omsprong met de kansen, werd het in een gelijkopgaande eerste helft 2-0. Na de pauze nam de C 3 direct het initiatief en streed voor de verdiende tegengoal, maar dan valt de treffer aan de andere kant. Een verdien de zege voor het vierde, hoewel te geflatteerd. Tenslotte nog een vriendschappelijk gespeeld tegen Roda '23 een tegenstander waar we in de competitie van verlo ren hadden. De 7-1 overwinning betekende een prima re vanche. Goals van Richard Franse (3x), Ringo Spaargaren, Alexander Kroes. Barry Plantinga en Kay Bergman. Ron Oudendijk. Ajax C 4 - Sloterdijk C 1 5-1 Het gemak waarmee en de wijze waarop de C 4 de eerste drie competitiewedstrijden had gewonnen, leidde tot het besluit het team hoger in te delen. Derhalve nu tegen Slo terdijk C 1In de beginfase hadden we wat problemen met het hogere tempo en de lichamelijke kracht van de tegen standers, maar naarmate de wedstrijd vorderde werd de handelingssnelheid aangepast. Het verschil in kwaliteit werd toen gauw duidelijk. Doelpuntenmakers Job Robbers, Marco van Gullik, Mike Offenbergen, Patrick Kluivert (2x). Ajax C 4 - RKAVIC C 1 5-3 Tegen RKAVIC werd een goede wedstrijd gespeeld, waarin we op een kwartier na de partij naar onze hand konden zetten. Toch lukte het de tegenpartij nog drie maal te sco ren, twee uit hoog ingeschoten ballen waar onze goed kee pende Casper Nelis niet bij kon. De goals aan onze zijde waren van Danny Landzaat, Job Robbers en Patrick Klui vert (3x). JOS C 1 - Ajax C 4 1-4 Problemen kenden we tegen de C 1 van JOS, een matige ploeg, die het ons in de eerste helft toch heel lastig maak te. De oorzaak, naast een niet optimale instelling, was de kracht van één van de middenvelders van JOS. Deze was tevens snel en moeilijk te bespelen. Toen Mendel Witzen- hauzen zich nadrukkelijker met deze man ging bezighou den werd dit gevaar ingedamd. Het was daarom al ver in de tweede helft voor wij weer op ons normale niveau speel den. Doelpunten kwamen van Job Robbers, Dave van de Berg en Patrick Kluivert (2x). Abcoude C 1 - Ajax C 4 0-3 Na de 5-0 overwinning op de C 3 (zie aldaar) was de lijstaanvoerder Abcoude onze volgende tegenstander. Fa natiek strijdend probeerde Abcoude zich kansen te schep pen, maar we raakten daardoor niet van streek. Waren we nog iets nauwkeuriger geweest, dan stond Abcoude met de rust al op ruime achterstand. Na de thee werd ons over wicht zo nodig nog duidelijker en dat leverde een 0-3 eindstand op, door Björn Lindenberg, Mike Offenberg en Mendel Witzenhauzen. Het 20e Rijnbende tournooi bij Sparta In de herfstvakantie moest in Rotterdam worden aangetre den tegen de elftallen van Willem II, Excelsior en Sparta, die samen met Ajax in één poule waren ingedeeld. In deze wedstrijden, waarin we overigens nu wel tegen leeftijdgeno ten speelden, overklasten we Sparta met 4-0, Willem II eveneens met 4-0 en Excelsior met liefst 7-0. In de finale tegen NAC, dat zich had geplaatst ten koste van PSV, Feyenoord en Volendam, speelde Ajax eerst pas spranke lend voetbal, waarbij de bal van voet naar voet ging en de vleugels goed werden benut. Resultaat een 5-1 zege. Mike Offenberg viel de eer te beurt tot beste speler te worden gekozen. Rob Qmbra Door een misverstand is in ons vorig clubblad de bijdrage van elftalleider D. van Zoest blijven liggen. Bij deze onze verontschuldigingen (red.). Het seizoen startte voor onze benjamins met een paar vriendschappelijke ontmoetingen: Ajax D 2 - Rijnsburgse boys D 1 19- 0 Zeeburgia D 2 - Ajax D 2 2-10 NFC D 1 - Ajax D 2 0-15 Op 't Argon tournooi: Ajax D 2 - ADO D 2 3-0 Ajax D 2 - Volendam D 2 9-0 Ajax D 2 -AFCD2 3-1 kruisfin. Ajax D 2 - Excelsior D 2 1-1 Ajax w.n.s. finale Ajax D 2 - IJsselmeervogels 4-0 De uitslagen maken duidelijk dat ons team voor dit soort tegenstanders te sterk is. Omdat de D 1 (daar lag hetzelfde probleem) doorschoof naar de C junioren, konden wij de plaats van de D 1 overnemen. De competitie zal daardoor een stuk zwaarder worden, waar we alleen maar gelukkig mee kunnen zijn. De eerste wedstrijd was meteen tegen Zeeburgia D 1één van onze sterkere tegenstanders. Het was daarom leuk te constateren, dat we een groot gedeel te van de ontmoeting de betere ploeg waren en diverse mogelijkheden kregen de strijd te beslissen. Echter, de mooiste kansen werden verprutst. Nu bleef het 0-0 en daar was Zeeburgia heel blij mee. De overige resultaten waren: Ajax D 1 -AFCD1 3-1 Ajax D 1 - Argon D1 7-1 DWS D 1 - Ajax D 1 2-9 Ajax D 1 - DWV D 1 9-1 Ajax D 1 PSV D1 5-0 Het gebruikelijke tournooi t.b.v. gehandicapte jeugd werd door de D 1 dit jaar verspeeld op de eigen velden. De resultaten waren: Ajax D 1 -S.V. Bijlmer D 1 5-1 Ajax D 1 - Amstelland D 1 8-0 Ajax D 1 - CTO D 1 6-0 Derhalve haalden wij een eerste plaats met 19 goals voor en 1 tegen. Vriendschappelijke wedstrijden: Tos Actief D 1 - Ajax D1 3-6 OFC D 1 - Ajax D 1 2-2 AS 80 D 1 - Ajax D 1 2-4 Rapiditas D 1 - Ajax D1 0-3 Zaanlandia D 1 -AjaxDI 1-5 Ajax D 1 - Weerenvogel D/C comb.3-1 Bij deze laatste wedstrijd dient opgemerkt te worden dat de tegenstander slechts twee D en zelfs een B junior moest laten spelen. Desondanks bleek ons elftal te sterk en dat is zeker een compliment waard. In de eerste bekerronde loot ten we tegen ADE D 1 uit Weesp. Binnen een minuut ke ken we tegen een 1-0 achterstand aan, omdat we nog niet allen wakker waren, maar daarna werd er orde op zaken gesteld en gingen we met een 1-12! overwinning naar huis terug. Al met al wordt er door dit elftal vaak slordig, maar toch ook goed gespeeld. Maar mede dankzij de uitstekende trai ning welke zij sinds een aantal weken krijgen, onder de be zielende leiding van de heer De Haan is er een duidelijke progressie in hun spel waarneembaar. Dolf van Zoest.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 18