Uitvaartcentrum Zuid BEGRAFENIS-EN CREMATIEVERZORGING, TELEFOON 020-460606 Dag en nacht bereikbaar voor: Fred. Roeskestraat 91, 1076 EC Amsterdam. geen kandidaten zijn gesteld worden de 7 hierboven ver melde heren herkozen en de heer Bijvank gekozen. De voorzitter feliciteert de heren met hun (her)benoeming. 5. Verkiezing van de 3 leden van de Financiële Commissie (art. 24, lid 3 van de statuten) Aftredend zijn de heren D. Keijzer, Ir. J. Lambregts en Drs. L. M. van Wijk. De heren stellen zich herkiesbaar. Aangezien er verder geen kandidaten zijn gesteld, worden de heren herbenoemd. 6. Verkiezing van 1 plaatsvervangend lid van de Financiële Commissie (art. 24, lid 3 van de statuten) De heer H. J. Pil stelt zich herkiesbaar. Aangezien er geen kandidaten zijn gesteld wordt hij herbenoemd. 7. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1985-1986, waarin opgenomen een verslag over de werkzaamheden van de ledenraad De voorzitter vraagt of iemand op- of aanmerkingen heeft. Aangezien dit niet het geval is dankt de voorzitter de secretaris voor zijn prima verslag. 8. Jaarverslag van de penningmeester over het vereni gingsjaar 1985-1986 Aangezien er verder geen vragen zijn dankt de voorzitter de penningmeester voor zijn uitgebreid verslag. 9. Rapport van de Financiële Commissie (art. 24, lid 13 van de statuten). De heer Pil wijst de vergadering op het feit dat de accoun tant op blz. 1 in het rapport een goedkeurend verklaring heeft afgegeven voor het financiële beleid in het afgelo pen seizoen. Hij stelt voor het bestuur decharge te verle nen voor dit beleid, hetgeen door de vergadering wordt overgenomen. 10 Behandeling van een wijziging in de tekst van artikel 5, leden 4 en 8 van de statuten De tekst luidt thans: Artikel 5, lid 4. De leden worden onderscheiden in: werkende leden, ere leden, leden van verdienste, juniorleden A, B en C en pupillen. Artikel 5, lid 8. Junior-leden A, B en C en pupillen zijn zij, die tot het lidmaatschap zijn toegelaten, instemmen met het doel van de vereniging en aan de oefening en wedstrijden een werkzaam aandeel hebben. Zij moeten voldoen aan de door de KNVB voor dat jaar gestelde leeftijdsgrenzen. Deze voorwaarden van de KNVB zullen telkenjare voor de aanvang van de competitie in het officieel orgaan worden gepubliceerd. Het bestuur stelt de volgende wijzigingen voor: Artikel 5, lid 4. De leden worden onderscheiden in: werkende leden, ere leden, leden van verdienste en juniorleden A, B, C, D en E. Artikel 5, lid 8. Juniorleden A, B,C, Den E zijn zij, die tot het lidmaatschap zijn toegelaten, instemmen met het doel van de vereniging en aan de oefeningen en wedstrijden een werkzaam aan deel hebben. De tekst is verder ongewijzigd. Wijziging van artikel 35, lid 4. De tekst luidt thans: Een besluit tot statutenwijziging behoeft ten minste twee/ derde van de uitgebrachte geldige stemmen, in een verga dering waarin tenminste twee/derde van de leden aanwe zig is. Indien geen twee/derde van de leden aanwezig is, wordt binnen vier weken daarna een tweede vergadering bijeengeroepen en gehouden, waarin over het voorstel zoals dat in de vorige vergadering aan de orde is geweest, ongeacht het aantal aanwezige leden, een besluit kan worden genomen, mits met meerderheid van ten minste twee/derde van de uitgebrachte geldige stemmen. Te wijzigen in: Een besluit tot statutenwijziging behoeft tenminste twee/ derde van de uitgebrachte geldige stemmen. Een ieder gaat akkoord met de voorgestelde wijziging. 11. Rondvraag De heer Buskermolen stelt dat de opkomst van de leden voor deze vergadering steeds slechter wordt, doordat de leden het nut van de algemene ledenvergadering niet meer inzien, behoudens de vaste groep die deze vergadering blijft volgen. Hij zelf ziet het nut ook niet zo; hij is van mening dat er iets gedaan moet worden om de neergaande spiraal van het vergaderingbezoek te doorbreken. De voorzitter is van mening dat de vergadering wel nut heeft, maar dat een aantal leden zich niet de moeite getroost om via bijvoorbeeld de Financiële Commissie zich te laten voorlichten. De heer Van Minden vindt dat de supporters moeten worden voorzien van een pasje met foto zodat bij ongeregeldheden een en ander via de computer kan 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 16