Seniores-overzicht AJAX 3 KAMPIOEN door W.W. Heisterkamp - W.F. Schoevaart Hoewel Ajax 3 nog wel eens een puntje liet liggen, bleef 't nog steeds serieuze kansen op 't kampioenschap in haar afdeling behouden. Het Haarlemse EDO 2 werd in een goed gespeelde wedstrijd met veel inzet, met 6-0 van 't veld gespeeld. Viggo Waas verraste al spoedig de Haarlemse doelman, die ver voor zijn doel stond, met een trap van 40-50 m. en daarna was 't René Franken, die na goed werk van Rudy Harms, de doelman met een lobje passeerde. Een vrije schop van Rudy Harms (banana-shot) betekende 3-0. Frits Kok kopte de stand naar 4-0, Rudy Harms met een droge knal 5-0 en een combi natie Muller-Vrolijk bracht de eindstand 6-0 op 't wedstrijd formulier. Tussen alle uitblinkers schitterden Viggo Waas, Rudy Harms en Roy Beukenkamp. Helaas lieten we de punten tegen stadgenoot DWS 2 liggen. Alhoewel Ajax het heft in handen had genomen en zelfs aan de leiding kwam door Martin Bakker na een fraaie pass van Viggo Waas, gaven we de partij na rust volkomen onnodig uit handen. Eerst een onnodige overtreding die tot een strafschop leidde en kort voor tijd een grove dekkingsfout in de defensie, die direct werd afgestraft (2-1 voor de blauw-zwarten). De thuiswedstrijd tegen SDW 2, medekandidaat voor de titel, leverde opnieuw een verliespunt op, hoewel Ajax aanvankelijk op een simpele overwinning leek af te gaan. Reeds in de derde minuut strafte René Franken een verdedigingsfout af en kreeg Ajax nog diverse kansen, maar tot scoren kwam het niet. Toen Remco de Jong zich op een vrije schop verkeek, was 't zelfs bij de thee 1-1. Na de hervatting volgde een waar bombardement op 't SDW doel, maar door slordig afwerken en goed keeperswerk van de SDW-doelman, bleef het bij een fraaie treffer van Walter Smak uit een voorzet van Theo Klinkert. Toen volgde weer het traditionele foutje - een penalty voor de gasten en de kleed kamer kon worden opgezocht met een eindstand van 2-2. Tegen Rood Wit 2 begon Ajax goed, maar al spoedig namen de gasten het initiatief over en namen de leiding. Heel geleidelijk kregen we de wedstrijd weer onder controle en kort voor rust scoorde Theo Klinkert uit een scrimmage de gelijk maker. Rob Been zorgde voor de verrassing door op slag van rust, vanaf de middenlijn, een schot te wagen, dat gedragen door de wind, in de uiterste bovenhoek zeilde. Ditmaal bleef Ajax de wedstrijd foutloos beheersen en Martin Bakker maakte tenslotte aan alle zekerheid een eind met een derde Ajax treffer (3-1). In Amstelveen tegen NFC 2 speelden we een zeer moeilijke wedstrijd, die grotendeels beheerst werd door de wind. Ajax verzuimde gebruik te maken van deze extra aanvaller al hield het de gastheren drie kwartier op hun eigen helft opgesloten. In de tweede helft bleef Ajax, tegen de wind in, het beste van 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 17