IN MEMORIAM Bespreking bestuursbeleid Namens de ledenraad feliciteert de heer Kraan het bestuur met het gevoerde beleid in het seizoen 1985/1986. Bestuursverkiezing Aftredend zijn de penningmeester, de heer L. F. Bartels en de commissaris amateurvoetbal de heer A. R. Been. Beide heren stellen zich herkiesbaar. Aangezien er geen tegenkandidaten zijn gesteld worden de heren bij acclamatie herkozen voor drie jaar. Applaus Benoeming Technische Commissie (artikel 14 HR) Deze bestond uit de heren: sub-commissie A (betaald voetbal) A. J. van Eijden, voorzitter; J. Hordijk en A. W. H. v. d. Veen; sub-commissie B (jeugdvoetbal) A. R. Been, voorzitter; C. C. Harms en H. A. Smit. De heren worden vooreen jaar herkozen. Vaststelling officieel orgaan De vergadering gaat hiermee akkoord. Verkiezing commissie Redactie (artikel 2 HR) De Commissie bestaat uit de heren: A. Harmsen, M. Midden dorp en M. J. W. Middendorp. De heren stellen zich herkies baar. (Gelet dient te worden op het bepaalde in artikel 2, van het Huishoudelijk Reglement.) De heren worden voor een jaar herkozen. Mededelingen van het bestuur De voorzitter stelt dat hij zich ongerust maakt over het feit dat er nog steeds een gat bestaat tussen onze jeugd en de afdel ing betaald voetbal. Zijn inziens is de technische staf toch uitge breid genoeg om dit op te lossen. Vervolgens brengt hij naar voren dat de taken van de vijf bestuursleden steeds uitgebrei der worden. Vooral door de komst van sponsors, VIP's, sky- boxen en alle daarmee samenhangende besprekingen alsme de contacten met allerlei soorten instanties is het onvermijde lijk dat er in de huidige bestuursvorm steken vallen. Het be stuur wenst dan ook een direkteur algemene zaken aan te stellen, die direkt verantwoording schuldig is aan het bestuur met daarbij een goede terugkoppeling naar het bestuur. Lang is er gesproken en nagedacht (o.a. met de financiële commis sie) wiezo'n dergelijke functie zou kunnen bekleden en uitein delijk is het bestuur onafhankelijk van elkaar tot de conclusie gekomen dat Arie van Eijden hiervoor de meest geschikte figuur is. Inmiddels heeft van Eijden 'ja' gezegd tegen een eventuele benoeming in deze functie en verzocht het bestuur de ledenraad akkoord te willen gaan met het voorstel. Alle hierna volgende sprekers betuigen hun instemming met het bestuursvoorstel. Zowel wat betreft de post zelf als ten aanzien van de persoon die de functie gaat vervullen, is de instemming algemeen. Toen dan ook de voorzitter vroeg door handopsteken de goedkeuring te willen tonen was het oordeel van de Ledenraad, unaniem POSITIEF! Een grote gebeurtenis, zowel voor onze club alsook voor Arie van Eijden. We dachten beiden te mogen feliciteren. Besloten werd dat de functionaris op 1 november 1986 zijn werkzaamheden zal aanvaarden. Een en ander brengt met zich mede dat Arie, als bestuurslid gaat aftreden. Het voorstel wordt gedaan een maand de tijd te nemen voor het stellen van een nieuwe kandidaat. Op 16 okto ber a.s., zijnde de datum van de eerstvolgende bijeenkomst van ons opperste college kan die verkiezing plaatsvinden. Zeer tot ons leedwezen moeten wij hierdoor kennis geven van het overlijden van onze clubgenoot ALBERT MARTIN HORDIJK op de leeftijd van 73 jaar. 'Ab' zoals wij hem allemaal kenden, werd op 11 augustus 1941 in de Ajax-kring opgenomen, als lid van de toenmalige, goed florerende honkbal afdeling. Al spoedig bleek 'Ab' niet alleen een belangrijke aanwinst voor honkballend AJAX te zijn ook buiten de club trokken zijn capaciteiten van Bondswegè de aandacht. In 1942 maakte hij deel uit van het AJAX-negental dat het Lands kampioenschap wist te veroveren; in datzelfde jaar aanvaardde hij de functie van penningmeester van onze honkbal-afdeling, een post welke hij daarna, t.w. van 1949 t/m 1959 ook zou bekleden bij de Nederlandse Honkbal-Bond. In 1958 werd hij coach bij AJAX. Deze taak werd door hem met zoveel inzet en deskundigheid vervult dat toen in 1956 Nederland deel nam aan de Europese Kampioenschappen te Rome, 'Ab' werd aangewezen als assistent van coach Keulemans. In 1960 werd hij voor zijn vele verdiensten aan honkballend Nederland, begiftigd met de BONDSONDERSCHEIDING (KNHB); bij AJAX werd hij in 1981 gehuldigd in verband met zijn 40-jarig lidmaat schap; hij ontving het 'Blauwe Bord'. Hij was een trouw bezoeker van de Jeugd. Ook was hij steeds present op de 'Bordjesclubavond' en de Jaarlijkse Algemene Leden vergadering, tijdens welke laatste (september j.l.) hij nog het woord voerde... Ab, dank voor het vele dat je in het kader van 'slag' en wide' voor AJAX hebt gedaan. Rust zacht... Aan Mevrouw Hordijk en verdere familie betuigen wij alsnog onze deelneming. De begrafenis heeft in besloten familiekring plaats gevonden. M.J.W. M We zijn dan beland bij de laatste post van de Agenda: de Rondvraag Aan de orde komen: verwijding tussen jeugd en het betaalde voetbal; té snel afvoeren van jonge spelers en kóóp van 21-jarigen; verschijnen van de presentatie-gids; foutgang bij overgang van jeugd naar seniores; contact technisch AJAX met dat van TELSTAR; voorkeur 2e elftal van AJAX; slechte 'Public Relations' middels kranten-berichten over Van Basten; nog steeds téveel trainers; jonge spelers een wedstrijd als AJAX1 'uit'-speelt (gebeurt, volgens bestuur); reservering van sponsorgelden; functie coordinator; trainer téveel?; jongste jeugd een A-trainer. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Café Restaurant Frankendaal middenweg 116. 1097 BT amsterdam, tel. 020-655194 woensdags gesloten Het Café Restaurant waar sportvrienden elkaar vinden en u zich al gauw thuis voelt. Voor een hapje en een drankje staan wij altijd voor u klaar. Maar ook voor uw compleet verzorgd diner tot max. 35 personen. met vriendelijke groeten fam. Gunzel en Mijzen 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 9