FINALE de rechter tot een goed einde gebracht worden. Zeer verheugend was het feit dat Johan Cruyff onlangs z'n trainersdiploma kreeg uitgereikt. Een goed geheim gebleven zaak. Johan zal de enige zijn die op der gelijke wijze aan z'n trainersdiploma komt. Het is duidelijk een eenmalige zaak, zoals dat nog eens werd bena drukt door André v.d. Louw bij de uitrei king. Nogmaals de felicitaties aan Johan Cruyff voor deze 'onderscheiding'. We zijn thans al weer druk bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe sei zoen. Het afgelopen seizoen was zowel sportief als financieel perfect. Onze uit straling naar het publiek was sinds jaren ongekend. Heel Nederland heeft ons ge koesterd maar we zijn ons ook bewust dat dit soort zaken verplichtingen schept. Dus zullen we moeten zorgen dat wij het volgend seizoen diezelfde uit straling hebben, het zelfde mooie voet bal spelen en in dezelfde posities te recht komen als het afgelopen seizoen. Dat zou schitterend zijn. In de voorberei ding kunnen we weer kiezen uit vele he le sterke tournooien. In juli gaan we naar Schotland, vervolgens in augustus een sterk tournooi bij Barcelona met o.a. Bayern München en natuurlijk het Amsterdam 712 tournooi met niet min der dan FC Porto, Dynamo Kiev en FC Torino. Dus bij het begin van het sei zoen al hele mooie wedstrijden. U zult begrijpen dat financieel dit soort zaken zeer interessant zijn waarbij ook die in komsten dit jaar weer zijn verzekerd. Verder wil ik namens het bestuur de F- side bedanken voor de prettige en posi tieve samenwerking in het afgelopen seizoen en ik hoop op een even perfec te samenwerking in het volgend sei zoen. Rest mij U ieder een prettige vakantie toe te wensen en tot augustus..! Ton Harmsen Ajax ging naar Griekenland maar daar kwam hij toch vandaan? Wie zou met Oostduitse tegenstand achter ons cl uppie" komen staan? De eerste keus was Rotterdam, maar uit angst voor de vandalen had 't gezag toch liever dat 't daar niet kwam. De heren zullen nu welbalen". Met een Nederlandse club in de finale misten ze dé gelegenheid. En als we ooit de laatste twee weer halen, zijn wij die positie zeker kwijt. Heet dit nu voetbal promoten, ga je zo om met het publiek? Het was een blunder en een grote. Maar ook een bof je voor de Griek. Velen reisden nu naar Athene, want ieder wil met Ajax mee. De spelers liepen zich 't vuur uit de schenen en wonnen voor ,,Ajax" Europa-cup II. Wim Heisterkamp. Frank en Arnold in concentratie. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 14