Kroniek 1 ajax-nieuws Het voetbal gonst weer ouderwets. En gelukkig niet alleen in negatieve zin. Naast de vele aandacht voor het vandalisme zegevieren gelukkig de verhalen over het werkelijke voetbal waarbij, hoe kan het ook anders, Ajax z'n woordje duchtig meespreekt. De gunstige ontwikkelingen in het voetbal komen absoluut uit Amsterdam en enige trots hierbij is zeker op z'n plaats. Joh an Cruyff, z'n technische staf, het bestuur en vele anderen hebben kans gezien een voetbalklimaat rondom Ajax te scheppen die z'n weerga niet kent. De successen liegen er niet om en het is wonderlijk om te zien hoe mensen zo snel kunnen veranderen van desinteresse naar zeer geïnteresseerd te zijn in alles wat Ajax heet. Natuurlijk bepalen prestaties voor een groot deel het beeld en de interesse, maar ook belangrijk is DE MANIER WAAROP! Ajax spreekt weer volledig tot de verbeelding getuige bijvoor beeld het tempo waarmee het Olympisch Stadion was uitver kocht voor de halve finale Europa Cup tegen Zaragoza. Velen vinden weer de weg naar het Stadion en alleen daar is het spelletje voor. In de laatste Kroniek kon nog net worden gememoreerd om trent het trieste gebeuren bij FC den Haag. Alleen maar heel snel vergeten lijkt de beste remedie. Ajax had het daarna te druk om bij andere zaken stil te staan dan de wedstrijden zelf. De Europa Cup tegen FC Malmö FF in Zweden stond te wach ten. Een niet geringe opgave in de kwartfinales van het beker- tournooi. Helaas waren de weergoden in Zweden dermate be zig dat de wedstrijd moest worden uitgesteld tot 14 maart, de Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1986/1987 - juni 1987 - no 5/6 ïs Abonnement (voor niet-leden) f 25,- per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A.Kraan, M.Middendorp, M.J.W.Middendorp Redactie-adres M.Middendorp Steenbok 22 1188 AT Amstelveen Vaste medewerker W.W. Heisterkamp Administratie-adres Middenweg 401, 1098 AV Amsterdam Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam te Advertentie-exploitatie li Gosewehr, Bastion 77, 8223 GK Lelystad cc telefoon 03200-46520 Druk Frisch Drukkerijen B.V., Amsterdam Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 15 juli 1987 op het redactie-adres zijn. §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§11 oorspronkelijke datum voor PSV-Ajax, maar u weet waarom ook dat feest niet door kon gaan. Helaas voor enige honderden Ajaxfans een vergeefse reis naar het hoge Noorden. Het kan verkeren! Dan maar weer de competitie. Excelsior kwam naar Amster dam om met een zo klein mogelijke nederlaag te proberen weg te komen. Blind, van Basten en Winter zorgden voor 3-0. Verder viel er weinig te melden. Dan de KNVB-beker. Loting had eerder Sparta aangewezen in een uitwedstrijd. Nooit eenvoudig en zeker niet wanneer het gaat om alles of niets. De wedstrijd verliep alsof Hitchcock persoonlijk het scenario had geschreven. De wedstrijd zelf werd 0-0, na de verlenging nog 0-0 en dan de strafschoppen. Een ontknoping om van te watertanden met Stanley Menzo in een glorieuze hoofdrol. Op momenten dat het lot van Ajax bijna was gete kend ranselde de Ajaxdoelman de penalties uit z'n doel en trok uiteindelijk z'n ploeg naar de kwartfinales, op 1 april in Amsterdam tegen Vitesse. Feest alom! Even maar, want een paar dagen later ging het weer richting Malmö voor de Europa Cup. Het blijven toch altijd aparte ontmoetingen. Een minimale nederlaag (1-0) werd het resultaat waarbij in feite de gegeven strafschop aan Malmö volledig ONterecht was. Maar toch een gunstige uitgangspositie voor een paar dagen later in Amsterdam met een uitverkocht Ajax-stadion. Wat een ambiance en wat een sfeer met een schitterende 3-1 zege (Marco van Basten 2x en Aaron Winter) en een plaats bij de laatste vier in Europa. Uit de bokaal kwam Zaragoza, de Spaanse bekerhouder. Eerst uit op 8 april en dan, dit keer, in het Olympisch Stadion, de re turn op 22 april. Schitterende ontwikkeling voor het Nederlandse voetbal waarbij het totale niveau duidelijk wordt opgetrokken. In competitieverband kwam Sparta naar Amsterdam toe om een eerder uitgestelde wedstrijd toch te spelen. Eerder uitgesteld vanwege Nederland-Griekenland maar uiteindelijk toch gespeeld vanwege het derde geel van Jan Wouters met het oog op PSV-Ajax, de in vele ogen beslissende wedstrijd voor de landstitel. Misschien een wat overdreven gedachte omdat nog vele wedstrijden volgen en het venijn traditioneel in de staart zit. Ongeacht de uitslag zal er dus nog weinig beslist zijn. Ajax- Sparta dan, op een wat drassig veld, maar redelijk bespeel baar, werd eenvoudig 3-0 door goals van Marco van Basten, weer helemaal terug na z'n blessure en operatie, en Aaron Winter. Inmiddels was de selectie bekend aangaande de interland Nederland-Griekenland in de voorrondes voor het Europees kampioenschap. Maar liefst NEGEN Ajacieden waren vertegen woordigd, hetgeen alleen maar des te meer bewijst hoeveel geloof en overtuiging wordt gelegd in het Ajaxspel. Het is in feite angstig om te zien hoe dominerend Ajax in het geheel is terwijl de andere het min of meer laten afweten. De Ajaxspelers wordt derhalve weinig rust gegund. In een volle Kuip ging het tegen de Grieken niet helemaal naar wens. Lang werd zelfs tegen een 0-1 achterstand aan gekeken terwijl juist de verwachting was dat Nederland de toonaangevende ploeg zou zijn. De tweede helft was voor de nationale ploeg waarbij Marco van Basten kans zag de gelijkmaker te produceren. Vele 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 3