Presidentieel We hebben op dit moment (13/10) alweer tien wedstrijden in het nieuwe seizoen gespeeld en wat niemand verwacht had, is onze gedeelde eerste plaats op de ranglijst samen met PSV en op afstand Feyenoord met twee winstpunten minder. Onze competitiestart was niet zo geweldig. Ik denk hierbij maar aan de wedstrijd tegen FC Den Haag maar, en dat is typisch Ajax, vier dagen later de grote wedstrijd Ajax-PSV in het Olympisch Stadion waarbij de Eindhovenaren kansloos met 3-0 werden verslagen. Het was hier belangrijk voor onze Technische Dire- kteur dat hij het gelijk aan z'n kant kreeg. Het elftal van Ajax is op dit moment veel beter uitgebalanceerd, het speelt met grote zekerheid en ik denk dat vooral de uitwedstrijden veel sterker gespeeld zullen worden dan in het vorige seizoen. Het Ajax-spel is nog zeker wel te herkennen, zijn er vaak hele mooie momenten, maar treedt er ook een zekere mate van stabilisatie in. Helaas hebben wij naar mijn mening onnodig punten verloren tegen FC Groningen en Roda JC maar aan de andere kant zijn we de eerste ronde van de Europa Cup door gekomen door tweemaal van Bursaspor uit Turkije te winnen. Derhalve staat de tweede ronde voor de deur tegen het Griekse Olympiakos. Geen onbekende voor ons, omdat wij drie jaar geleden tegen deze club op een heel ongelukkige en merk waardige wijze werden uitgeschakeld. Ik denk evenwel dat het dit jaar niet zo ver zal komen. Ons elftal is volwassener gewor den en speelt ook met meer zelfvertrouwen. Ik geloof dan ook dat er goede mogelijkheden bestaan om dit keer door te drin gen tot de derde ronde in dit Europa Cup-tournooi. Al weet je het uiteraard nooit helemaal zeker. Ondanks het feit dat Ge rald Vanenburg en Ronald Koeman Ajax hebben verlaten heeft bondscoach Rinus Michels toch zeven spelers van Ajax gese lecteerd. Dan vind ik dat Ajax relatief zwaar belast wordt. Onze spelers spelen in feite al weken achter elkaar iedere zondag en woensdag. Tot nu toe is alles goed gegaan. Gelukkig hebben we ook een bredere selectie en als daar dan straks ook nog de twee spelers bijgevoegd worden die wij op het oog hebben (een Fin en een australische Nederlander) dan denk ik dat onze technische staf tevreden kan zijn over het aantal spelers dat ter beschikking staat en over de kwaliteit hiervan. Inmiddels zijn de door ons aangekondigde sky-boxen gereali seerd. We hebben destijds van de ledenraad en de financiële commissie toestemming gekregen bij een verkoop van 52 plaatsen tot realisering van de sky-boxen over te gaan. Het z't\n er inmiddels 104 geworden; we zijn totaal uitverkocht. Maar wat veel prettiger is, is dat onze huurders zeer tevreden zijn. Het blijkt dat het inderdaad zo is bij Ajax business-to-business te kunnen doen. Dat is geen loze kreet meer in de sport. Ik denk dat vooral in de voetbalsport vele mensen elkaar weten te vinden en dat men onderling tot goede zaken kan komen. Daar zijn de sky-boxen voor gemaakt. Helaas zie ik dat een groot deel van de pers dit soort zaken nog niet begrijpt. Men denkt alleen maar aan kleine kapitalisten. Ons gaat het er om dat wij op deze manier in staat worden gesteld het huidige voetbal te blijven spelen en ons niet verplichten de toegangsprijzen ieder jaar te verhogen, maar deze al jaren lang op hetzelfde niveau te houden. Ik denk dat wij deze mensen heel lang in ere moeten houden. Het restaurant van de sky-boxen zal medio november gereed zijn. We hopen dat wij met de pachter van het restau rant, Maison van den Boer uit Veghel, de komende vijf jaar een prettige samenwerking zullen hebben en dat beide partijen tevreden kunnen zijn. Intussen bemoeit iedereen zich weer met het voetbal. De Tweede Kamer, de burgemeesters, chefs van politiecorpsen of professoren in de criminologie. Het voetbal heeft kennelijk zoveel aantrekkingskracht dat iedereen bezig is met korte termijn-zaken, de politici voorop. Ik neem het die heren niet kwalijk, want men denkt op korte termijn en moet me de zogenaamde achterban rekening houden. Maar men heeft geen enkele kijk op het huidige vandalisme, wat 95% van het Nederlandse volk zat is. De politie evenzo. De clubs hebben er met de politie alles aan gedaan de rust te herstellen en eigen lijkzijn erin de stadions geen problemen meer. De problemen hebben zich nu verplaatst buiten het stadion. Bussen, treinen, benzinestations of de binnenstad van Eindhoven, het pro bleem van het vandalisme verplaatst zich. Van 600 tot 1200 jongens wordt alles getolereerd. De politie moet ze na 1 of 2 uur weer vrijlaten. Het is om moedeloos van te worden. Het is ook voor onze perfecte burgemeester Van Thijn - die echt alles doet wat mogelijk is om de zaak goed te laten verlopen - een bron van ergenis en zorgen. Maar als het vandalisme niet meer bij het voetballen is, steekt het wel ergens anders de kop op. Kijk naar de opening van de Stopera, waar onze Koningin via een zijdeur het gebouw moest betreden. Naar mijn mening het grootste schandaal van dit jaar. Het is ongelooflijk dat dat in Nederland allemaal kan. En als ik dan de uitspraken hoor van de minister van Justitie, Korthals 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1986 | | pagina 6