La?erci?eIor JUNIORES A 1 L.J.C. hoofdklasse JUNIORES A 2 L.J.C. 1 e klasse worden geregistreerd. Ook waarschuwt hij voorde FC Den Haag supporters. Tegen het scanderen van anti-joodse leuzen moet worden opgetreden. Verder vraagt hij de heer Bartels wat deze vindt van het interview in het Parool. Tot slot is hij van mening dat de wedstrijden voortaan allemaal op zondag moeten worden verspeeld. Op de vragen van de heer Minden antwoordt de voorzitter dat het pasjes systeem niet werkt. Voor registratie voelen ook de leden van de tweede kamer weinig want politiek gezien is het nemen van impopulaire maatregelen een slechte zaak. Men moet de tweede kamer zien te overtuigen dat praktisch al het mogelijke door de club is gedaan, maar dat nu het beleid door de overheid aanpassingen verdient. Volgens mening van de voorzitter dienen de voetbal vandalen langere en strengere straffen te krijgen. Ajax heeft een offerte ontvangen voor een compleet beveiligingssysteem dat echter 3,5 miljoen gaat kosten. Verder zegt hij dat ook het bestuur zich ergert aan het gedrag van diverse groepen supporters. De overheid neemt zelf nog geen maatregelen. Blijkbaar moeten er eerst doden vallen. Verder zegt de voorzitter dat de heer Huybregts momenteel met zoveel verzoeken van burgemeesters heeft te maken dat het vaststellen van een normaal competitieprogramma praktisch niet meer mogelijk is. De heer Bartels antwoordt op de vraag van de heer Van Minden dat hij geen interview aan het 'Parool' heeft afgegeven. Wel is er een gesprek bij de burgemeester geweest waarbij gemeenteraadsleden aanwezig waren. De penningmeester heeft gezegd dat 'Het Parool' de kwestie van de FC Den Haag supporters voor de wedstrijd Ajax-FC Den Haag negatief heeft benaderd, waar Ajax de dupe van is geworden. Donateur Keijzer is van mening dat als hij 4 weken- burgemeester zou zijn, de zaak was opgelost. De heer A. Hordijk is het met de heer Buskermolen eens dat de animo voor het bezoek aan de ledenvergadering sterk terugloopt. Hij zegt niet te kunnen oordelen over ledenraadsleden aangezien hij niet weet hoe ze functioneren. Ook zegt hij dat hij niet wist waar hij moest zitten bij de wedstrijd Ajax-PSV in het Olympisch Stadion; nergens stond dit aangegeven. Hierop wordt geantwoord dat dit al jarenlang bij een ieder bekend is'en dat dit telkenmale wordt gepubliceerd in het programmablad. 12. Sluiting üe voorzitter dankt een ieder voor zijn komst en vraagt de heer Buskermolen enige aktie te willen ondernemen om het vergaderingsbezoek te verhogen. Hij zegt zich te verheugen op vragen uit de vergadering wat betekent dat men meeleeft. De voorzitter wenst een ieder wel thuis. G. M. Holsheimer, administrateur De uitwedstrijd tegen Haarlem is een voortreffelijke wedstrijd geworden; na twee minuten was het al 0-2. Haarlem kwam echter heel goed terug met prima voetbal en veel inzet wat een 3-2 ruststand opleverde. In de pauze is er veel gepraat en kwam een herboren Ajax uit de kleedkamer. Het werd echt een strijd voor elke meter veld, wat uiteindelijk resulteerde in een 3-5 eindstand. Naar mijn idee één van onze beste wedstrijden. In Deventer tegen Go Ahead Eagles was het voetbal duidelijk minder van gehalte; een stug verdedigende tegenstander die tot vlak voor rust de stand gelijk kon houden. In de tweede helft was Ajax duidelijk beter en scoorde nog driemaal. Heerenveen kwam bij ons op bezoek zonder enige hoop op een goed resultaat. Dat was in de eerste helft ook terecht want Ajax speelde zich heel gemakkelijk naar een 4-0 ruststand. Wat er echter in de tweede helft gebeurde is mij nog een raadsel; geen enkele concentratie meer, slordig inspelen van de bal, veel balverlies en Heerenveen rook zijn kans. Het is uiteindelijk 4-2 geworden, maar dat lag hoofdzakelijk aan onze gasten, want met een beetje slimmer spel was een gelijkspel zeker te halen geweest. Tegen FC Groningen 'op het hoofdveld' dacht iedereen aan een goede wedstrijd, er is echter weinig van terecht gekomen. In de eerste helft liep het nog wel al ging er veel fout; 2-0 ruststand. Van de tweede helft wil ik weinig zeggen: niet om aan te zien: eindstand 3-1. De Graafschap was de volgende tegenstander. Ajax is in deze wedstrijd geen moment in zijn spel gekomen. Een zeer negatieve ploeg, keihard spelend en met lange halen naar voren, naar een eenzame spits. Ik snap niet dat een jeugd trainerzijn ploeg zo kan laten spelen. Gelukkig maakten wij vlak voor tijd de winnende goal anders haalt zo'n ploeg nog een punt ook, met voetbal waar geen enkele speler wat van leert. Cas Harms De uitslagen: Haarlem-Ajax 3-5, Go Ahead Eagles-AjaxO-4, Ajax-Heeren- veen 4-2, Ajax-Groningen 3-1, De Graafschap-Ajax 0-1. Elinkwijk A 1-Ajax LJC 1e klasse Na veertig minuten eindelijk een prachtige pass van Harciano Vink welke snoeihard in de kruising werd geschoten door Niels Langenberg 0-1Elinkwijk had voor deze periode een handvol goede scoringskansen onbenut gelaten. Ze troffen 2x ons houtwerk en onze doelman Korf voorkwam door zeer goed uitkomen ook enige goals. We kwamen dus goed weg met deze 0-1 ruststand. Vlak na de rust bij een individuele vrije schop van Elinkwijk stonden enige van onze verdedigers te slapen. Er werd slecht gedekt, onze back werd uitgespeeld en pakte zijn tegenstander. De toegekende penalty werd goed ingeschoten 1 -1. We hebben hierna constant op de helft van onze tegenpartij gespeeld. Elinkwijk werd steeds onder grote druk gezet. Er ontstonden hierdoor o.a. twee prachtige scoringskansen die door ons om zeep werden gebracht. Een counter en een fout van ons betekenden een verloren wedstrijd: 2-1. Een gelijkspel was zekerde verhouding geweest. AJAX LSC 1e klasse-UVV A 1 (2-1) d.d. 9-11-1986 Reeds na vijf minuten kwamen wij op voorsprong 1 -0 door 15 FAM HAARMS DELFLANDPLEIN 14 AMSTERDAM - TEL. 154629

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 17