Seniores-overzicht IBELKRH BIESHAAR BEIKR /-<= BIESHAAR KWJ Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichtinq door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Hoe staat het met Ajax 3, nu de winterstop weer aanbreekt en de helft van de competitie is verspeeld? Tegen NFC 2 was Ajax oppermachtig en uit fraaie passes van Frits Kok scoorden René Franken en Patrick Dik voor rust (2-0) en in't vervolg was de strijd al spoedig beslist door Frits Kok en Mark Vrolijk (4-0). NFC kon zich niet meeroprichten en een kwartier voor tijd viel de mooiste goal van de wedstrijd. Marcel van Vark trok de bal naar de rand van 't strafschopgebied en vandaar kogelde Philip Uit den Boogaard snoeihard in't doel. Daarmee kreeg NFC, evenals 't vorig jaar, een duidelijke 5-0 nederlaag aan de broek. In Utrecht tegen Elinkwijk 2 werd volkomen onnodig een punt verspeeld. De rode lantaarndragers namen zelfs de leiding en daar kon Ajax halverwege de tweede helft slechts een benutte strafschop van Marcel van Vark tegenover stellen. Zelfs als we slechts de helft van de geboden kansen hadden benut, hadden we een duidelijke overwinning moeten boeken. Thuis tegen Stormvogels 2 ging 't gelukkig weer een stuk beter. Ajax begon flitsend, maar aanvankelijk werden opnieuw zeer eenvoudige kansen om zeep gebracht. Toch werd het voor de thee nog 2-0. René Franken scoorde eerst toen de Stormvogels-doelman een hard schot van Walter Smak niet onder controle kon krijgen en vijf minuten later scoorde dezelfde speler met een kopbal in de kruising, na een prima voorzet van Rob Been. Direct na de pauze scoorden de IJmuidenaren tegen en Ajax maakte het zichzelf onnodig moeilijk en gaf 't initiatief uit handen en de gelijkmaker hing, dreigend, in de lucht. Kort voor tijd veroverde Ronald Essajas de bal op 't middenveld, ging goed door en scoorde fraai 3-1een overwinning die veel moeilijker tot stand kwam dan nodig was. In de uitwedstrijd tegen Rood-Wit2 waren de eerste twintig minuten volledig voor Ajax, doch twee kapitale fouten in de defensie maakte van Ajax in feite bijna een geslagen ploeg. Echter na de pauze werden de mouwen nog eens extra opge stroopt. Rood-Wit werd onder druk gezet en de resultaten waren er dan ook naar. Tweemaal scoorde Philip Uit den Boogaard eerst na aangeven van Mark Vrolijk en een tweede keer op assist van Rob Been. Er had zelfs nog meer in gezeten, omdat de Noordamsterdammers steeds angstiger gingen spelen. Het lukte echter niet, maar toch verdient de hele ploeg een extra pluim om uit een schijnbaar verloren positie toch goed terug te komen. Het prestige duel Blauw Wit 2-Ajax 3 zetten onze jongens duidelijk naar hun hand. In de eerste helft konden de gast heren ons nog aardig bijbenen, maar hadden niet te klagen wat geluk betreft. Al reeds na vijf minuten had René Franken RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TFl EFOON 020-991625-992420 P T-expres-Ajax 2... om de gewestelijke District-Beker. RUUD HARMS belaagt de veste van de thuisclub succes. Frits Kok kopte de bal voor de lege goal en 't afmaken was daarna kinderspel. Er kwamen daarna nog legio kansen, maar verder dan een schot van René Franken op de paal kwamen we niet. De blauw witters putten hieruit moed en kort voor rust kwamen ze door een verdedigingsfout zelfs op gelijke hoogte (1 -1Deze late goal schudde Ajax duidelijk wakker, want toen zij opnieuw uit de startblokken kwamen kreeg Blauw Wit geen enkele kans meer. Met nog twee goals, eerst een 30-meter schot van Walter Smak in de kruising en vervolgens Philip Uit den Boogaard, na een fraaie voorzet van opnieuw Walter Smak, koppend via de binnenkant van de paal, werd de wedstrijd definitief beslist (1 -3). Ajax speelde de wedstrijd verder rustig uit en was daarmee winnaar van de eerste competitieronde. Alvast een compliment aan elftalleider Henk van der Zwaag en uiteraard trainer Bob Haarms en zijn team. Het tweede deel van de competitie werd ingezet met de uitwedstrijd tegen DWV 2 en aangezien wij in de openings wedstrijd aan de verkeerde kant van de score gebleven waren, viel er iets goed te maken. En dat gebeurde dan ook. Ajax begon vol overtuiging en dat leverde in 't eerste kwartier een doelpunt op. Marcel van Vark bediende Philip Uit den Bogaard en uit diens voorzet kopte Martin Bakker via de paal hard in. Ajax bleef de wedstrijd controleren en beheersen, maar verder dan een bal, die via de binnenkant van de paal weer in 't veld terug kwam, van René Franken kwamen we vooralsnog niet. Pas in 't laatste kwartier als DWV alle risico's neemt valt dan de verlossende 0-2. Een dieptepass van Marcel van Vark op René Franken en die buit de één tegen één situatie goed uit en scoort. En dan de altijd lastige tegenstander AFC 2 op bezoek in De Meer. Ajax begon superieuren kreeg al in de eerste minuut een levensgrote kans, maar omdat de bal te zacht werd ingeschoten kon een AFC-verdediger de bal nog net voor de Met Ajaxdiploma 10°/o kortina 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 14