Wi nterkampioen MERCEDES-BENZ AMSTERDAM Halverwege de competitie is er altijd even tijd om wat terug te blikken naar eerder gedane zaken. Officieel telt een eerste plaats op de ranglijst na de helft van de race niet mee, maar aan de andere kant is toch interessant te zien hoe Ajax zich volledig staande weet te houden in de strijd om de bovenste plaats, terwijl velen een ander op die plaats hadden gedacht. De verwachtingen waren verdeeld en velen zagen het licht veel meer schitteren onder de grote rivieren dan daar boven. En toen Ajax al vrij snel in de fout ging tegen FC Den Haag dacht men het gelijk te krijgen. Het liep evenwel compleet anders want prompt daarna liet Ajax zien hoe het voetbal werkelijk gespeeld moet worden en bleek FC Den Haag slecht een incident te zijn. De werkelijke kracht van de Ajax-ploeg heeft inmiddels gemanifesteerd en wanneer schijn niet bedriegt is het einde nog niet in zicht. Iedere week weer laat Ajax zien hoe het een wedstrijd kan domineren en hoe een tegenstander de wil op wordt gelegd. Of men het wil of niet. Johan Cruijff en z'n mensen hebben een overtuiging in het spel aangebracht die z'n weerga niet kent. Natuurlijk zijn er nog steeds zwakkere momenten aan te treffen en niemand beter dan de technische d i rekteu r zelf weet maar al te goed waar het nog beter kan. Een ieder weet ook dat hij (Cruijff) druk doende is die oneffen heden volledig weg te werken. De overtuiging in het uit te voeren spel neemt zienderoogend toe. Men zou bijna niet meer kunnen spreken van een leerproces al hoewel menig speler nog wel zeker in die fase verkeert. De opwaartse lijn is duidelijk zichtbaar. Het team kan alleen maar beter gaan spelen, omdat de meesten nog lang niet hun maximale capaciteiten hebben laten zien. Dat duurt even maar ondertussen presteert het elftal als team uitstekend, natuurlijk met wat ups en downs, maar toch voldoende om deze competitie halverwege fier aan kop te staan. Met daarbij natuurlijk nog de strijd om de KNVB-beker alsmede de kwartfinales voor Europa Cup 2 en de inbreng bij het Nederlands Elftal waar ook ruwweg zo'n acht spelers bij betrokken zijn, afgezien van andere selectie teams waar altijd wel meerdere Ajax-spelers aanwezig zijn. Alles bij elkaar opgeteld drukt Ajax op dit ogenblik een zeer groot stempel op het hele Nederlandse voetbalgebeuren. Op alle gebieden is de Café Restaurant Frankendaal middenweg 116. 1097 BT amsterdam, tel. 020-655194 woensdags gesloten Het Café Restaurant waar sportvrienden elkaar vinden en u zich al gauw thuis voelt. Voor een hapje en een drankje staan wij altijd voor u klaar. Maar ook voor uw compleet verzorgd diner tot max. 35 personen. met vriendelijke groeten fam. Gunzel en Mijzen club een voorbeeld voor de rest in Nederland. Het publiek is weer grotendeels gaan geloven in het voetbalspel en zeker Ajax trekt de kar om het voetbal weer op een hoger plan te brengen. Anderen zullen meedoen om niet nog verder achterop te geraken. Voorlopig is dat alleen PSV, echt te weinig om te kunnen spreken van een werkelijke competitie. Ajax dus in deze competitie de winterkampioen. Een compliment aan het elftal, aan de technische staf, aan Johan Cruijff die toch maar steeds laat zien hoe goed hij bezig is het voetbal van de grond te tillen met attraktief spel, waarbij het publiek weer op de tribunes zit en nieuwe talenten naar voren worden geschoven en een kans krijgen zich op het hoogste niveau te laten zien. Verder natuurlijk waarderende blikken naar het bestuur, de medische staf en al degenen die bij het elftal betrokken zijn. Het geheel moet kloppen anders lukt het. niet. Want Ajax is niet ALLEEN het eerste elftal. De ontwik kelingen van het jeugdvoetbal staat voorop. Niet zomaar worden regelmatig nieuwe namen aan de Ajax-selectie toegevoegd. Niet permanent, maar zo af en toe mogen hele jeugdigen even meedoen om te ruiken hoe het is op dat niveau te spelen. Het heeft allemaal te maken met de voetbal ontwikkeling van zoveel mogelijk talenten om daar straks optimaal gebruik van te maken. Het zal ook anderen stimuleren tot hogere prestaties wetende dat een basisplaats in het elftal lang niet voor iedereen is weggelegd. Eigenlijk voor niemand. De besten zullen altijd spelen met uiteindelijk als doel een eerste plaats in de vaderlandse competitie en zoveel mogelijk successen op internationaal niveau. Plus zoveel mogelijk mensen op de tribunes. Het gaat steeds beter, zeker met Ajax!! Tijn Middendorp GROOTS EN EXCLUSIEF IN NIEUW EN GEBRUIKT Donauweg 11,1043 AJ Amsterdam Industrieterrein Sloterdijk, Tel. 020-134631 ook in Amstelveen. Ouderkerkerlaan, Tel. 020-455755 Showroom openingstijden: Dagelijks 8.30-17.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 12