Kroniek ajax-nieuws ff Administratie-adres De successen in de Europa Cup eisen aller aandacht op. Het is lang geleden dat 'Ajax' de kwartfinales van dit tournooi be haalde en het is alleen maar verheugend te noemen dat ook 'FC Groningenkans heeft gezien de volgende ronde van Europa Cup 3 te behalen. Goed voor de clubs maar ook voor het Nederlandse voetbal dat wel enig succes kan gebruiken na magere jaren in het verleden. Dat daarnaast met de nodige regelmaat volop aandacht wordt gegeven aan het vandalisme werpt een grote smet op het plezier dat vele duizenden men sen iedere week weer beleven aan het voetbalspel. Minder aandacht voor de vernielingen en meer wijzen op de goede prestaties en leuke wedstrijden, zal het voetbal in z'n geheel meer ten goede komen. Dat echte voetbalsfeertje was al hele maal terug bij het eerste treffen tegen Olympiakos in De Meer. Uitstekend voetbal, veel doelpunten, een vol stadion en een zeer enthousiast publiek, waren de ingrediënten. Een ieder kon ook via de televisie van het spektakel genieten en na lange tijd leefde het voetbal weer volledig op. Een dergelijk succes zet zich altijd door. Ook in competitieverband waar na Olym piakos de strijd tegen AZ in Alkmaar op het programma stond. Volle tribunes 12.000 man) omzoomden de grasmat en zagen Ajax met ruime cijfers (1-6) winnen. Schutter John Bosman maakte ervier-op-een-rij. Boeve en Van Basten tekenden voor de overige treffers. In deze wedstrijd ook het debuut van Richard Witschge in de Ajax-ploeg. Vervolgens stond FC Utrecht op het programma. Op woensdag dus; het bleef druk voor ons team. Al geruime tijd speelt het elftal minstens 2x per week een wedstrijd inclusief het aantreden voor de nationale ploeg waarin Ajax ook ruimschoots is vertegenwoordigd. 'FC Utrecht' dus in De Meer met een redelijk bezet stadion en een 3-0 winst door goals van Van Basten, Van 't Schip en Bosman. Ook in deze wedstrijd een debuut en wel van Walter Smak die een klein kwartier op de linkervleugel mocht meedoen, zodat kan worden geconstateerd dat de talenten blijven komen, maar ook de kans krijgen zich op het hoogste niveau te mani festeren. Zondag 2 november: Feyenoord-Ajax. Altijd iets aparts, zeker wanneer de Rotterdamse Kuip volledig volloopt er werkelijk van een groot spektakel sprake is waar de koude rillingen over de ruggen hebben gelopen. Een zeer meelevend publiek, wat opgejaagd door Jan Rietman, en een wedstrijd om van te genieten. De droomgoal van Rob Witschge na 2 minuten, Been de gelijkmaker, Van Basten 2-1, na rust Barendse 2-2 en dan weer Rob Witschge 3-2 op een schitterende voorzet van John van 't Schip, een scoreverloop om van te smullen. Met uiteraard de Ajax-kolonie als winnaar. Bijzo'n wedstrijd kan alleen maar worden geconcludeerd dat het voetbal volop leeft en dat heel veel mensen nog bereid zijn de gang naar het Stadion te maken. De problemen na de wedstrijd zijn afschuwelijk; het aantal op de been zijnde agenten is veel te groot. Maar dat alles mag niet weerhouden om grote evenementen als deze onmogelijk te maken. Feyenoord-Ajax bracht de mensen weer helemaal op de banken en was ook zeker als wedstrijd een promotie voor het voetbal zoals dat gespeeld moet worden. Ajax dus winnaar en met PSV fier aan kop met Feyenoord en de rest op respectabele afstand. Dan op weg naar Griekenland voor de tweede ontmoeting tegen Olympiakos na de 4-0 overwinning in Amsterdam. Geen moment kwam de ruime voorsprong in gevaar en de 1-1 eindstand kon in de boeken worden bijgeschreven. Het was allemaal niet zo fraai en flitsend maar het resultaat was bereikt. Jan Wouters scoorde voor Ajax en gelijkmaker in de aller laatste minuut. 'FC Groningenbereikte de derde ronde, Feyenoord kon het ook op eigen veld tegen Borussia M.G. niet bolwerken en haakte af. Maar per saldo mocht toch van een redelijk succes volle Europa Cup ronde worden gesproken. We kunnen al thans in het voorjaar (4 en 18 maart 1987) Ajax weer in een Europa Cup wedstrijd aantreffen. De loting is op 24 januari a.s. De competitie en het interlandvoetbal eisten onze aandacht weer op. Ook de strijd om de KNVB-beker werd vervolgd. Op alle fronten staat Ajax centraal. De com petitiestrijd tegen FC Den Bosch in De Meer gaf eens te meer aan hoe goed Ajax op weg is het voetbal te promoten. Dat dan helaas op dezelfde dag elders in het land tribunes worden gesloopt door mensen die denken hiermee kennelijk iets te bereiken is dan een trieste schaduw over het nog zeer attractieve voetbalspel. De 3-1 winst (goals van Bosman, Wouters en de droomtreffer van Marco van Basten, eindeloos herhaald op de TV in vele landen in de wereld) gaf nog maar een schamele afspiegeling van het werkelijke verschil in krachten techniek. En omdat Feyenoord het lelijk liet liggen tegen AZ is de vaderlandse top helaas tot twee clubs gereduceerd want 7 punten achterstand na 15 §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§4§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§ Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1986/1987-december 1986 No. 3 Abonnement (voor niet-leden) 25,- per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20 1171 SP Badhoevedorp Vaste medewerker W. W. Heisterkamp Middenweg 401,1098 AV Amsterdam Postbus 41885, 1098 DB Amsterdam Advertentie-explotatie Gosewehr, Bastion 77, 8223 GK Lelystad telefoon 03200-46520 Druk Frisch' Drukkerijen B.V., Amsterdam Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 20 januari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn of iedere donderdag avond op Voorland. §§§§§s§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 3