Jubilarissen ren te beletten. De nieuwe Finse aanwinst Petri Tiainen maakte in de tweede helft z'n opwachting en zeker niet onverdienstelijk. Inmiddels stond FC Groningen -Ajax op het programma. Altijd een wedstrijd met het nodige spektakel en waar Ajax het tradi tie getrouw nooit eenvoudig heeft. Meer dan wie ook zijn de Noorderlingen er altijd op gebrand juist tegen Ajax goed voor de dag te komen maar dit keer viel het toch iets anders uit. Ondanks het wegvallen van Marco van Basten in de eerste helft had Ajax de wedstrijd vrijwel onder controle en viel op de 0-3 winst (goal van Aron Winter 2x en Peter Boeve) niets aan te merken. Het typeert de kracht van de Ajax-ploeg om toch goed voor de dag te komen, ook wanneer belangrijke basis spelers wegvallen. Zonder de Europese topscorer werd dan ook de laatste ont moeting aangevangen voor de winterstop tegen Roda JC. De club waartegen Ajax in de uitontmoeting als laatste een punt had verloren. Alle verdere ontmoetingen werden in volle winst omgezet. De overwinning van 2-0 door goals van Johnny Bosman en Aron Winter gaf maar een schamele afspiegeling van het overwicht van Ajax. De winst betekende tevens het winterkampioenschap met één punt voorsprong op PSV en een straatlengte op de rest. Opmerkelijk was verder het debuut van een zoveelste nieuweling in de Ajax-ploeg. Dennis Bergkamp, 17 jaar en nog A-junior, mocht even ervaren hoe het is in de hoofdmacht uitte komen. Verder nam Ericde Haan op de bank plaats achter Stanley Menzo omdat Fred Grim inmiddels aan Cambuur is uitgeleend. Zo snel kan alles gaan in het voetbal! Zijn we inmiddels aangeland op zondag 29 november bij Ajax- FC Twente. De top in de vaderlandse competitie is in tussentijd uitgedund tot twee ploegen, want Feyenoord laat het lelijk afweten en zo zal de strijd om het eremetaal slechts gaan tussen Ajax en PSV die elkaar goed in evenwicht houden. Dat kan dus wat worden als de heren elkaar in Eindhoven treffen. Maar aan de andere kant is het zeer teleurstellend dat de afstand tussen de kopgroep en de rest nu al zo verschrikkelijk groot is. Van echte spanning op een wat breed vlak is helaas geen sprake en dat kan natuurlijk nooit goed zijn. voor de clubs niet en voor het voetbal in z'n geheel niet. Met jaloerse blikken kijken we dan naar de ons omringende landen waar het allemaal iets anders toegaat en iedere wedstrijd zeg maar een finale is. Ajax-FC Twente dus met een lekker gevuld stadion en een makkelijke 4-0 zege waarbij Bosman en Van Basten elk 2x tot scoren kwamen. Het tegenspel van 'FC Twente' was zeer pover. Geen moment zag men kans iets serieus te ondernemen en nog eens werd in deze wedstrijd het verschil tot uiting gebracht tussen de top en de subtop in Nederland. Het mag op z'n minst zorgwekkend genoemd worden. Zo, we dachten hiermede aan het einde van de kroniek geko men te zijn. Prettige feestdagen U allen in goede gezondheid toegewenst. Tijn Middendorp, Mart. J. W. Middendorp JAN DE BOER SR met Jan de Boer 75 jaar lid Het mag algemeen bekend worden verondersteld dat, zoals ook in het jaarverslag van de secretaris altijd staat te lezen: 'op een zaterdagmorgen in de maand november de jubilarissen die 25-, 40-, 60-jaar en langer lid zijn worden opgeroepen (met echtgenotes en eventueel andere geïnviteerden) om door het bestuur te worden gehuldigd. Zo was dat ook ditmaal; op zaterdag 22 november 1986 zijn zij gekomen de 'ouwe jongens'... in de altijd prettige sfeer... Jammer dat niet allen aanwezig konden zijn (verblijf in Australië, familie omstandigheden en/of andere zaken). Als gewoonlijk worden eerst de 'jongsten' (25-jaar) door de voorzitter toegesproken, aan de hand van hun doopceel, samengesteld doorWim Schoevaart. Maar dit jaar waren er geen 'kwart-eeuwers', zodat begonnen werd met de 40-jarigen, die in het bezit zouden komen van het bekende 'blauwe bord'. De jubilarissen hier waren GER VAN MOURIK en HENK TWELKER. GUUS DRAGER moest helaas verstek laten gaan. Overgaande naar de 50-jarigen sprak de voorzitter tot HAN GERARD DE JONGH70 jaar lid 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 5