Presidentieel Na mijn laatste PRESIDENTIEEL was ons eerste elftal nog volop in de race voor drie titels: kampioenschap van Ne derland, Europa Cup 2 en KNVB beker. De landstitel hebben we gemist, de Eu ropa Cup werd gewonnen en in de fina lewedstrijd tegen FC Den Haag werd de KNVB-Beker binnengehaald. Het bleek voor onze jonge ploeg in de competitie net wat te zwaar te zijn om tot het einde toe de strijd om de landstitel te blijven volgen. Daarvoor moest Johan Cruyff op een gegeven moment kiezen uit spelers die voor de competitie konden worden ingezet en anderen die in aanmerking kwamen voor Europa Cup voetbal. U heeft evenwel allemaal kunnen zien hoe Ajax, ondanks schorsingen en blessu res, toch kans zag bijvoorbeeld tegen Zaragoza in het Olympisch Stadion erg goed te spelen, alles goed in elkaar schuift, iedereen z'n taak kent en alles perfect verloopt. En dat dan niet eens in de sterkste opstelling. Allemaal het werk van onze technisch-direkteur Johan Cruyff. Wanneer een speler moet wor den gemist hoeft de zaak niet totaal te worden omgegooid maar kan op dezelf de voet worden doorgespeeld. Maar toch kunt U zich wel voorstellen wat er bij ons omging toen wij in Athene verna men dat ook Danny Blind door een bles sure was geveld. Maar U weet ook het resultaat in Athene en ondanks alles is de zaak goed onder controle gebleven. Wat mij nog wel van het hart moet is het feit dat de Europa Cup finale in Athene heeft plaatsgevonden terwijl in eerste in stantie Amsterdam was aangewezen. Omdat Ajax steeds verder in dat tour- nooi doorgroeide was de UEFA terecht van mening dat Amsterdam moest afval len maar werd het Rotterdam. Een per fecte regeling van de UEFA maar als we dan moeten horen dat burgemeester Pe per deze wedstrijd niet wil organiseren, is dat natuurlijk een afschuwelijke zaak. Temeer daar op het moment van zijn beslissing nog acht clubs over waren. Behalve Ajax waren dat drie clubs uit het Oostblok, FC Malmö, Bordeaux, Real Zaragoza en FC Sion. Bepaald geen tegenstanders waarbij je vooraf problemen hoeft te verwachten. Het heeft ons honderdduizenden guldens gekost doordat deze wedstrijd niet in Rotterdam kon worden gespeeld. Het heeft ook de KNVB honderdduizenden 10 guldens gekost en het heeft de horeca en de middenstand enige miljoenen ge kost. Ik vraag me werkelijk af of het in een democratisch land nog wel mogelijk mag zijn dat één man zich kan veroorlo ven een dergelijke wedstrijd te verbie den. Hij mag dan in de krant zeggen dat de Stoopen en de Harmsens hun hob bies hebben, dat hebben we niet, we lei den bedrijven zo goed mogelijk en ik vind dat een burgemeester voor dit soort evenementen altijd open behoort te staan. Het is een internationaal gebeu ren dat over de hele wereld gaat. Goed voor Rotterdam, goed voor Nederland en goed voor het voetbal en het kan niet zo zijn dat allerlei principes de overhand krijgen. De competitie hebben we verloren in Utrecht. We hadden het in de eerste helft al kunnen beslissen maar ik moet ook zeggen dat ik nu niet bepaald ge lukkig was met de leiding van de desbe treffende scheidsrechter. Gezonde kri tiek moet gezegd kunnen worden maar we moeten onze handen ook in eigen boezem steken. Aan de andere kant hadden wij een uiterst zwaar program ma. Eerst FC Utrecht-uit, dan de finale in Athene, direkt gevolgd door de wedstrijd tegen Feyenoord. Gespeeld, met in het achterhoofd die enorme hap pening in Athene hoewel wij ook Feye noord al snel op achterstand hadden kunnen zetten. Die goal blijft dan uit, de vermoeidheid slaat toe en binnen een week was in feite de kans op de landsti tel verspeeld. Persoonlijk vind ik het geen ramp. We hebben al zoveel titels gehaald dat we nauwelijks meer in te halen zijn. Na veertien jaar de Europa Cup winnen vond ik een hele blijde gebeurtenis. We hebben genoten van de happening op het Leidseplein. We hebben ook staan huilen toen we hoorden wat er de avond daarvoor gebeurd was. Het is voor mij weer eens het bewijs dat we niet met voetbalvandalisme te maken hebben maar met anarchisten die overal in Ne- op het bordes....

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1987 | | pagina 12