Junioren C 2 Junioren C 3 Junioren D1 C4 paar fraaie scoringskansen, maar ze bleven onbenut. Met die kleine voorsprong brak dus de rust aan. Vijf minuten na de hervatting kwamen de gasten door een afstandschot op gelijke hoogte. 1-1. Er werden door Ajax nog een paar kan sen om zeep geholpen en alleen uit een tweede penalty kwamen we, opnieuw door Danny Muller op 2-1. Kort voor het einde van de wedstrijd leden we geheel onnodig bal verlies en een tackle van één van onze verdedigers bete kende dat ook DWS een penalty mocht nemen. Met gevolg 2-2 en dit werd ook de eindstand. De twee elftallen wogen goed tegen elkaar op, met dien verstande, dat wij uit de gecreëerde kansen, te weinig goals hebben gescoord. C. van der Wal DCG C 1 - Ajax C 2 3-3 Na de vriendschappelijke oefenpartijtjes begon de competi tie met een uitwedstrijd. Ajax speelde een goede eerste helft, maar zette daar een tweede tegenover, die we maar snel moeten vergeten. Evenals vorig jaar, aldus de leider, moest hij beginnen een vinger op te steken, om iedereen op zijn verantwoording te wijzen. Discipline in en buiten het veld, dat al begint wan neer je aankomt bij de vereniging. Een goed gedrag in de kleedkamer en een serieuze "warming-up". Verder met zijn allen de schouders er onder zetten, dan weet ik zeker dat het met deze groep dit seizoen heel goed zal verlopen. DWS C 1 - Ajax C 2 0-4 Een prima wedstrijd van onze kant, met als enige aanteke ning, dat de achterste linie sneller dient aan te sluiten naar het midden. Ook de combinaties dienen wat meer ver plaatst te worden van de ene naar de andere kant. Er wordt nu soms te lang op één plaats gecombineerd. Al bij al een verdiende overwinning. Ajax C 2 - Zeeburgia C 1 1-5 Een wedstrijd waarin we problemen hadden met de posi ties in het veld. Vooral toen we op achterstand kwamen de den sommige spelers maar wat en vergaten hun belang voor het elftal. De tegenstanders maakten daar in dit geval goed gebruik van en het gevolg was een verdiende neder laag. Blauw Wit C 1 - Ajax C 2 2-8 Ditmaal een zeer sterk gespeelde wedstrijd van Ajax-zijde, waarbij zeker in de eerste helft de bal snel werd rond gespeeld. Na een 0-5 ruststand werd in de tweede helft wat gas teruggenomen en viel ook de concentratie wat weg, zodat er nog twee onnodige doelpunten door Blauw Wit konden worden gemaakt, waar Ajax er nog drie tegen overstelde. F. Andriese K.B.V. C 1 - Ajax C 3 5-5 Na een vlot verlopen voorbereidingsperiode, waarin deze groep eerstejaars C-junioren herhaaldelijk een aantrekkelijk spelletje op de grasmat toverde, stond de eerste competitie-wedstrijd tegen KBV op het programma. Deze fysiek sterkere tegenstander werd aanvankelijk met enige schroom tegemoet getreden, maar met goed voetbal werd vervolgens een 5-2 voorsprong genomen. Enkele defensie- 36 ve foutjes, maar vooral de vermoeidheid waren er oorzaak van dat de tegenstander op gelijke hoogte kon komen. Vriend en vijand waren het er na afloop unaniem over eens, dat deze wedstrijd een pure propaganda voor het jeugdvoetbal was geweest. Onze produktie werd verzorgd door Jerry Borrius (4x) en Brian Arentsen. RKAVIC C 1 - Ajax C 3 3-3 Hoewel de spelersgroep een fikse wijziging had ondergaan en de jongens nog wat aan elkaar moesten wennen, werd in de aanvangsfase soepel een 0-2 voorsprong opge bouwd. Hierna werd ons spel helaas iets slordiger en wer den de vleugels teveel overgeslagen. Hierdoor kon de te genstander weer in de wedstrijd komen en werd de voor sprong geheel uit handen gegeven. Doordat tevens de ver schillende uitgespeelde kansen niet werden benut, moesten we (wederom onnodig) een punt aan de tegen stander laten. Doelpuntenmakers: Rogier de Jong (2x) en Lennard Siemons. Ajax C 3 - C.T.O. 70 5-1 Een goed gespeelde eerste helft leverde met rust een 3-0 voorsprong op door goals van Dennis Bruyn, Rogier de Jong en Ringo Spaargaren. Na de tegentreffer verdween om onverklaarbare redenen de lijn uit ons spel en daardoor verliep de slotfase wat chaotisch. Dennis Bruyn en Lennard Siemons verzorgden de produktie in de 2e helft. Ron Oudendijk Na een goed voorseizoen, waarin de D 1 junioren naast vele oefenwedstrijden het zwaar bezette toernooi in Bier beek (België) en het Blauw Wit toernooi wonnen werd op 30 augustus als C 4 in een hogere competitie gestart tegen KBV. Deze wedstrijd speelde zich hoofdzakelijk af op de helft van de tegenstander en eindigde in een meer dan overtuigende overwinning van 19-2. In de thuiswedstrijd tegen DCG C 2 kende de ploeg een stroeve start. De concentratie was niet optimaal, hetgeen resulteerde in veel gemiste kansen. Ruststand 1-1 met een goal van Patrick Kluivert. Na de thee was onze ploeg weer bij de les, gunde DCG geen kans meer en bepaalde de eindstand op 5-1. Doelpunten Björn Lindenberg (2x), Job Robbers en Mike Offenberg. Bij de eerste uitwedstrijd tegen Amstelveen C 1 stond een felle wind over de lengte-as van het veld. Goed voetballend kwamen wij tweemaal tot scoren voor de rust. Daarna werd dezelfde lijn doorgezet en de eindstand op 3-0 bepaald. Een compliment verdient de verdediging, die tegen deze tot nu toe sterkste tegenstander de nul wist vast te hou den. De goals kwamen van Marco van Gullik en Patrick Kluiver (2x). De man van de wedstrijd was Elia Louhennapessy, die zijn directe tegenstander, de twee koppen grotere linkerspits van Amstelveen onzichtbaar maakte en in de opbouw heel goed werk deed. Tegen het onderstaande Swift C 1 speelden onze jongens anders dan de uitslag zou doen vermoeden, een matige wedstrijd. Het duurde tot ver in de tweede helft voordat we met goed opgezette aanvallen over de vleugels op ons nor male niveau kwamen. Aan onze kant waren Steve Ritveld en na rust Danny Landzaat de meest opvallende spelers. De treffers kwamen van Danny Landzaat, Ronald Muts, Mi ke Offenberg, Björn Lindenberg, Dave van de Berg, Patrick Kluiver, Job Robbers en Marco van Gullik (9-0). Rob Ombre

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 18