Jeugdoverzicht Junioren A 2 Ajax beslist. Theo Klinkert werd in het strafschopgebied on deruit gehaald en Marcel van Vark had geen probleem met de toegestane penalty. Een hautain Ajax kreeg door slordig uitverdedigen nog een onnodige tegengoal, maar de tour- nooiwinst was binnen. (2-1). Eindstand: 1Ajax 3. PSV 2. Borussia 4. Overpelt Als laatste oefening voor de competitie stond nog een duel op de rol tegen Schellingwoude. De gasten speelden zeer verzorgd, beweeglijk voetbal en Ajax daarentegen speelde te chaotisch in de beginfase. Toch was het Ajax dat de lei ding nam, via een dood spelmoment. Een vrije schop be landde tegen de lat en een attent reagerende Niels Lan- genberg kegelde beheerst in. De tweede helft bracht een beter spelend Ajax, maar het scoren was weer eens het probleem. De strijd werd ook harder, soms zelfs unfair, maar de leiding trad helaas te lankmoedig op. De eindstand 2-0 verscheen op het bord, opnieuw na een dood moment. Een vrije trap van Philip UitdenBoogaard verdween door de muur, hard en laag in het doel. Competitie 1987-1988 De competitie begon voor Ajax 3 met een zeer zware uit wedstrijd tegen Volendam 2. Gewaarschuwd voor de tech nische vaardigheden van onze tegenstanders, werd een optimale concentratie vereist, kort dekken en langs de grond spelen. In de eerste helft werd er goed gevoetbald en al na 10 minuten leverde dat een doelpunt op. Richard Witschge bediende Ruud Harms, die een volmaakte lob af leverde, welke door Theo Klinkert hard en zuiver werd af gerond. Weer tien minuten later was het zelfs al 0-2. Etienne Verveer, niet zelfstandig, bood Niels Langenberg een niet te missen kans. Dat je steeds allert moet blijven bleek kort hierna, toen de dekking even verwaarloosd was en Volendam prompt tegenscoorde. Sander Geertsma verrichtte in het doel goed werk en bij de dreiging van de gelijkmaker scoorde Etienne Verveen 1-3, na goed voorbereidend werk van Ruud Harms. Toen Niels Langenberg kort na de hervatting de score op 1-4 bracht, was de wedstrijd gelopen. Er kwamen nog de nodige kansen, maar het spel werd minder en slordiger en de wedstrijd saaier. Verdedigend werden er geen fouten meer gemaakt en dat betekende de eerste overwinning. De thuiswedstrijd tegen Rood Wit 2 had een uiterst mer kwaardig scoreverloop. Al in de eerste vijf minuten keken we tegen een 0-1 achterstand aan na een foutieve te rugspeelbal. René Franken bracht de partijen spoedig weer naast elkaar na een goede combinatie met Danny Hesp en Theo Klinkert. Philip UitdenBoogaard benutte een straf schop wegens hands, en toen opnieuw René Franken voor 3-1 had gezorgd, na goed werk van Johan van Wort, leek de wedstrijd na een half uur gelopen. Niets bleek minder waar. Een tweede foutieve terugspeelbal betekent opnieuw een tegengoal (3-2). Binnen drie minuten vielen toen nog eens twee treffers. John Roos scoorde met een fraaie kop bal 4-2 en vervolgens kregen de gasten achter elkaar twee strafschoppenb toegewezen. De eerste keerde Sander Geertsma, maar bij de tweede was hij volkomen kansloos. (4-3). In de tweede helft scoorde Johan van Wort 5-3 en John Roos uit een vrije schop 6-3 (Platini style). Nog even kwam Roodwit terug, zij 't opnieuw na een defensieve blunder, maar vervolgens maakten Theo Klinkert en John Roos, na goed opkomen van Martin Bakker, het karwei koel af. Eindstand 8-4. In de uitwedstrijd tegen SDW 2 had Ajax direct het beste van het spel, maar het verzuimde in een vroeg stadium af stand te nemen van de gastheren. Halverwege de eerste helft pas was het Theo Klinkert die 0-1 scoorde en op slag van rust werd het door Philip UitdenBoogaard 0-2, uit een vrije schop via de SDW muur. Na de hervatting scoorde SDW 1-2 na slecht verzorgd dekken in de Ajax-defensie. De tegenstander rook zijn kans en werd sterker, terwijl Ajax het nogal gelaten over zich heen liet komen. Sander Geertsma, in het doel, moest enkele malen handelend op treden om de gelijkmaker te voorkomen. Aan de andere kant profiteerde Etienne Verveer van het opdringen van de SDW-ers. Zijn voorzet bereikte René Franken, wiens kopbal onvoldoende kon worden gepa reerd, waarna Theo Klinkert zorgde voor de afwerking. Na dat SDW opnieuw teruggekomen was tot 2-3, was het Niels Langenberg, die een vrije schop van Philip Uitden Boogaard koppend afrondde, die de eindstand bepaalde op 2-4. Kenmerkend voor Ajax' veel te lakoniek spel in de tweede helft was, dat zelfs een toegekende strafschop werd gemist. In de beginfase van de wedstrijd tegen Blauw Wit 2 zat onze defensie er nogal eens naast en kwamen de gasten, vooral over rechts, een paar maal gevaarlijk voor ons doel, maar gelukkig voor ons hadden zij hun vizier niet te best gesteld. Allengs nam Ajax het heft in handen en werd Blauw Wit in de verdediging gedrongen. Ze kwamen nog sporadisch voor ons doel. Toch brak eerst tien minuten voor de rust Johnny Roos de score open, kort erna ge volgd door een tweede doelpunt van René Franken. Na de thee kwam Blauw Wit er niet meer aan te pas. René Fran ken, na een prachtige lob van Ruud Harms, zorgde voor 3-0 en ook voor 4-0 na een misser in de vijandelijke defen sie. Ruud Harms zelf tekende voor 5-0, Johnny Roos, na handig overstappen van Marcel Vark voor 6-0 en tenslotte Martin Bakker voor de eindstand van 7-0. Belangrijk facet in deze ontmoeting was, dat de defensie ditmaal de nul wist vast te houden. Ajax A 2 - Telstar A 1 7-0 Nadat wij ons in deze wedstrijd al diverse kansen hadden gecreëerd, die helaas niet werden benut, strafte Ferdi van Raayen een verdedigingsfout zeer goed en attent af. 1-0. Reeds vijf minuten later een zeer goede passeerbeweging van dezelfde speler en de teruggelegde bal werd door Van Arnhem ingeschoten. 2-0. Een toegewezen penalty werd ook door Van Arnhem benut en met die 3-0 stand ging de rust in. Na de thee opnieuw een prachtige goal van Van Raayen. 4-0. Ons team bleef goed spelen, met name vanuit de posi ties en dat resulteerde na twintig minuten in een makkelij ke goal van Michel de Bruyn. 5-0. Een zeer goede assist van De Haas werd afgemaakt voor Van Raayen (6-0) en tien minuten voor tijd zorgde Van Arnhem voor de eindstand 7-0. Ajax A 2 - DWS A 1 2-2 DWS begon zeer agressief en fel op de bal spelend, maar onze jongens gingen daar niet voor opzij; zij waren daar voor gewaarschuwd. Na tien minuten spelen werd ons een penalty toegekend, welke zeer fraai werd ingeschoten door Danny Muller. 1-0. We kregen in die eerste helft nog een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 17