GO groenhof optiek BRILLEN KONTAKTLENZEN OOGMETING Winkelcentrum Groenhof 135 Amstelveen - Tel. 41391 9 ploeg het volgend seizoen nauwlettend blijven volgen. De loting voor de halve finales KNVB beker had een wat pikante achtergrond omdat zowel Ajax als FC den Haag nog in de strijd waren. Een koppeling van die twee zal menig burgemeester weer hoofdbrekers geven en dus was alles er aan gelegen om een en ander te voorkomen. Alle zorgen bleken voor niets te zijn geweest. Ajax lootte thuis tegen FC Groningen op 5 mei in Amsterdam. FC den Haag mocht het opnemen tegen DS '79 of FC den Bosch. Zowaar viel er na Veen dam enige rust te vieren bij de Ajaxspelers. Eindelijk was er voor hen op woensdag geen wedstrijd geplanned en dus ging het 1e Paasdag richting Sittard om Fortuna aldaar te bezoeken. Juist 1e Paasdag omdat een paar dagen later de alles beslissende strijd tegen Real Zaragoza in Amsterdam op het programma stond. Dus maar even stilte voor een geweldige storm! Zonder Jan Wouters en Marco van Basten werd de toch niet altijd eenvoudige strijd in Sittard begonnen. De weerstand viel mee. Den nis Bergkamp vlak voor rust en Aaron Winter plus Arnold Scholten er na zorgden voor de drie goals en de 1-3 winst. Nu kon echt iedereen zich gaan opmaken voor HET gebeuren in het Olympisch Stadion op 22 april 1987: Ajax-Real Zaragoza met voor Ajax de comfortabele 2-3 winst in het achterhoofd. Inzet: een finale plaats op 13 mei in Athene. Bijna 60.000 mensen waren aanwezig op een heerlijke lente avond in een ambiance die z'n weerga niet kende. Zelfs de bekende Mexican-wave deed z'n intrede en het paste allemaal in het verloop van de wedstrijd. Geen moment is de Ajaxploeg in gevaar geweest of kwam de 3-2 voorsprong op de tocht te staan. In de eerste helft knalde John van 't Schip raak en vuurde Jan Wouters vol op de paal. In de tweede helft werd de zaak helemaal afgemaakt, eerst door Rob Witschge en in de laatste minuut door Frank Rijkaard. Het feest was compleet en de emoties konden zich ontladen. Ajax weer eens in een finale voor een Europese beker. In Athene en helaas niet in Rotter dam. Uiteraard was het weer een burgervader die roet in het eten gooide, waarschijnlijk in een wat te impulsieve bui. Dan maar naar Athene. Op 13 mei en onmiddellijk bleek de belangstelling enorm te zijn. Nu nog de vliegtuigen en de lucht brug kan worden opgestart. Nederland leefde weer in oude tijden van Europa Cup roem en de jongste generatie keek de ogen uit. Alles bij elkaar een uitstekende zaak voor niet alleen Ajax maar het hele Nederlandse voetbal. Terecht gaan dan ook alle felicitaties naar alles en iedereen die hebben bijgedragen aan het huidige succes van Ajax maar zeker op de eerste plaats aan spelers en technische staf plus bestuur. Het is ongelooflijk! Vervolgens het volgende hoogtepunt. De interland ontmoeting tegen Hongarije in een goed bezette Rotterdamse Kuip. Belangrijke ontmoeting in het kader van de Europese kampioenschappen, volgend jaar in West Duitsland. En het liep allemaal voorspoedig, wederom met veel Ajacieden in het elftal. Ruud Gullit en Arnold Mühren scoorden voor de rust 2-0, voldoende voor de dik verdiende eindzege en dus is de natio nale ploeg nog volop in de race voor een plaats bij de laatste zestien. Maar er staan nog lastige hindernissen op het programma (Griekenland en Polen in uitwedstrijden) maar zo lang de ploeg in de race blijft behoudt het de volle interesse van voetballend Nederland. Tel daarbij de prestaties van Ajax, die finale in Athene op 13 mei tegen Lokomotiv Leipzig, de strijd om de KNVB-beker met de halve finale tegen FC Gronin gen in het vooruitzicht plus plotseling nog alle kans op de landstitel door de misser van PSV bij PEC Zwolle en, we schrijven nu anno 4 mei j.l., alles is nog mogelijk. Natuurlijk is in de breedte de competitie nauwelijks boeiend en zijn er teveel saaie wedstrijden of ontmoetingen met te weinig tegenstand. Zoals bijvoorbeeld Ajax-AZ. Winst voor Ajax (2-0, goals van Rijkaard en van Basten) en verder eigenlijk nauwelijks een wedstrijd maar meer een plichtmatig optreden. PSV wint ook en dus blijft het verschil nog steeds relatief. 1 winstpunt in Eindhovens voordeel. Dan is het inmiddels 5 mei geworden en ontmoet Ajax in eigen huis FC Groningen voor de KNVB beker. FC Den Bosch doet dat hetzelfde elders tegen FC Den Haag. PSV moet inhalen bij AZ in Alkmaar. Opvallend is overigens hoe Ajax in deze perio de leeft onder de mensen. Geen krant heeft het op z'n sport pagina's niet ergens over Ajax, geen interview in welk sport blad ook mist het woord Ajax want alles wordt met de club Frank Verlaat... groots! Optometrist - Lid O.V. Kontaktlens specialist Lid A.N.V.C. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 7