Ga eens langs bij LE BOCAL 't spel houden en dat resulteerde in een treffer van Peter Kalse uit een corner van Patrick Dik. Een drietal verdere kansen verdwenen steeds net langs de verkeerde kant van de paal. In de laatste minuten stond Ajax met de rug tegen de muur in een poging van de Amstelveners om alsnog de gelijk maker te scoren, maar met kunst en vliegwerk werden de beide punten behouden. Door deze overwinningen, alsmede het puntenverlies van de concurrentie komt een mogelijk kampioenschap steeds dichterbij. De confrontatie op eigen veld met het Utrechtse Elinkwijk 2 gaf dan ook een goed gemotiveerd Ajax te zien, dat in de 7e en 8e minuut drie maal scoorde. Brian Roy opende de score met een prachtige lob, na een goede dieptepass van Viggo Waas. En daarna was 't Frits Kok die doel trof uit een voorzet van Martin Bakker en van de aftrap af opnieuw Frits Kok, ditmaal na weer een dieptepass van Viggo Waas. Daarmee was de wedstrijd in feite al gelopen, maar Ajax ging ditmaal goed door. Viggo Waas zorgde zelf voor 4-0 vanaf de rand van 't strafschopgebied en Brian Roy zorgde met zijn tweede doelpunt voor een 5-0 ruststand. Direct na de the scoorde Philip Uit den Boogaard met een schot van 40 meter 't halve dozijn vol en vanaf dat moment was de scherpte er echt een beetje af. Begrijpelijk uiteraard, want de Utrechtenaren konden hier ook niets tegenover stellen. Alleen Richard Wischge was nog eenmaal dicht bij een treffer, maar zijn vrije schop belandde, gekromd, tegen de binnenkant van de paal. Het bleef derhalve bij een dik verdiende 6-0 zege. De voorlaatste ontmoeting van dit seizoen, was de uitwedstrijd tegen Stormvogels 2. Opnieuw een goed spelend Ajax, dat verdiend beide punten mee terug nam naar Amsterdam. Een wedstrijd die gespeeld werd onder moeilijke omstandig heden, waarin Martin Bakker al heel vroeg scoorde uit een dieptepass van Philip Uit den Boogaard. Dat gaf 't nodige zelfvertrouwen. Maar 't duurde toch nog tot halverwege de tweede helft, voordat Brian Roy, fraai vrij gespeeld door Richard Wischge, de bal in de verste hoek prikte. Enkele minuten later veroverde Frits Kok de bal op een opgejaagde verdediger en rondde goed af (3-0). Het betekende alles bij elkaar dat Ajax bij winst in de thuis wedstrijd tegen Blauw Wit 2 andermaal de kampioensvlag zou mogen hijsen. Dat zag er aanvankelijk helemaal niet naar uit, want Ajax speelde te nerveus. Was wel sterker dan zijn opponent, maar miste de zuiverheid om tot scoren te komen. Dat werd allemaal nog erger toen de scheidsrechter voor een handsbal van de doelman, de bal op de stip legde. Dat veroorzaakte nogal wat opgewonden toestanden, maar Blauw Wit leidde wel met 0-1. Gelukkig werden de zaken nog voor de rust rechtgetrokken door Philip Uit den Boogaard, die Café Restaurant Frankendaal middenweg 116. 1097 BT amsterdam. tel. 020-655194 woensdags gesloten Het Café Restaurant waar sportvrienden elkaar vinden en u zich al gauw thuis voelt. Voor een hapje en een drankje staan wij altijd voor u klaar. Maar ook voor uw compleet verzorgd diner tot max. 35 personen. met vriendelijke groeten fam. Gunzel en Mijzen Als een van de weinige voetbalstadions in Europa, beschikt het Ajax-stadion over een uitstekend restaurant, Le Bocal. Naast de voortreffelijke keuken, zijn in restaurant Le Bocal, zoals de naam al aangeeft, de vele trofeeën die onze club in de loop van haar bestaan heeft verdiend, tentoongesteld. Vanzelfsprekend hopen wij deze zomer aan de drie reeds opgestelde Europacups een vierde te kunnen toevoegen Uit de talloze enthousiaste reakties hebben wij kunnen opmaken, dat afgezien van het hoge culinaire niveau, ook de ambiance van restaurant Le Bocal door de gasten bijzonder op prijs wordt gesteld. Omdat restaurant Le Bocal in feite een promotie voor onze club betekent, is reeds kort na de opening besloten om dit restaurant voor iedereen open te stellen. In tegenstelling tot eerdere berichten, hoeft u of uw gast geen lid te zijn. Restaurant Le Bocal is voor iedereen toegankelijk. En uit wat wij daarover hebben gezegd, zult u kunnen afleiden, dat wij u een bezoek met uw (zakelijke) gasten van harte aanbevelen. Voor informatie tel. 65.45.59. goed doorzetten van Martin Bakker goed afrondde. Ook in de tweede helft bleef Ajax té onrustig spelen en bleef Blauw Wit verdedigend overeind. Natuurlijk bleef de angst voor nóg een ongelukkige tegentreffer bestaan en die verdween pas in 't laatste kwartier, toen Martin Bakker tweemaal succesvol doeltrof. Eerst kopte hij een voorzet van Viggo Waas bekwaam in de touwen en daarna was hij een aantal vermoeide Blauw Witters te snel af (3-1). Het kampioenschap was een feit en daarmee feliciteren wij al le spelers die daaraan meegewerkt hebben, alsmede verzor ger Jan Heil, die 't zijne ertoe heeft bijgedragen. Een speciale felicitatie geldt uiteraard trainer Bob Haarms en elftalleider Henk van der Zwaag, die nu zondag 24 mei 1987 met hun elftal in Zeist mogen deelnemen aan 't algemeen kampioenschap van Nederland voor reserve elftallen. Henk van der Zwaag vervaardigde zoals gewoonlijk weer een statistisch overzicht betreffende Ajax 3 dat twaalf pagina's betreft, te veel om in ons clubblad geheel op te nemen. Toch willen we u enkele gegevens niet onthouden. In de afgelopen elf jaar speelde Ajax 3 acht seizoenen in de Res. 1e klas en eindigde daarin 6 keer als eerste, waarvan tweemaal gedeeld met AFC. In 1979 werd de beslissingswedstrijd verloren, in 1985 gewonnen. Éénmaal eindigde Ajax als laatste en degradeerde naar de Res. 2e klas. Het werd daarin eenmaal 6e, eenmaal 4e en 't derde jaar 1e, waarna promotie volgde. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 18